Most u Remagenu / The Bridge At Remagen

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Most u Remagenu / The Bridge At Remagen

Příspěvek od sud »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING (VHS, Nova, STV)
V českém znění: Pavel Soukup - George Segal (poručík Hartman), Jan Přeučil - Ben Gazzara (seržant Angelo) + E.G. Marshall (brigádní generál Shinner) + Jan Schánilec (poručík Eckert) + (vypravěč, titulky), Jiří Zahajský - Peter van Eyck (generál Von Brock) + Václav Neužil st. (seržant Becker) + Vít Olmer (poručík Zimring) (jiná scéna), Bohumil Švarc - Hans Christian Blech (kapitán Carl Schmidt) + Heinz Reincke (Holzgang), Daniela Bartáková - Sonja Ziemann (Greta Holzgangová) + Anna Gaël (francouzská dívka), Zdeněk Mahdal - Jaroslav Mareš (německý kaprál na mostě) + (více rolí), Pavel Šrom - Robert Vaughn (major Krüger), Jiří Pomeje - Bradford Dillman (major Barnes) + Vít Olmer (poručík Zimring) + Rudolf Jelínek (vojín Manfred) + Matt Clark (kaprál Jellicoe)

Překlad: Dominika Křesťanová
Dialogy: Bohumíra Peychlová
Zvuk: Zdeněk Hrubý
Asistentka režie: Helena Tipková
Produkce: Ladislav Dražil
Režie č. znění: Marie Fronková
Vyrobilo: Studio Bär pro Warner Home VIdeo 1992


2. DABING (ČT, Prima)
V českém znění: Luděk Munzar - George Segal (poručík Hartman), Jan Novotný - Ben Gazzara (seržant Angelo), Aleš Procházka - Robert Vaughn (major Krüger), Ludvík Král - Bradford Dillman (major Barnes), Karel Chromík - Peter van Eyck (generál Von Brock), Jiří Holý - Hans Christian Blech (kapitán Carl Schmidt), Ivan Gübel - Heinz Reincke (Holzgang), Vladimír Čech - Joachim Hansen (kapitán Baumann), Hana Kolářová - Sonja Ziemann (Greta Holzgangová), Věra Kučerová - Anna Gaël (francouzská dívka), Jiří Čapka - E.G. Marshall (brigádní generál Shinner), Otto Rošetzký - Frank Webb (vojín Glover) + Jan Schánilec (poručík Eckert), Ivan Jiřík, Petr Křiváček, Miroslav Táborský - Matt Clark (kaprál Jellicoe), Luděk Čtvrtlík, Roman Hájek, Jiří Havel, Jaroslav Horák - Rudolf Jelínek (vojín Manfred), Stanislav Lehký - Vít Olmer (poručík Zimring), Zdeněk Hess - Jaroslav Mareš (německý kaprál na mostě) + Václav Neužil st. (seržant Becker), Milan Slepička (vypravěč + titulky) a další...

Překlad: Rostislav Černý
Dialogy: Erich Sojka
Dramaturgie: Ladislav Kadlec
Hudební spolupráce: Miloš Holeček
Zvuk: Jozef Kušnír
Střihová spolupráce: Jiří Šesták
Asistentka režie: Eva Maxová
Výroba: Miloš Novák
Režie č. znění: Zdeněk Štěpán
Vyrobila: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká televize 1996


3. DABING (MGM)
V českém znění: Marek Libert - George Segal (poručík Hartman), Pavel Vondra - Robert Vaughn (major Paul Kreuger), Tomáš Juřička - Bradford Dillman (major Barnes), Jaroslav Horák - E.G. Marshall (brigádní generál Shinner) + Václav Neužil st. (seržant Becker), Bohuslav Kalva - Hans Christian Blech (kapitán Carl Schmidt) + Peter van Eyck (generál Von Brock, titulky), Radovan Vaculík - Ben Gazzara (seržant Angelo) + Vít Olmer (poručík Zimring), Libor Terš, Petr Gelnar - Matt Clark (kaprál Jellicoe) + Jan Schánilec (poručík Eckert) + Vít Olmer (poručík Zimring) (jiná scéna), Otto Rošetzký - Jaroslav Mareš (německý kaprál na mostě) + Rudolf Jelínek (vojín Manfred), Ivan Jiřík, Radana Herrmannová, Klára Šumanová, Ivana Milbachová a další...

