Trumfové eso / I Quattro dell'Ave Maria

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Trumfové eso / I Quattro dell'Ave Maria

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

Související filmy: Bůh odpouští, já ne!, Boot Hill

1.DABING: ( kino, ČT )
V českém znění: Petr Štěpánek - Terence Hill (Cat Stevens), Rudolf Hrušínský - Bud Spencer (Hutch Bessy), Karel Hlušička - Eli Wallach (Cacopoulos), Vítězslav Jandák - Brock Peters (Thomas), Jan Přeučil - Kevin McCarthy (Drake), Jiří Holý - Steffen Zacharias (Harold - ředitel banky), Jiří Bruder - Livio Lorenzon (Paco), Otto Lackovič - Vicente Roca (Ramirez), Ljuba Krbová - Tiffany Hoyveld (Thomasova žena), Jaroslav Vágner - Dante Cleri (bankéř hrající karty s Cacopoulosem), Boris Rösner - Roger Beaumont (krupiér), Jan Řeřicha - Bruno Corrazari (zástupce šerifa Charlie), Ladislav Trojan - Giancarlo Badessi (promotér utkání v boxu), Pavel Zedníček - José María Tasso (fotograf), Michal Pavlata (úředník v bance), Jan Čenský (Morris - Drakeův poskok), Vladimír Hrubý (děda v boudě), Jiří Zavřel - Edoardo Toricella (návštěvník herny), Karel Chromík (muž, který zastřelil holuba), Oldřich Janovský (hospodář), Vladimír Huber (prodavač zbraní), Mirko Musil (člen popravčí komise), Jiří Prager - Armando Bandini (tajemník ředitele banky), Jan Sedliský (zaměstnanec kasína s doutníkem), Ladislav Krečmer (muž s maskou na slavnosti), Josef Větrovec (člen popravčí komise), Marcela Martínková (žena hospodáře), Václav Stýblo - Remo Capitani (Cangaceiro), Zdeněk Blažek, Jiří Smutný - Franco Gulá (dlužník), Ladislav Kazda a další

Zvuk: Václav Hálek
Vedoucí výroby: Helena Štorkánová
Střih: Jiřina Skalská
Dialogy: Věra Pokojová
Režie českého znění: Marie Fronková
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1983

2.DABING: ( Nova, TV Barrandov, Prima )
V českém znění: Pavel Trávníček - Terence Hill (Cat Stevens), Jiří Zavřel - Bud Spencer (Hutch Bessy), Jiří Zahajský - Eli Wallach (Cacopoulos), Martin Kolár - Brock Peters, Bruno Corazzari (Thomas; šerifův zástupce), Jiří Prager - Kevin McCarthy (Drake) + Armando Bandini (tajemník ředitele banky), Bedřich Šetena - Giancarlo Badessi (rozhodčí zápasu), Martin Zahálka - Bruno Corazzari (šerifův zástupce), Jan Hanžlík - Vicente Roca (Ramirez), Karel Chromík - Steffen Zacharias, Livio Lorenzon (Harold - ředitel banky, Paco), Jaromír Meduna (Morris - Drakeův poskok), Lucie Kožinová - Tiffany Hoyveld (Thomasova žena), Alena Procházková

Překlad: Petr Chalupecký
Produkce: Evelyna Vrbová, Marcela Bártová
Zvuk: Jiří Moudrý
Dialogy a režie: Jiří Ptáček
Připravila: LS Production Dabing
Vyrobila: ČNTS Nova 1997
Naposledy upravil(a) Budy dne 28 úno 2010 10:04, celkem upraveno 12 x.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4087
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Trumfové eso / I Quattro dell'Ave Maria

Příspěvek od Budy »

Petersen píše:Škoda, že v tom 2. dabingu neprohodili Zahajského a Zavřelovu roli
Ale i tak to bylo dobré spojení. Jinak ta verze z Novy je na širokoúhlé kopii a tak můžeme vidět více z obrazu než na kopii ČST. Samotný dabing Novy mi krom hlavních třech postav přijde jako z počátku 90. let. Hlasy se strašně opakují.

Projížděl jsem si ČST dabing a mám tady pár dotazů ohledně dabérů, kteří zde mohli dabovat.
Josef Větrovec - člen popravčí komise, který řekne pouze jedno slovo "Nic."
Jiří Zavřel - jeden z hostů kasína, který leží na zemi a říká něco ve smyslu, že "je potřeba zavolat šerifa, aby se tam porozhlídnul." Na tohoto muže není záběr. Je pouze slyšet hlas.
Jan Čenský - nevím, zda tady opravdu daboval, ale jeho hlas mi to připomíná. Jedná se o Morrise, Drakeova pomocníka s bradkou. Říká: "Bojovat se špinavým černochem je pod mou důstojnost".

