Monty Python: Život Briana / Monty Python's Life of Brian

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
-Q-
Příspěvky: 493
Registrován: 30 čer 2008 19:31

Monty Python: Život Briana / Monty Python's Life of Brian

Příspěvek od -Q- »

Obrázek
Info: IMDB I ČSFD I FDB

V českém znění: Jan Šťastný - Michael Palin (druhý mudrc/pan Nosál/Francis, revolucionář (v dabingu Frantík)/pan A., který hodil druhým kamenem/ex-leprotik/Ben, letitý vězeň/Pilát Pontský/římský guvernér/nudný prorok), Miroslav Táborský - Graham Chapman (první mudrc/Brian, zvaný Brian/Ptakus Velikus (v dabingu Pijus Čumus)), Jan Vondráček - John Cleese (třetí mudrc/Dirk Reg, vůdce Lidové fronty Judeje/židovský činitel při kamenování/setník/Arthur/kolemjdoucí) , David Prachař - Terry Jones (Mandy, Brianova matka/Colin, kolemjdoucí/svatý muž Šimon/Bob Hoskins/zbožný kolemjdoucí ), Martin Zahálka - Eric Idle (pan Drzoun/Stan, zvaný Loretta, zmatený revolucionář/Harry, milovník smlouvání, prodavač kamenů a falešných vousů/obviněná žena, atd.), Miloš Vávra - Terry Gilliam (další osoba ve frontě na ukřižování/revolucionář/člen komanda/zkrvavený hřmící prorok/Geoffrey, kolemjdoucí/žalářník), Petr Pelzer, Libor Terš, Andrea Elsnerová - Sue Jones-Davies (Judith), Roman Hájek, Zdeněk Dolanský, Otto Rošetzký, Jitka Sedláčková, Jarmila Švehlová, Hynek Dřízhal, Zuzana Dřízhalová, Alena Štréblová, Zdeněk Velen

Překlad: Petr Palouš a Barbora Wildová
Produkce: Milena Čapková
Zvuk: Roman Čapek a Miloš Sommer
Dialogy a režie českého znění: Vladimíra Wildová
Vyrobily: ABZ divize Bontonfilms v roce 2003
Naposledy upravil(a) -Q- dne 06 bře 2011 01:11, celkem upraveno 3 x.
nové dabingy vznikají, abychom pochopili krásu dabingů původních a vážili si jí
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6805
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Život Briana / Monty Python's Life of Brian

Příspěvek od bloom »

Je dabing obsazen tak, že každého Pythona dabuje ve všech rolích jeden dabér (podobně jako ve Smyslu života)? A pokud ano, tak prosím dopsat ke každému dabérovi jeho Pythona. Děkuji.
Uživatelský avatar
-Q-
Příspěvky: 493
Registrován: 30 čer 2008 19:31

Re: Život Briana / Monty Python's Life of Brian

Příspěvek od -Q- »

řek bych že je dodrženo jeden herec jeden dabér z odposlechu obraz po paměti bo aktuálně nemám k audiu video...co se týče postav jsem schopen rozeznat pouze výrazný hlas Miroslava Táborského, později s obrazem doplním roli
nové dabingy vznikají, abychom pochopili krásu dabingů původních a vážili si jí
Uživatelský avatar
-Q-
Příspěvky: 493
Registrován: 30 čer 2008 19:31

Re: Život Briana / Monty Python's Life of Brian

Příspěvek od -Q- »

doplněno...jsou nadabovaní i nějací další Monty Pythoni?
nové dabingy vznikají, abychom pochopili krásu dabingů původních a vážili si jí
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6805
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Život Briana / Monty Python's Life of Brian

Příspěvek od bloom »

Určitě. Smysl života jsem sem nedávno napsal. Dále pokud budeme považovat filmy Ryba jménem Wanda, Rozhádaní dědicové a Divoká stvoření za pythonské, tak ty taky a seriál Neskutečné historky rovněž.
Jinak koukám, že Miroslav Táborský dabuje i tady Grahama Chapmana, jako ve Smyslu života. Díky za doplnění, ale ještě bych prosil Johna Cleese, Erica Idlea a Terryho Jonese (nebo aspoň postavy Brianovy matky, vůdce lidové fronty Dirka Rega nebo prodavače falešných vousů). Díky moc
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6805
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Život Briana / Monty Python's Life of Brian

Příspěvek od bloom »

