Železný šéf / Il prefetto di ferro

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Re: Železný šéf / Il prefetto di ferro

Příspěvekod salgado » 04 bře 2016 01:18

Po dlouhých letech uvedeno v českých luzích a hájích zásluhou Cinemaxu. Leč za dabing se nechtělo utrácet, takže s titulky.
salgado

Příspěvekod salgado » 18 pro 2017 01:44

6. 1. na ČT2.
salgado

Příspěvekod wasrik » 05 led 2018 21:46

AGAMENON píše:
DAN K. píše:pan cupák byl takový bohdan tuma smyckoveho predrevolucniho dabingu, ktery byl obsazovan vsude do vseho bez ohledu na vhodnost, treba ve filmu hombre daboval uz po ctyricitce patnactiletyho kluka

To dělal hlavně Novotný. Ale Cupáka mám radši.

Na tohle teda musím zareagovat!!! Nevím, kde to DAN K. píše, páč jsem to tady nenašel, ale možná je to z jiného topicu. Každopádně je to největší blábol, jaký jsem tady kdy četl :x Pan Cupák patřil k absolutní špičce českého dabingu, rozhodně TOP 10 a nebojím se napsat, že by spolu s Luďkem Munzarem mohli soutěžit o prvenství, i když naprosto vynikajících dabérů té doby byla celá řada. Myslím, že p. Cupák býval většinou obsazen velmi vhodně a trefně, pouze výjimečně se stalo, že věkem k dané postavě úplně nesedl. Ovšem pouze věkem a když to člověk ví. Rozhodně to té postavě neuškodilo a divák neměl potřebu to při sledování vůbec řešit. Spíš ta postava působila vyspěleji (Hombre, Senzační prázdniny), ale rozhodně ne nepatřičně. Když se podíváte na výčet dabovaných postav p. Cupákem, není jich kupodivu žádné horentní množství, takže jeho obsazení určitě předcházelo zdravé uvažování a pečlivý výběr. Neznám jedinou postavu, kde by vyloženě nesedl nebo že by něco nezvládl, naopak vždy podal bravurní výkon, ať daboval kohokoliv!
Proto napsat, že byl "pan cupák byl takový bohdan tuma smyckoveho predrevolucniho dabingu, ktery byl obsazovan vsude do vseho bez ohledu na vhodnost" je kravina největšího kalibru, je vidět, že o tom DAN K. nemá ani páru... :nesouhlas: ;)
wasrik

Příspěvekod salgado » 05 led 2018 22:02

Každopádně jsem zvědav na zítřejší vysílání, na Gemmovi jsem pana Cupáka nikdy neslyšel.

Tvrzení, že DAN K. nerozumí dabingu, se zcela jistě nezakládá na pravdě, pouze zde vyjádřil svůj názor. A to, že se ani zlaté éře barrandovského dabingu nevyhnuly některé omyly při castingu, je nasnadě. Zrovna třeba Senzační prázdniny stojí za zmínku. Obsazení dabérů v rozmezí 30-40 let na studenty střední školy? Asi by se o tom dalo diskutovat. A dabing ČST Hombre? Nepochybně skvělá práce, až tedy právě na obsazení p. Cupáka na toho mladého hocha.

S čím bych ale rozhodně nesouhlasil, je srovnávat p. Cupáka s Bohdanem Tůmou. To je trošku střelba vedle.
salgado

Příspěvekod Pomajz » 05 led 2018 22:06

salgado píše:Každopádně jsem zvědav na zítřejší vysílání, na Gemmovi jsem pana Cupáka nikdy neslyšel.

Už někdo potvrdil že opravdu půjde původní dabing? Aby to nedopadlo jak Bandité v Miláně.
Nazdar kedlubny !
Pravým důvodem, proč Tě někdo nenávidí a pomlouvá je ten, že Ty máš něco co on nikdy mít nebude!
Skoro Mirek Dušín pravil "jo byl si dobrej ale tvůj čas vypršel"
http://www.imgup.cz/image/LQUn
Pomajz

Příspěvekod salgado » 05 led 2018 22:08

Licence se k tomu nijak nevyjádřil, kdyby se vyráběl nový dabing, tak by o tom snad věděl.
salgado

Příspěvekod Pomajz » 05 led 2018 22:37

wasrik píše:Pan Cupák patřil k absolutní špičce českého dabingu,... býval většinou obsazen velmi vhodně a trefně, pouze výjimečně se stalo, že věkem k dané postavě úplně nesedl. Ovšem pouze věkem a když to člověk ví. Rozhodně to té postavě neuškodilo a divák neměl potřebu to při sledování vůbec řešit. Spíš ta postava působila vyspěleji

Vytesat do kamene :-: :-:
Nazdar kedlubny !
Pravým důvodem, proč Tě někdo nenávidí a pomlouvá je ten, že Ty máš něco co on nikdy mít nebude!
Skoro Mirek Dušín pravil "jo byl si dobrej ale tvůj čas vypršel"
http://www.imgup.cz/image/LQUn
Pomajz

Příspěvekod Paulman » 06 led 2018 10:39

Eduarda Cupáka dnes jistě uslyšíte.
Paulman

Příspěvekod salgado » 06 led 2018 15:37

Petra Cupáka?
salgado

Příspěvekod bloom » 06 led 2018 15:45

Tím pádem tedy nakonec asi nový dabing...
bloom

PředchozíDalší

Zpět na Filmy