Neúplatní / The Untouchables

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Neúplatní / The Untouchables

Příspěvek od sud »

Vladajsoucna píše:Popravdě, Dlouhý mi také na Costnera nesedí, oproti dokonalému dabingu Hankse je tady takovej nemastnej neslanej. On má Costner sice v originále takový podivně temperamentní ječivý hlas, který u nás snad nemá žádný dabér, ale v tom bylo chybné obsazování Dlouhého a ještě hůře Mahdala, kteří tu Costnerovu specifickou jakoby potlačovanou výbušnost vůbec nezachytili a udělali z něho mdlého slušňáka. Naopak to se podařilo Donutilovi, kterého lze jednoznačně považovat za nejlepšího dabéra Kevina Costnera. Bohužel, nejen že už Costnera v poslední době skoro nedabuje (on už popravdě dlouho nenatočil film co by za něco stál), ale dokonce jsou jeho staré dabingy předabovány otřesným Mahdalem (Osobní strážce).
Kevin Costner je pro mne Vladimír Dlouhý, Miroslav Donutil a Vladislav Beneš. Možná ještě Jan Šťastný v nouzi nejvyšší. Viktor Preiss na něj seděl tady, ale jinde by to asi bylo horší. Oldřicha Víznera jsem neslyšel, ale může být dobrý. Jinak Zdeněk Mahdal je úplně mimo a třeba v Krajině střelců z něj udělal úplně nesympatickýho týpka, zatímco takový v originále zdaleka není.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Neúplatní / The Untouchables

Příspěvek od James55 »

Vladajsoucna píše:Mám pocit, že Mahdal dělá nesympatické fracky snad ze všech svých dabovaných postav. Výjimek je málo, třeba Woody Harrelson, ke kterému se to Mahdalovo hlasové floutkovství přirozeně hodí.
Prosím, ušetři nás svých hlubokomyslných výlevů, protože poslední dobou nečtu nic jiného, než jak je Zdeněk Mahdal špatný dabér. Pro příště se nauč spojení "Podle mého názoru..." a troška úcty by taky neškodila. Neustále se zde opěvuje Preiss a Dlouhý, ale s Mahdalem se tady jedná, jako by byl kus hadru. Možná ti to nedochází, ale tito lidé na naše fórum chodí a díky těmto příspěvkům se nijak nelišíme od lidí na netu, kteří na dabéry nadávají a považují dabing za největší zlo pod sluncem.
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Neúplatní / The Untouchables

Příspěvek od sud »

Zdeněk Mahdal není špatný dabér, naopak, je skvělý dabér. Výborně dabuje Woodyho Harelsona a Nicolase Cage, nepřekonatelný je coby Hans Gruber ze Smrtonosné pasti (za to by si zasloužil nějakou cenu), Luke O'Neill z Ptáků v trní či ve Žhavých výstřelech (ve všech rolích). Líbil se mi i na Mela Gibsona a navzdory většině i ten proklínaný dabing Roberta De Nira v Taxikáři. Má jenom tu smůlu, že namluvil spoustu postav a herců, na které se nehodil. A to je prokletí všech herců, kteří se živí pouze dabingem (dále třeba Terš, Tůma, Vašinka).
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
Reno_CZ
Příspěvky: 85
Registrován: 30 zář 2009 11:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Neúplatní / The Untouchables

Příspěvek od Reno_CZ »

Mě osobně pan Mahdal utkvěl v hlavě při prvním dabingu filmu Pomsta od GHV,který dle mého vůbec není špatný a mám ho raději než dabing nový.U filmu Neuplatní kde ho dabuje Viktor Preis je dabing opět svým kouzlem neodolatelný a zrovna pan Preis nepatří k žádné spodině ale naopak na vrchol dabingového osazenstva.Když si pustím Neuplatní nebo film Táta v sukni kde dabuje R.Williamse musím říci opět velmi kvalitně odvedená práce co se dabingu týče.
Have a nice day :)
donkocicak
Příspěvky: 41
Registrován: 17 led 2010 00:07

Re: Neúplatní / The Untouchables

Příspěvek od donkocicak »

Dabing ČT1 u mě jednoznačně vede (neslyšel jsem ten první s Preissem a asi ho už nikdy neuslyším), ale v porovnání s Novou a VHS/DVD je to pro mě number one.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Neúplatní / The Untouchables

Příspěvek od bloom »

Tak po zhlédnutí kinodabingu, musím říct, že je skutečně hodně dobrý, dominuje především Radoslav Brzobohatý, nicméně i ostatní dabéři seděli, včetně netradičního výběru Viktora Preisse a Václava Postráneckého. Dabingy ČT a Novy ovšem rozhodně nezaostávají, nicméně mi přišlo, že u kinodabingu byl lepší překlad, aspoň tedy po nějaké té stylistické stránce.

Nciméně chtělo by to menší úpravy v tématu: Dalimil Klapka nedabuje žádného starostu, ale stejnou postavu jako Alfred Strejček v dabingu ČT, platí tedy: Dalimil Klapka - Del Close (úředník starosty Alderman)
Potom postava u kinodabingu "gangster v plášti" je ta stejná jako "zlosyn, držící jako rukojmí účetního" v dabingu ČT. Podle IMDB by se ta postava dala přeložit ve smyslu "gangster s motýlkem". Kromě Bohuslava Kalvy ji ovšem v kinodabingu v první scéně dabuje Roman Hájek. V dabingu Novy ji pak dabuje Svatopluk Schuller.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Neúplatní / The Untouchables

Příspěvek od salgado »

Proč ČT dělala nový dabing?
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Neúplatní / The Untouchables

Příspěvek od HonzaXXII »

Možná jim kinodabing nepřipadal dostatečně technicky či dokonce umělecky kvalitní. Na ČT si pod těmi pojmy představujou úplně něco jinýho než zbytek světa (byť se v posledních letech zlepšují). A taky už tu kdosi psal, že jednu dobu předabovávali až na výjimky všechny filmy co jim přišly pod ruku.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Neúplatní / The Untouchables

Příspěvek od salgado »

Jasně, dabingy z 60. let se normálně vysílají, nezřídka ČT objeví i pěkný několikahlasý VHS dabing :D , ale dabing z roku 1990 se skvělým obsazením není možné vysílat. Co to je za blbost?
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2951
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Neúplatní / The Untouchables

Příspěvek od Pomajz »

A ono se něco s kindabingem co vznikl po roce 90 v tv vysílalo? , nebo na DVD/VHS? nepočítám kinodabingy co dělal intersonic.
RETROFILM
Odpovědět

Zpět na „Filmy“