Zlo pod sluncem / Evil Under the Sun

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Zlo pod sluncem / Evil Under the Sun

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING: ( kino, DVD, ČT )
V českém znění: Čestmír Řanda - Peter Ustinov (Hercule Poirot), Bohumil Švarc - Colin Blakely (sir Horace Blatt), Simona Stašová - Jane Birkin (Christine Redfernová), Boris Rösner - Nicholas Clay (Patrick Redfern), Jaroslava Adamová - Maggie Smith (Daphne Castleová), Dalimil Klapka - Roddy McDowall (Rex Brewster), Nelly Gaierová - Sylvia Miles (Myra Gardenerová), Milan Mach - James Mason (Odell Gardener), Josef Langmiler - Denis Quilley (kapitán Kenneth Marshall), Alena Vránová - Diana Rigg (Arlena Stuart Marshallová), Gabriela Osvaldová - Emily Hone (Linda Marshallová), Jan Víšek - Richard Vernon (ředitel pojišťovny Flewitt), Bohuslav Ličman - John Alderson (seržant), Bohuslav Kalva - Dimitri Andreas (Gino), Ladislava Kozderková (zpěv), Eva Kubíková - Jane Birkin (Christine Redfernová), Miloš Zavřel - Cyril Conway (policejní lékař), Karel Fořt - Robert Dorning (domovník), Miroslav Rous - Paul Antrim (policejní inspektor) a další

Zvuk: Jaromír Svoboda
Střih: Pavel Perna
Vedoucí výroby: Zdena Sirotková
Text písně: Zdena Psůtková
Dialogy a režie českého znění: Zdenek Sirový
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1983

2.DABING: ( VHS )
V českém znění: Petr Pospíchal, Jiří Novotný, Ljuba Krbová, Jiří Zavřel - Peter Ustinov (Hercule Poirot), Jan Pohan, Marie Drahokoupilová, Bedřich Šetena, Alena Procházková, Daniela Bartáková a další

Úprava a režie: Jan Moravec
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Zlo pod sluncem / Evil Under the Sun

Příspěvek od salgado »

Včera jsem se koukal a ta dvojka Ustinov- Řanda byla vynikající.
uscj
Příspěvky: 1
Registrován: 04 úno 2013 08:53

Re: Zlo pod sluncem / Evil Under the Sun

Příspěvek od uscj »

Myslím, že celý dabing k tomuto filmu je na vysoké úrovni. Mně se zvlášť líbil výkon Borise Rösnera.
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Zlo pod sluncem / Evil Under the Sun

Příspěvek od -kNiGHT- »

Se divím, že tady to nikoho předabovat nenapadlo, když jsou tam zkráceny 2 scény, kde se mluví (každá okolo 6 vteřin). Ani nevím z jakého důvodu, protože nejsou ani erotické ani politické. České DVD nemám a tak nevím jak to řešili tam, ale na ČT scény jako se už v minulosti stalo u jiných filmů zkrátili dle českého dabingu. ČT verzi jsem porovnával s "2017 restoration" bluray co vyšla minulý rok.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Zlo pod sluncem / Evil Under the Sun

Příspěvek od salgado »

2. dabing je překrývačka pro VHS?
Tip-Tap
Příspěvky: 21
Registrován: 24 led 2013 10:09

Re: Zlo pod sluncem / Evil Under the Sun

Příspěvek od Tip-Tap »

Kino dabing je naprosto vynikající, pouze je v něm jedna veliká chyba. Jane Birkin po celý film mluví Simona Stašová, jenže na konci vyjde najevo, že postava Jane Birkin se ocitla už na úplném začátku filmu před titulky, ovšem tam ji dabuje někdo úplně jiný... :o
Nelsonek
Příspěvky: 47
Registrován: 20 led 2012 20:05

Re: Zlo pod sluncem / Evil Under the Sun

Příspěvek od Nelsonek »

To bylo záměrně, jinak by se divák dovtípil podle hlasu spojitost obou postav hned po začátku, což měl zjistit až na závěr.
urby
Příspěvky: 670
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Zlo pod sluncem / Evil Under the Sun

Příspěvek od urby »

Tip-Tap píše:postava Jane Birkin se ocitla už na úplném začátku filmu před titulky, ovšem tam ji dabuje někdo úplně jiný...
Je tomu tak. Včera na ČT2 jsem tento skvělý film viděl snad popáté, ale tohoto detailu jsem si nikdy nevšiml. Takže se může doplnit následující:
Eva Kubíková - Jane Birkin (Christine Redfernová).

A dále:
Miloš Zavřel - Cyril Conway (policejní lékař), Karel Fořt - Robert Dorning (domovník).

Tady si nejsem zcela jistý, jsou to jenom tři slova, ale pravděpodobně:
Miroslav Rous - Paul Antrim (policejní inspektor).
Uživatelský avatar
Nanamarak
Příspěvky: 1975
Registrován: 04 říj 2019 18:20

Re: Zlo pod sluncem / Evil Under the Sun

Příspěvek od Nanamarak »

urby píše: Tady si nejsem zcela jistý, jsou to jenom tři slova, ale pravděpodobně:
Miroslav Rous - Paul Antrim (policejní inspektor).
Pustil jsem si film Černý korzár, ve kterém Miroslav Rous dabuje jednoho z pirátů, a podle mě je to stejný hlas, jenž mluví tohoto policistu.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“