Tak to, prosím, někdo projeďte a zkontrolujte. Případně ještě doplňte další hlasy.
oik píše:Bruno Corazzari je omylem napsaný dvakrát
Dabovali ho opravdu oba dva. Martin Zahálka na začátku, když za ním přijde Cat a Hutch a Martin Kolár ve scéně, kdy je zabit.
oik píše:Martin Kolár mluvil i fotografa.
Fotografa mluví Martin Zahálka, ne Martin Kolár.
A Rema Capitaniho opravdu mluví Jiří Prager. S tím Pacem si nejsem jistý.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4087
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Trumfové eso / I Quattro dell'Ave Maria

Příspěvek od Budy »

Jsem rád, že jsem se s Janem Čenským trefil. A jakého banditu mluví Jiří Zavřel? Zkus se, prosím, podívat, zda nemluví i postavu, kterou jsem psal o příspěvek výše.
18.05.2008 – 07.05.2015
urby
Příspěvky: 670
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Trumfové eso / I Quattro dell'Ave Maria

Příspěvek od urby »

1. dabing :
Oldřich Janovský (hospodář), Vladimír Huber (prodavač zbraní), Mirko Musil (člen popravčí komise), Jan Sedliský (zaměstnanec kasína s doutníkem), Ladislav Krečmer ? (chlápek s maskou na slavnosti).
A jak už psal Petersen : Jiří Prager - Armando Bandini (Haroldův tajemník).
Michal Pavlata dabuje pouze úředníka v bance. Remo Capitani (rebel) je někdo jiný, hlas jsem nepoznal.
Budy : potvrzuji Jiřího Zavřela na ležícího hosta v kasínu, na kterého při jeho replice není záběr. A z těch banditů dabuje prvního ze tří porotců u poprav, který řekne "rebel".
Jinak to "nic" opravdu zní jako Josef Větrovec. ale nějak se mi nechce věřit, že by dabér jeho formátu vážil cestu do studia kvůli jednomu slovu.
A mám jeden dotaz. Koho zde dabuje Dalimil Klapka ? Ať jsem se snažil sebevíc, v celém filmu ani ťuk.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4087
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Trumfové eso / I Quattro dell'Ave Maria

Příspěvek od Budy »

Je možné, že ve filmu Josef Větrovec opravdu řekl jen jednou slovo. Teď jsem se zde na fóru dočetl, že Miroslav Macháček řekl ve filmu Operace Banzai pouze slovo "banzai". Kdysi tyto štěky byly časté.
18.05.2008 – 07.05.2015
Paddy
Příspěvky: 755
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Trumfové eso / I Quattro dell'Ave Maria

Příspěvek od Paddy »

Budy :
A nemluví 1.dabingu náhodou (Rebela) - Miroslav Masopust ?
Já bych řekl že skoro ano, ale to ať posoudí ty zkušenější posluchači.
Jako např. (Urby nebo Laik).
Naposledy upravil(a) Paddy dne 28 srp 2017 15:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4087
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Trumfové eso / I Quattro dell'Ave Maria

Příspěvek od Budy »

Po včerejším opětovném zhlédnutí filmu musím uznat, že Michal Pavlata rebela nedabuje. Prosím tedy o smazání této informace. Jestli se ale jedná o Miroslava Masopusta, nevím.

Jinak Karel Chromík daboval také muže, který z vězení vysvobodil Cacopoulose. Dalimil Klapka byl dle mého člen popravčí komise a také myslím jeden štěk při scéně, kdy muži na koních hrají kulečník. A také se mi včera moc nezdál Jan Čenský. Při lepším poslouchání nevím, nevím.

Česká televize zřejmě také "opsala" informace o českém znění zde z dabingfora. Pořadí dabérů odpovídá zdejšímu výčtu a rok výroby dabingu při posledním vysílání před 13 lety uveden nebyl.
Naposledy upravil(a) Budy dne 23 pro 2022 20:02, celkem upraveno 2 x.
18.05.2008 – 07.05.2015
Paddy
Příspěvky: 755
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Trumfové eso / I Quattro dell'Ave Maria

Příspěvek od Paddy »

Oprava:
-------------
Marcela Martínková (žena hospodáře)

ale Dalimil Klapka bohužel též ani ťuk, jako kolega
urby a nebo sem ho nepoznal - nevím.
Zato ten Honza Čenský, ten docela seděl - toho bych
tam nechal.
Naposledy upravil(a) Paddy dne 03 zář 2017 21:11, celkem upraveno 5 x.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4087
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Trumfové eso / I Quattro dell'Ave Maria

Příspěvek od Budy »

Armando Bandini hraje sice úředníka, ale ne toho, který nechce pustit Hilla a Spencera k Haroldovi. Bandiniho by měl dabovat Jiří Prager, jak uvádí urby v příspěvku na první stránce. To taktéž chybí v profilu.

Drakeův poskok, kterého dabuje Čenský, se jmenuje Maurice (ne Morris, jak je chybně uvedeno v profilu). A herce, které k němu uvádíš, jsou zřejmě špatně oba dva. Stačí se podívat na obrázky na googlu.
18.05.2008 – 07.05.2015
oik
Příspěvky: 381
Registrován: 12 srp 2009 16:04

Re: Trumfové eso / I Quattro dell'Ave Maria

Příspěvek od oik »

Nesedí. Simonetta Santaniello a Enzo Santaniello jsou zrzavé děti, které nemluví a objeví se jen v jednom záběru, když rodina vyděšeně kouká na zaprášeného Spencera a Hilla. Oba sourozenci se ve větších rolích objevili ve filmu Tenkrát na Západě.

A "Cacopoulosova žena" je nesmysl, pravděpodobně jde o tu šlapku, co ho okrade?

Tady je kdyžtak dobrá stránka na rozpoznání herců https://spencerhilldb.de/film.php?film=3
Odpovědět

Zpět na „Filmy“