Nebožtíci přejí lásce / Avanti!

Nové i ty starší

Moderátoři: ReDabér, bloom

Nebožtíci přejí lásce / Avanti!

Příspěvekod bloom » 14 srp 2008 19:39

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDb

1. DABING
V českém znění: Vladimír BrabecJack Lemmon (Wendell Armbruster Jr.), Hana MaciuchováJuliet Mills (Pamela Piggottová), Miloš KopeckýClive Revill (Carlo Carlucci), Josef Bek – Edward Andrews (J.J. Blodgett), Jiří Bruder – Gianfranco Barra (Bruno), Oldřich Musil – Franco Angrisano (Arnold Trotta), Jiří Ornest – Franco Acampora (Armando Trotta), Antonín Jedlička – Giacomo Rizzo (barman), Ivo Gübel - Harry Ray (Dr. Fleischmann), Eva Klepáčová - Giselda Castrini (pokojská Anna), Vladimír Salač - Lino Coletta (Cipriani), Ladislav Krečmer - Pippo Franco (Mattarazzo), Svatopluk Skládal (vrchní číšník), Oldřich Janovský - Antonino Faà di Bruno (recepční), Luděk Kopřiva - Aldo Rendine (Rossi), Jan Sedliský - Raffaele Mottola (pasový kontrolor), Jiří Zavřel - Ty Hardin (pilot helikoptéry) a další

Překlad: Helena Čechová
Hudební spolupráce: Miloš Holeček
Střih: Ivana Kratochvílová
Zvuk: Josef Hubka
Asistent režie: Eliška Burešová
Vedoucí výrobního štábu: Marie Poštolková
Dialogy a režie: Miroslav Kratochvíl
Vyrobila: Hlavní redakce pořadů ze zahraničí ČST Praha 1978

2. DABING
V českém znění: Jiří Plachý - Jack Lemmon (Wendell Armbruster Jr.), Kamila Špráchalová - Juliet Mills (Pamela Piggott), Ladislav Županič - Clive Revill (Carlo Carlucci), Bohuslav Kalva - Edward Andrews (J.J. Blodgett), Libor Terš - Gianfranco Barra (Bruno), Jiří Hromada, Martin Stránský a další.

Překlad: David Záleský
Zvuk: Petr Mandák
Produkce: Petr Skarke
Dialogy: Mikuláš Pánek
Režie: Vladimír Žďánský
Vyrobila: Společnost SDI Media pro Cinemax 2006

3. DABING
V českém znění: Vladimír BrabecJack Lemmon (Wendell Armbruster Jr.), Hana MaciuchováJuliet Mills (Pamela Piggottová), Dalimil KlapkaClive Revill (Carlo Carlucci), Jaroslav Horák – Edward Andrews (J.J. Blodgett), Franco Angrisano (Arnold Trotta + titulky), Ernesto Čekan – Gianfranco Barra (Bruno), Giacomo Rizzo (barman), Radovan Vaculík – Franco Acampora (Armando Trotta), Raffaele Mottola (celník), Roman Hájek, Petr Gelnar, Jana Mařasová, Zuzana Skalická a další

Překlad: Hana Pafková
Zvuk: Petr Kořínek
Produkce: Alena Hradcová
Dialogy: Petra Polzerová
Režie: Petr Švéda
Vyrobilo: Studio Bär pro MGM 2008
bloom

Re: Nebožtíci přejí lásce / Avanti!

Příspěvekod bloom » 09 črc 2009 19:03

Sen: Díky.
Z těch předabovaných verzí bude asi lepší ten druhý, protože na MGM se sice dodrželi původní představitelé, ale přibylo jim o dost let navíc. Škoda, že paní Maciuchovou raději neobsadili do nějaké role v jiném filmu odpovídající jejímu věku. Jedním z mála kladů dabingu MGM byl však Dalimil Klapka jako hoteliér Carlucci, i když Miloš Kopecký (stejně jako celý první dabing) zůstal nepřekonatelný.
bloom

Příspěvekod Sen » 09 črc 2009 19:35

Rádo se stalo ;) . Já jsem film s jiným dabingem neviděl, takže nemám s čím srovnávat, ale druhý dabing se mi líbil. Obsazení hlavních rolí se myslím povedlo, na Jiřího Plachého jsem si zvykl celkem rychle, pro Lemmona byl dle mého názoru rozhodně lepší volbou než Otakar Brousek ml. v Nezvěstném také na Cinemaxu. Jinak rovněž chválím dabéra Carlucciho, v mém případě Ladislava Županiče.
Sen

Příspěvekod bloom » 26 črc 2009 18:21

Přidána ukázka 1. dabingu.
bloom

Příspěvekod palg » 29 led 2010 22:02

já tenhle film mám, na začátku je sice "Nova uvádí", ale je s prvním dabingem. Nova ho musela vysílat v devadesátých letech. Ale jsem rád, že ho mám. Slyšet Miloše Kopeckého v dabingu je opravdu rarita.
palg
Správce ukázek

Příspěvekod Historik » 29 zář 2010 22:55

1.dabing je 1979, TV premiéra 15.4.1979.
Historik

Příspěvekod palg » 24 lis 2010 14:45

Mě by zajímalo, když tak mi někdo potvrďte, kdy tenhle film vyjde na DVD a případně, kdo vlastní práva (společnost) na tenhle film?
palg
Správce ukázek

Příspěvekod anderson » 24 lis 2010 14:50

palg píše:Mě by zajímalo, když tak mi někdo potvrďte, kdy tenhle film vyjde na DVD a případně, kdo vlastní práva (společnost) na tenhle film?

O DVD vydani nic neviem, ale ak by k tomu niekedy doslo, prava by mal mat BONTON. Kazdopadne o tom, ze by niekto umiestnil na DVD dabing CST si dovolim hlboko zapochybovat. Snad jedine keby na to (podobne ako na THUNDERBOLT A LIGHTFOOT) nejakym zazrakom ziskal prava HCE.
anderson

Příspěvekod palg » 30 lis 2010 05:50

tohle jsem dostal od Bontonu:

Vážený pane,
dle informací dostupných z internetu, titul Nebožtíci přejí lásce, nejspíše nebyl vůbec na DVD vydán, autorská práva k titulu, asi nebude vlastnit žádná z distribučních společností. Film tedy mohl být pouze vysílám v TV.
Ilona Kotková
Bontonfilm a.s.
palg
Správce ukázek

Příspěvekod Ištván87 » 11 bře 2011 18:20

Zajímavý... Na CSFD je v zajímavostech že původní dabing je ochuzen o dvě scény (cenzorský zásah) a že se to vyřešilo při vydání DVD... Ale jestli je to tak jak říkáte, tak měl ten dotyčný zjevně mylné informace...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Další

Zpět na Filmy