Rozbité zrcadlo / The Mirror Crack'd

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2021
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Rozbité zrcadlo / The Mirror Crack'd

Příspěvek od Laik »

Obrázek Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

1. DABING: [kino]
V českém znění: Alena Kreuzmannová - Angela Lansbury (slečna Marplová), Libuše Švormová - Geraldine Chaplin (Ella Zielinská), Bohumil Švarc - Tony Curtis (Martin N. Fenn), Stanislav Fišer - Edward Fox (inspektor Craddock), Eduard Cupák - Rock Hudson (Jason Rudd), Alena Vránová - Kim Novak (Lola Brewsterová), Věra Galatíková - Elizabeth Taylor (Marina Ruddová), Gabriela Osvaldová - Wendy Morgan (Cherry), Čestmír Řanda - Richard Pearson (doktor Haydock), Oldřich Janovský - Eric Dodson (Major), Jana Drbohlavová - Maureen Bennett (Heather Babcocková), Marie Marešová - Margaret Courtenay (paní Bantryová), Vladimír Huber - Charles Lloyd Pack (vikář), Eva Kubíková - Carolyn Pickles (slečna Gilesová), Bedřich Šetena - Bill Dean (vesničan), Jan Sedliský - Charles Lamb (vesničan), Vladimír Hrubý - John Dalby (pan Foxley, kapelník), Vladimír Salač - Richard Leech (kameraman), Ladislav Županič, Jiří Novotný, Zdeněk Blažek - Angus MacKay (koroner), Eva Svobodová, Marie Marešová - Margaret Courtenay (paní Bantryová), Pavel Spálený - Charles Gray (Bates, komorník), Ladislav Kazda - Norman Wooland (lékař), Václav Stýblo (policista), Mirko Musil, Richard Honzovič (titulky) a další

V promítaném filmu Murder at Midnight:
Jan Schánilec - Anthony Steel (sir Derek Ridgeley), Bohumila Dolejšová - Oriane Grieve (Kate Ridgely), Otto Lackovič - Allan Cuthbertson (Peter Montrose), Zdeněk Jelínek - John Bennett (Barnsby), Milan Mach - Nigel Stock (inspektor Gates)

Zvuk: Ivo Novák
Střih: Jiřina Skalská
Vedoucí výroby: Eva Kučerová
České dialogy: Erich Sojka
Režie českého znění: Zdenek Sirový
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1982


2. DABING [Nova]
V českém znění: Hana Talpová - Angela Lansbury (slečna Marplová), Dana Batulková - Geraldine Chaplin (Ella Zielinská), Petr Pospíchal - Tony Curtis (Martin N. Fenn) + Angus MacKay (koroner), Jiří Kodeš - Edward Fox (inspektor Craddock) + John Dalby (pan Foxley, kapelník) + Bill Dean (vesničan), Alois Švehlík - Rock Hudson (Jason Rudd), Vlasta Peterková - Kim Novak (Lola Brewsterová), Ljuba Krbová - Elizabeth Taylor (Marina Ruddová), Jana Mařasová - Wendy Morgan (Cherry), Karel Urbánek - Richard Pearson (doktor Haydock) + Eric Dodson (Major) + Sam Kydd (tvůrce speciálních efektů) + Norman Wooland (lékař) + Charles Gray (Bates, komorník), Lucie Benešová - Carolyn Pickles (slečna Gilesová), Miloš Vávra - Charles Lloyd Pack (vikář) + Norman Wooland (lékař) + Richard Leech (kameraman), Mirko Musil - Llewellyn Rees (vesničan) + Charles Lamb (vesničan), Ludmila Molínová - Margaret Courtenay (paní Bantryová), Lucie Benešová - Maureen Bennett (Heather Babcocková), Petr Říčánek

V promítaném filmu Murder at Midnight:
Mirko Musil - Anthony Steel (sir Derek Ridgeley), Jana Mařasová - Oriane Grieve (Kate Ridgely) + Dinah Sheridan (lady Amanda Ridgeley), Petr Pospíchal - Allan Cuthbertson (Peter Montrose), Karel Urbánek - John Bennett (Barnsby), Miloš Vávra - Nigel Stock (inspektor Gates)

Zvuk: Roman Sečkař
Produkce: Zdena Sirotková, Jana Prášilová
Překlad: Hana Gopaulová
Dialogy a režie: Jiří Strach
Vyrobilo: Studio S Pro Alfa pro ČNTS Nova 1996
Naposledy upravil(a) Laik dne 27 úno 2018 11:18, celkem upraveno 5 x.
kit.hl
Příspěvky: 280
Registrován: 22 dub 2010 18:30

