Neúplatní / The Untouchables

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Neúplatní / The Untouchables

Příspěvek od Lukiz »

salgado píše:To je jedno, jestli je to 10% nebo 15%, podstatné je, že ten problém nespočívá v žádných technických potížích, problémech s právy atd.. Jde čistě o lidský faktor ( viz. V žáru noci, brněnské dabingy).
Co je to za falešnou implikaci?? Skutečnost, že u dabingu A není problém, vůbec nepředurčuje, že není u dabingu B natož u nějaké širší skupiny.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Neúplatní / The Untouchables

Příspěvek od HonzaXXII »

Ten problém byl ( mimo pár výjimek spočítatelných na prstech jedné ruky, pokud vůbec - o čemž pochybuju) jedině v tom, že se porevolučním soukromým distributorům nechtělo utrácet za drahý přepis kinodabingu na videokazetu. V čem byly/jsou problémy u ČT, viz. co jsem napsal výše.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Jirka007
Příspěvky: 1004
Registrován: 17 lis 2015 09:58

Re: Neúplatní / The Untouchables

Příspěvek od Jirka007 »

po delší době jsem si pustil film a porovnal verzi od ČT a od Novy

ve verzi od ČT se mi líbil více Vladimír Dlouhý, který mi něm sedl lépe než Zdeněk Mahdal, dál se sice poslouchat ale Vladimír Dlouhý ho vystihl lepe, pak se mi líbil Vladimír Brabec, kterému nemůže za mě nikdo konkurovat ale Petr Pelzer mi nevadil, Jaromír Meduna a Petr Pospíchal mi vycházejí tak nastejno, oba mají něco do sebe, dále Tomáš Juřička mi seděl lépe než Petr Rychlý, a mezi Martinem Písaříkem a Davidem Novotným vybral bych si Martina Písaříka.

pokud jde o překlad tak tam je pro mě lepší verze od ČT.

takže pro mě je lepší dabing od ČT a za ním od Novy.
martin.grossmann
Příspěvky: 145
Registrován: 18 říj 2009 08:50

Re: Neúplatní / The Untouchables

Příspěvek od martin.grossmann »

Podle informace od Historika je dabing ještě z roku 1989.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2637
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Neúplatní / The Untouchables

Příspěvek od KOMZA »

Na HBO GO je druhý dabing.

Dabing jsem sice jen rychle proklikala, ale malý počet hlasů je opravdu znatelný a navíc mi Jan Šťastný na Costnera nesedí. I přes obsazení Vladimíra Brabce, což platí i v případě toho čtvrtého, zůstanu raději u třetího dabingu. Zdeňka Mahdala mám sice na Costnerovi ráda, ale v tomto případě volím Vladimíra Dlouhého, a rovněž mi pak přišel Petr Pospíchal o něco lepší než Jaromír Meduna.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1694
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Neúplatní / The Untouchables

Příspěvek od anderson »

Je absolútne nespravodlivé, že tento film si výslúžil toľko redabingov. Kinodabing vo svojej dobe samozrejme nemohol reflektovať dnešné konvenčné voľby na Costnera a Conneryho, ale výkony Preissa a Brzobohatého sú vynikajúce. Plus kopa skvelých dialógov a hlášok, ktoré dópĺňajú strhujúci dej. A čerešničkou na torte je Postráneckého výkon, ktorý - hoci na DeNira preferujem úplne iného dabéra - je jedným slovom geniálny. Ostatným dabingom navyše chýba atmosféra. S kinodabingom je to úplne iný a bez preháňania nadpriemerný film. :-:
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Neúplatní / The Untouchables

Příspěvek od Pomajz »

19. 8. od 20:30 v kině MAT z původní 35mm kopie s českým dabingem
RETROFILM
o_ciz
Příspěvky: 249
Registrován: 08 črc 2020 21:40

Re: Neúplatní / The Untouchables

Příspěvek od o_ciz »

Porovnání všech dabingových verzí:

https://youtu.be/tApm0Q18s9c?list=PL979 ... 2jhTSnp1o0
richardda
Příspěvky: 1111
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Neúplatní / The Untouchables

Příspěvek od richardda »

Jsem opravdu napjaty, jaky dabing zvoli zdejsi distributor na UHD (pokud teda tam vubec dabing bude). Bylo by krasne, kdyby sehnal ten stary puvodni kinodabing jako se tomu stalo v pripade filmu HOOK. Pokud na UHD taky bude naprosto neadekvatni dabing z VHS (jako tomu bylo na BluRay), tak uz opravdu teto distribucni politice prestavam rozumet. :-?
NOVA, jedině ona.
FragMan
Příspěvky: 429
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Neúplatní / The Untouchables

Příspěvek od FragMan »

Na Paramountu bohužel druhý dabing.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“