Krotitelé duchů II / Ghostbusters II

Nové i ty starší

Moderátoři: ReDabér, Sen, bloom

Krotitelé duchů II / Ghostbusters II

Příspěvekod Newmy » 17 led 2010 13:02

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD I FDb
Související filmy: Krotitelé duchů (dějově předcházející)

1. DABING: Kino
V českém znění: Jiří Štěpnička - Bill Murray (Dr. Petr Venkman), Petr Pospíchal - Dan Aykroyd (Dr. Raymond Stantz), Jaroslav Kaňkovský - Harold Ramis (Dr. Egon Spengler), Zlata Adamovská - Sigourney Weaver (Dana Barrettová), Michal Pavlata - Rick Moranis (Louis Tully), Oldřich Vlach - Ernie Hudson (Winston Zeddmore), Jana Paulová - Annie Potts (Janine Melnitzová), Jiří Prager - Peter MacNicol (Dr. Janosz Poha), Jan Teplý - Harris Yulin (soudce Wexler), Dalimil Klapka - David Margulies (starosta Lenny), Petr Oliva - Kurt Fuller (Jack Hardemeyer), Jaroslava Obermaierová - Janet Margolin (prokurátorka), Miroslav Moravec - Wilhelm von Homburg (Vigo), Oldřich Janovský - Walter Flanagan (vrátný), Bedřich Šetena - Ben Stein (úředník), Jiří Zavřel - Kevin Dunn (Milton Angland), Alena Procházková - Chloe Webb (Elaine), Karel Chromík - Richard Foronjy (Con Ed Supervisor), Stanislav Bruder - Michael P. Moran (správce Frank), Eliška Sirová - Mary Ellen Trainor (pečovatelka dětí), Bohuslav Kalva - Aaron Lustig (produkční Norman), Zdeněk Blažek - Dave Florek (policista), Ladislav Trojan - Brian Doyle-Murray (psychiatr), Oskar Gottlieb - Ralph Monaco (seržant), Jaroslav Horák - Cheech Marin (vedoucí v docích), Jan Sedliský - Erik Holland (velitel hasičů), Igor Smržík - Philip Baker Hall (policejní komisař) a další.

Dialogy: Bohumíra Peychlová, Ladislav Helge
Režie českého znění: Ladislav Helge
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1991

2. DABING: VHS
V českém znění: Jiří Zavřel - Bill Murray (Dr. Petr Venkman), Brian Doyle-Murray (psychiatr, titulky), Luboš Bíža - Dan Aykroyd (Dr. Raymond Stantz), David Margulies (starosta Lenny), Bohdan Tůma - Harold Ramis (Dr. Egon Spengler), Kateřina Brožová - Sigourney Weaver (Dana Barrettová), David Novotný - Rick Moranis (Louis Tully), Ernie Hudson (Winston Zeddmore), Peter MacNicol (Dr. Janosz Poha), Daniela Bartáková - Annie Potts (Janine Melnitzová), Miroslav Saic - Harris Yulin (soudce Wexler), Kurt Fuller (Jack Hardemeyer), Wilhelm von Homburg (Vigo),

Překlad: Milena Havlová
Zvuk: Jan Morávek
Připravily: Karolína Průšová, Vladimíra Wildová
Vyrobil: Bonton, divize Bonton Films 1992

3. DABING: ČT
V českém znění: Pavel Šrom - Bill Murray (Dr. Petr Venkman), Michal Novotný - Dan Aykroyd (Dr. Raymond Stantz), Aleš Procházka - Harold Ramis (Dr. Egon Spengler), Sabina Laurinová - Sigourney Weaver (Dana Barrettová), Martin Sobotka - Rick Moranis (Louis Tully), Jaromír Dulava - Ernie Hudson (Winston Zeddmore), Miroslava Pleštilová - Annie Potts (Janine Melnitzová), Jiří Prager - Peter MacNicol (Dr. Janosz Poha), Michal Pavlata - Harris Yulin (soudce Wexler), Bohuslav Kalva - David Margulies (starosta Lenny), Jiří Pomeje - Kurt Fuller (Jack Hardemeyer), Lucie Trmíková - Janet Margolin (prokurátorka), Jaromír Meduna - Wilhelm von Homburg (Vigo), Lubor Šonka (titulky) a další.

Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Dramaturgie: Ladislav Kadlec
Překlad a dialogy: Jana Mertinová
Zvuk: Radim Štětina
Střihová spolupráce: Jiří Šesták
Asistentka režie: Hana Somolová
Vedoucí produkce: Miroslav Rež
Režie: Elmar Kloss
Vyrobila: Česká televize 2003
http://www.masbirka.cz/kolekce/15-mcdon ... %9B%20doma - Happy Meal Konečně doma
http://www.animsvet.cz/ - Databáze animovaného filmu
Newmy

Re: Krotitelé duchů II / Ghostbusters II

Příspěvekod bloom » 26 lis 2011 23:39

Podle mě jsou kinodabing i dabing ČT na stejné úrovni, snad jen u Billa Murrayho mi v případě ČT moc nesedí Pavel Šrom. Jiří Prager byl výborný v obou verzích, zatímco v kinodabingu zněl i díky nižšímu věku živěji, tak u dabingu ČT jsem ocenil, že jako cizinec mluvil trochu lámaně, což zase v kinodabingu chybělo.
bloom

Příspěvekod Reno_CZ » 16 srp 2012 20:03

Have a nice day :)
Reno_CZ

Příspěvekod palg » 27 led 2013 22:55

je na DVD jako při jedničce kinodabing?
palg
Správce ukázek

Příspěvekod MikeZ » 27 led 2013 23:38

Dabované DVD nevyšlo.
MikeZ

Příspěvekod Vladajsoucna » 17 bře 2013 16:24

Nova teď zcela nepochopitelně uvedla krátce po sobě oba díly KD, z toho jedničku s původním kinodabingem, ale dvojku kupodivu s dabingem ČT. Ten mimochodem kvalit původního dabingu nedosahuje ani v nejmenším (snad s výjimkou Martina Sobotky a opětovně obsazeného Jiřího Pragera).
Vladajsoucna

Příspěvekod bloom » 17 bře 2013 16:49

Nova to takhle vysílala už poněkolikáté, takže to vůbec nepřekvpilo. A IMHO jsou ty dabingy na stejné úrovni, třeba z porovnání Jana Paulová x Miroslava Pleštilová nevychází žádná vítězka, pro mě obě zhruba na stejné úrovni. A jak jsem psal výše, kvůli zvyku na Jiřího Štěpničku mi v dabingu ČT trochu nesedí Pavel Šrom, ale zase v kinodabingu je podle mě mimo Petr Pospíchal, který se mně na Dana Aykroyda nehodí.
bloom

Příspěvekod Slamáček » 17 bře 2013 19:03

Naštěstí TV Markíza ( TV Dajto ) vysílá oba dva díly s původním kinodabingem, dokonce s původní kinokopie :-:
Slamáček

Příspěvekod Papo » 23 črc 2013 16:44

Ten VHS dabing vydal Bonton Home Video v roku 1992. ;)
Obrázek
Papo

Příspěvekod Pan X » 25 črc 2013 21:54

O tom VHS dabingu neví se o něm něco více? zajímalo by mě kdo daboval ostatní postavy ;)
Marvel: >> Strážci Galaxie Vol. 2 <<
DC: >> Wonder Woman <<
FILMY: >> Kriminál | Titanic (1997) <<
SERIÁLY: >> Desáté království | Simpsonovi <<
Pan X

Další

Zpět na Filmy