No tak podle toho odposlechu je to podle mě takhle:
V českém znění: Jan Šťastný (Michael Palin - druhý mudrc/pan Nosál/Francis, revolucionář (v dabingu Frantík)/pan A., který hodil druhým kamenem/ex-leprotik/Ben, letitý vězeň/Pilát Pontský/římský guvernér/nudný proro), Miroslav Táborský (Graham Chapman - první mudrc/Brian, zvaný Brian/Ptakus Velikus (v dabingu Pijus Čumus)), Jan Vondráček (John Cleese - třetí mudrc/Dirk Reg, vůdce Lidové fronty Judeje/židovský činitel při kamenování/setník/Arthur/kolemjdoucí) , David Prachař (Terry Jones - Mandy, Brianova matka/Colin, kolemjdoucí/svatý muž Šimon/Bob Hoskins/zbožný kolemjdoucí ), Martin Zahálka (Eric Idle - pan Drzoun/Stan, zvaný Loretta, zmatený revolucionář/Harry, milovník smlouvání, prodavač kamenů a falešných vousů/obviněná žena, atd.) , Miloš Vávra (Terry Gilliam - další osoba ve frontě na ukřižování/revolucionář/člen komanda/zkrvavený hřmící prorok/Geoffrey, kolemjdoucí/žalářník) , Petr Pelzer, Libor Terš, Andrea Elsnerová, Roman Hájek, Zdeněk Dolanský, Oto Rošecký, Jitka Sedláčková, Jarmila Švehlová Hájková, Hynek Dřízhal, Zuzana Dřízhalová, Alena Štréblová, Zdeněk Velen a další
Překlad: Petr Palouš, Barbora Wildová
Produkce: Milena Čapková
Zvuk: Roman Čapek, Miloš Sommer
Dialogy a režie českého znění: Vladimíra Wildová
Vyrobily ABZ divize Bontonfilms v roce 2003

A s tím dabingem Pythonů bych trochu brzdil (i když je prý namluvený i Svatý grál), protože tady je originál lepší při sebelepším dabingu. Někdy to vyjde (jako třeba ten Smysl Života, Neskutečné historky - opět s Oldřichem Kaiserem jako Michaelem Palinem nebo Ryba jménem Wanda - verze ČT s Viktorem Preissem (Cleese) a Martinem Sobotkou (Palin) ). Někdy je to ale průměr až nižší průměr (to mi příjde tohle, Žlutovous, Žabákova dobrodružství, Rozhádaní dědicové, Divoká stvoření a Ryba jménem Wanda - verze VHS).
Asi sem brzy dám tu Wandu.
Uživatelský avatar
-Q-
Příspěvky: 493
Registrován: 30 čer 2008 19:31

Re: Život Briana / Monty Python's Life of Brian

Příspěvek od -Q- »

díky i za opravu Davida Prachaře, váhal sem mezi Prachařem a právě Šťastným ale bylo to 75/25 u mě pro Prachaře ..nechám to komplet dle tvýho rozdělení bo zaručeně to poznáš spíš než já bo každý to pozná spíš než já:)

jinak tento dabing se mi jako celek líbil..jako celek říkám bo v jednom místě vázl překlad viz ukázka kde žena najednou vyprskne větu která tam vyloženě nesedí

se u dabingu bavím více než u titulků ..zvlášť jde-li o "kecací" komedii..dabing se mi líbil...tež hlášky zůstaly zachovány, naopak je dabing vyhoup nahoru, rovněž viz ukázka..čili vůbec bych s dabingem dalších Pythonů nebrzdil, naopak
nové dabingy vznikají, abychom pochopili krásu dabingů původních a vážili si jí
Opsha
Příspěvky: 432
Registrován: 17 črc 2008 11:51
Bydliště: Praha, Hradec Králové

Re: Život Briana / Monty Python's Life of Brian

Příspěvek od Opsha »

Svatý grál nadabováný je (a nečekaně skvěle), mám ho na kazetě, až překonám lenost tak sem te seznam hodím.
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů dlouhodobě nepřítomen.
Kdyby se něco dělo - PM.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6805
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Život Briana / Monty Python's Life of Brian

Příspěvek od bloom »

No tak to jsem zvědavý na obsazení. Podle mě by úplně nejlepší obsazení Pythonů bylo takovéhle:
Graham Chapman - Miroslav Táborský
John Cleese - Viktor Preiss
Terry Gilliam - Josef Carda
Eric Idle - Michal Pavlata
Terry Jones - Jiří Lábus
Michael Palin - Oldřich Kaiser

Asi si řeknete, jak by mohl tichý a skromný Viktor Preiss dabovat arogantního a uřvaného Johna Cleese? V Rybě jménem Wanda ho ale daboval skvěle, je to skvělý herec a v Tátovi v sukni ukázal, že má širokou hlasovou paletu.
L_O_U_S
Příspěvky: 116
Registrován: 25 čer 2010 13:30
Bydliště: Petrovice u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: Život Briana / Monty Python's Life of Brian

Příspěvek od L_O_U_S »

Viděny ukázky na YouTube, moc mě tento dabing nepotěšil. Jako by si na tom nedali záležet...
Upřednostňuji původní znění, dabované verze volím spíš u méně náročných filmů nebo vyhlášených dabingů.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“