Magická hlubina / Le Grand bleu

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Magická hlubina / Le Grand bleu

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING: ( VHS, Nova, Markíza ) - 118 min. verze
V českém znění: :Jana Mařasová - :Rosanna Arquette (Johana Bakerová), :Martin Velda - :Jean-Marc Barr (Jacques Mayol), :Miloš Vávra - :Jean Reno (Enzo Molinari), Ladislav Županič - Marc Duret, Claude Besson (Roberto, Jacquesův otec, více rolí), Karel Chromík, Jan Kalous - Bruce Guerre-Berthelot (mladý Jacques), Hynek Votoček a další

Překlad: Dawood Hla Shwe
Zvuk: Petr Skalský
Produkce: Petr Skarke
Režie: Václav Matějka
Vyrobila: firma Smrček production ve studiu Smart Video Film pro společnost Guild Home Video 199x

2.DABING: ( ČT, STV ) - 132 min. verze
V českém znění: Andrea Elsnerová - :Rosanna Arquette (Johana Bakerová), Filip Blažek - :Jean-Marc Barr (Jacques Mayol), Boris Rösner - :Jean Reno (Enzo Molinari), Pavel Šrom - Paul Shenar (Dr. Laurence), :Kamil Halbich, :David Novotný, :Jana Janěková ml., :Robert Jašków, :Hynek Čermák, :Zdeněk Charvát a další

Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Dramaturg: Zuzana Kopečková
Střihová spolupráce: Jiří Šesták
Asistentka režie: Hana Somolová
Vedoucí produkce: František Seidl
Zvuk: Radim Štětina
Překlad a dialogy: Anna Kareninová
Režie: Elmar Kloss
Vyrobila: Česká televize 2003

3.DABING: ( DVD, Blu-ray ) - 168 min. verze
V českém znění: :Lucie Benešová - :Rosanna Arquette (Johana Bakerová), :Filip Jančík - :Jean-Marc Barr (Jacques Mayol), :Jiří Plachý - :Jean Reno (Enzo Molinari), David Novotný, Dalibor Gondík, Antonín Navrátil, Jaroslav Kaňkovský - Jean Bouise (strýc Louis), Jiří Hromada, Svatopluk Schuller, Bohdan Tůma, Jiří Valšuba, Jitka Ježková, Petra Tišnovská, Hana Talpová, Bohuslav Kalva - (titulky), Libor Hruška, Martin Učík, David Štěpán, Jan Rimbala, Jiří Köhler, Martin Sucharda, Roman Hajlich

Překlad: Klára Hrotková
Dialogy: Agentura K
Produkce: Milena Čapková
Zvuk: Miloš Sommer
Režie českého znění: Karel Novák
Vyrobilo: Studio Soundwave pro Vapet Production 2009
Naposledy upravil(a) puffy dne 24 bře 2012 21:40, celkem upraveno 10 x.
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1130
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Magická hlubina / Le Grand bleu

Příspěvek od puffy »

Tak o tom CT dabingu som nevedel. Nema niekto ukazku?
Ja preferujem na Rena jedine Vavru. Kanyza a spol su uplne nepouzitelny, ale Rosner ho skvele nadaboval vo filme Operace Corned Beef, takze by som rad pocul ako sa mu podarilo nadabovat jeden z dvoch najlepsich Renovych hereckych vykonov.
18.11.2009 - 28.12.2016
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1130
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Magická hlubina / Le Grand bleu

Příspěvek od puffy »

Tak som skontroloval vsetky verzie a zistil som, ze tento film ma nielen 3 dabingy, ale hlavne tri verzie filmu.
1. dabing je na europsku kinoverziu.
2. dabing je na francuzsku kinoverziu.
3. dabing je na rezisersku predlzenu verziu.

Este vraj existuje 4. verzia filmu ktora ma stopaz ako europska verzia, ale obsahuje alternativny pozitivnejsi koniec.
18.11.2009 - 28.12.2016
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1130
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Magická hlubina / Le Grand bleu

Příspěvek od puffy »

Takze to vysielali s tym prvym dabingom? Pekne :-:
18.11.2009 - 28.12.2016
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Re: Magická hlubina / Le Grand bleu

Příspěvek od Roko »

puffy píše:Vidim, ze si to zobral riadne z gruntu. Diky.
Ktory dabing sa ti pacil najviac?
Neni za čo. ;)

Asi 1.Dabing (kvalita je slabá), L. Županič tam dabuje min. 4 postavy ( v tej dobe normálna vec ).
Miloš Vávra je asi najlepší dabér na Rena, aj keď Boris Rösner to zvládol dosť dobre. :-:
branco108
Příspěvky: 27
Registrován: 09 kvě 2010 18:44

Re: Magická hlubina / Le Grand bleu

Příspěvek od branco108 »

puffy píše:Tak som skontroloval vsetky verzie a zistil som, ze tento film ma nielen 3 dabingy, ale hlavne tri verzie filmu.
1. dabing je na europsku kinoverziu.
2. dabing je na francuzsku kinoverziu.
3. dabing je na rezisersku predlzenu verziu.

Este vraj existuje 4. verzia filmu ktora ma stopaz ako europska verzia, ale obsahuje alternativny pozitivnejsi koniec.
Tak tá 4. verzia je verzia Americká ktorá má navyše aj iný soudtrack (od Billa Contiho) a na konci je scéna navyše.
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14176
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Magická hlubina / Le Grand bleu

Příspěvek od Mark LS »

V neděli 18.7. po 17 letech teprve podruhé na ČT2, podle ukázky zní Boris Rösner opravdu dobře, těším se. :-:
Odpovědět

Zpět na „Filmy“