Re: Rozbité zrcadlo / The Mirror Crack'd

Příspěvek od kit.hl »

26.3.2011 na čt 2 ve 20h a stary dabing. !!
Slovenský dabing : http://www.dabingforum.sk ..byl dlouho a v mnoha případech Československý a má zde své místo. Tedy minimálně odkaz jistě .Hlasy znějící mému uchu: Milan Mach,Vilém Besser ,Soběslav Sejk, Luděk Munzar..
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2951
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Rozbité zrcadlo / The Mirror Crack'd

Příspěvek od Sagres »

Sice mám hodně naposloucháný ten druhý dabing, ale při dnešní repríze toho prvního, musím uznat, že Kreuzmannová a Galatíková jsou zde vážně výtečné! Snad jen Fišer a Vránová mi zněly na své postavy nějak moc staře. A taky mi tam trochu vadila Gábina :-? ...
Naposledy upravil(a) Sagres dne 12 říj 2013 08:24, celkem upraveno 1 x.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2951
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Rozbité zrcadlo / The Mirror Crack'd

Příspěvek od Sagres »

1.dabing
A myslím, že tam dabovala i Jana Drbohlavová. Tu první drinkem Daikiri otrávenou herečku = Maureen Bennettová (Heather Babcocková) ... Ale koho dabovala Dítětová jsem neodhalil. :(
Naposledy upravil(a) Sagres dne 26 bře 2011 21:42, celkem upraveno 1 x.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Rozbité zrcadlo / The Mirror Crack'd

Příspěvek od Historik »

Nepoznává někdo dabéra vikáře, co promítá filmy? Podle mě je to stejný dabér jako na krejčího (Marcel Dalio) ve filmu Křidýlko nebo stehýnko, o kterém si většina myslí, že je Vladimír Šmeral, ale podle mě není.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5042
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozbité zrcadlo / The Mirror Crack'd

Příspěvek od Joe Black »

Není Jana Dítětová ta starší paní co tam je po úvodních titulkách s Geraldine Chaplin?
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5042
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozbité zrcadlo / The Mirror Crack'd

Příspěvek od Joe Black »

Ještě doplnění: Janu Drbohlavovou potvrzuji a z dabingu mám takový zvláštní pocit, nevím, čím to je, ale je tam vidět poctivost starých dabingů... Spoustu lidí mi tam nesedí, ale to se stává... A Gábina Osvaldová se mi tam mooooc líbila, byla skvělá a taková nezvyklá... ;-) A kdo tomu kraluje je Alena Vránová, ta si to dává jako nikdo, jak se předvádí... :-:
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2021
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Rozbité zrcadlo / The Mirror Crack'd

Příspěvek od Laik »

Historik píše:Nepoznává někdo dabéra vikáře, co promítá filmy? Podle mě je to stejný dabér jako na krejčího (Marcel Dalio) ve filmu Křidýlko nebo stehýnko, o kterém si většina myslí, že je Vladimír Šmeral, ale podle mě není.
Postavu krejčího ve filmu Křidýlko nebo stehýnko dabuje Vladimír Huber. A zde u vikáře to byl nejspíš také on, nejsem si tím zcela jist, protože jsem tomu při včerejším vysílání nevěnoval pozornost a film nemám nahraný, abych to zkontroloval.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Rozbité zrcadlo / The Mirror Crack'd

Příspěvek od bloom »

Joe Black píše:Není Jana Dítětová ta starší paní co tam je po úvodních titulkách s Geraldine Chaplin?
Ano, Jana Dítětová dabuje paní Bantryovou.

Tak já mám právě zase léta naposlouchaný kinodabing a proto jsem byl kdysi při uvedení na Primě zklamaný, že existuje dabing č. 2, byť s Hanou Talpovou (ale ani ten neodsuzuji) a Ljubou Krbovou. Mně se asi nejvíce líbí Stanislav Fišer, protože ho tak nějak mám spojeného s vrchními inspektory ze Scotland Yardu. :) Každopádně je slyšet, že to daboval stejný tým v podobnou dobu jako Zlo pod sluncem, hodně společných dabérů a IMHO i tipově podobně obsazené postavy.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Rozbité zrcadlo / The Mirror Crack'd

Příspěvek od Historik »

bloom píše:... daboval stejný tým v podobnou dobu jako Zlo pod sluncem ...
Koneckonců oboje práce Zdenka Sirového. A proto i Gabriela Osvaldová, když se podíváme na její profil, dabovala prakticky jen u něj - tedy alespoň v začátcích a ve větších rolích, kde je uvedena v titulcích.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“