Překlad: Zoja Oubramová
Produkce: Alena Hrabcová
Zvuk: Petr Kořínek
Dialogy a režie č. znění: Petr Švéda
Vyrobilo: Studio Bär pro MGM 2007
Naposledy upravil(a) sud dne 30 pro 2022 11:16, celkem upraveno 10 x.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Most u Remagenu / The Bridge At Remagen

Příspěvek od salgado »

Tak tenhle film to z dabingového hlediska dvakrát pěkně "odnesl". A i v tom dabingu ČT mi přijde těch dabérů nějak málo. Vždyť v tom filmu hrály desítky herců a já napočítal 22 dabérů.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Most u Remagenu / The Bridge At Remagen

Příspěvek od bloom »

salgado píše:A i v tom dabingu ČT mi přijde těch dabérů nějak málo. Vždyť v tom filmu hrály desítky herců a já napočítal 22 dabérů.
Nesmíš zapomenout na kouzelnou formuli a další. ;)
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Most u Remagenu / The Bridge At Remagen

Příspěvek od sud »

salgado píše:Tak tenhle film to z dabingového hlediska dvakrát pěkně "odnesl". A i v tom dabingu ČT mi přijde těch dabérů nějak málo. Vždyť v tom filmu hrály desítky herců a já napočítal 22 dabérů.
V případě ČT dabingu je samozřejmé, že zde vyjmenovaní dabéři nejsou všichni ve filmu dabující - je jich daleko víc. Dabing ČT je jinak IMHO naprosto perfektní, překlad a dialogy ctí dobu a místo děje a herci výtečně sedí (i pan Munzar, který je věkově jinde). Dabing VHS je taky docela dobrej, má fajn hlášky, ale doplácí na málo hlasů (kromě Soukupa a Šroma si všichni střihli více rolí, Přeučil dokonce i několik velkých). Dabing MGM jsem neslyšel, ale Pavel Vondra na Vaughna není IMHO špatná volba, někde už jsem toto spojení slyšel a docela se mi líbilo.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
Nanamarak
Příspěvky: 1975
Registrován: 04 říj 2019 18:20

Re: Most u Remagenu / The Bridge At Remagen

Příspěvek od Nanamarak »

VHS
Jiří Pomeje - Vít Olmer (poručík Zimring) + Rudolf Jelínek (vojín Manfred) + Matt Clark (kaprál Jellicoe)
Jiří Zahajský - Václav Neužil st. (seržant Becker) + Vít Olmer (poručík Zimring) (jiná scéna)
Zdeněk Mahdal - Jaroslav Mareš (německý kaprál na mostě)
Jan Přeučil - Jan Schánilec (poručík Eckert)

ČT
Stanislav Lehký - Vít Olmer (poručík Zimring)
Jaroslav Horák - Rudolf Jelínek (vojín Manfred)
Zdeněk Hess - Jaroslav Mareš (německý kaprál na mostě) + Václav Neužil st. (seržant Becker)
Miroslav Táborský - Matt Clark (kaprál Jellicoe)
Otto Rošetzký - Frank Webb (vojín Glover) + Jan Schánilec (poručík Eckert)

MGM
Marek Libert - George Segal (poručík Hartman)
Tomáš Juřička - Bradford Dillman (major Barnes)
Radovan Vaculík - Vít Olmer (poručík Zimring)
Petr Gelnar - Matt Clark (kaprál Jellicoe) + Jan Schánilec (poručík Eckert) + Vít Olmer (poručík Zimring) (jiná scéna)
Otto Rošetzký - Jaroslav Mareš (německý kaprál na mostě) + Rudolf Jelínek (vojín Manfred)
Jaroslav Horák - E.G. Marshall (brigádní generál Shinner) + Václav Neužil st. (seržant Becker)
log
Příspěvky: 1
Registrován: 21 led 2023 16:57

Re: Most u Remagenu / The Bridge At Remagen

Příspěvek od log »

Ten film jsem viděl poprvé asi před 15 lety na MGM. Dabing byl takový guláš VHS a MGM, ovšem naprosto skvělý a ten dojem ve mně dodnes zůstal. George Segala daboval Pavel Soukup, Bena Gazzaru a E. G. Marshalla Jan Přeučil a Hanse Christiana Blecha Bohumil Švarc. Jinak zbytek obsazení odpovídal výše uvedenému dabingu MGM, včetně skvělého hlasu Pavla Vondry, který se na Roberta Vaughana perfektně hodí. Parádní kombinace. Tuhle verzi od té doby marně sháním v nějaké koukatelné kvalitě, ale nikde nic.

Teď se ke mně náhodou dostal čistokrevný dabing MGM. Není vůbec špatný, ale už jsem ovlivněný tím, co jsem viděl před lety. Nechápu ale, proč má pořád někdo potřebu jednou nadabované filmy znovu předabovávat. To, co pak provedla ČT, to nemá obdoby. Tam se mi líbil snad jen Vladimír Čech, jinak to byla katastrofa. Bohužel to byla dlouhou dobu jediná dostupná verze.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“