Zelená kobra / Cobra Verde

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Zelená kobra / Cobra Verde

Příspěvekod Pomajz » 18 bře 2010 09:13

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

původní titulky

V českém znění: Petr Pelzer - Klaus Kinski (Francisco Manoel da Silva / Zelená kobra), Josef Vinklář - José Legwoy (plukovník Coutinho), Ladislav Županič - King Ampaw (Taparica), Jan Schánilec, Jiří Prager - Guillermo Coronel (Euklides), Pavel Rímský, Jaroslav Vágner, Jiří Zavřel - Peter Berling (Bernabo), Milan Mach, Jiří Novotný, Jaroslav Kaňkovský, Zdeněk Hess, Petr Skarke, Jiří Pleskot, Bedřich Šetena, Richard Honzovič (titulky), Karel Chromík (námořník), Alena Procházková, Oldřich Janovský, Bohuslav Kalva a další

Zvuk: Ing. Jaromír Svoboda
Střih: Jana Stejskalová
Vedoucí výroby: Renée Lavecká
Dialogy a režie českého znění: Jan Moravec
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1989
Nazdar kedlubny !
Pravým důvodem, proč Tě někdo nenávidí a pomlouvá je ten, že Ty máš něco co on nikdy mít nebude!
Skoro Mirek Dušín pravil "jo byl si dobrej ale tvůj čas vypršel"
http://www.imgup.cz/image/LQUn
Pomajz

Re: Zelená kobra / Cobra Verde

Příspěvekod anderson » 18 bře 2010 09:14

Zaujimavostou je, ze zvuk v tomto filme robil MILAN BOR. Vdaka uvolneniu ho z titulkov originalnej verzie nevystrihli.
EDIT Historik: nebyl zvukařem (zvukovým mistrem) natáčení, ale dělal výsledný zvukový mix. V závěrečných odzdola nahoru běžících titulcích je uveden pod titulkem: Mischung: Milan Bor. Jeho jméno je zachováno i v původní národní distribuční kopii.
anderson

Příspěvekod Petersen » 05 čer 2012 22:09

Osobně si myslím, že tento dabing filmu neprospěl. Pelzer ani Vinklář mi tam neseděli, výborný byl naopak Županič. Škoda, že na Kinského nezkusili třeba Borise Rösnera.
Petersen

Příspěvekod Josef Nožička » 06 čer 2012 07:39

Dle mého skromného názoru soudím, že filmu neprospělo spíš to, že byl vůbec natočen, a dabing mu tak nemohl ani příliš pomoci, ani uškodit. Doteď jsem nepochopil, o čem to vůbec bylo. Ovšem s tím samozřejmě nemusí každý souhlasit.
Josef Nožička

Příspěvekod Petersen » 06 čer 2012 21:38

Asi máte pravdu. Měl jsem podobný pocit, ale přičítal jsem to tomu, že jsem na projekci několikrát upadl do mikrospánku:) Asi jsem jenom zaměnil příčinu s následkem. Ale pan Pelzer mi na Kinského fakt hrozně neseděl. Každopádně díky Historikovi za úvod k promítání, Ponrepu za Herzogovský cyklus a za Zelenou kobru zvlášť, protože na DVD se špatně shání.
Petersen

Příspěvekod Licence2kill » 06 čer 2012 22:05

I kušujte, mně se náhodou film líbil! Zejména závěrečná piseň sboru jeptišek :) Pravda, Pelzer mi na Kinskiho taky moc neseděl. Pro mě každopádně mnohem zábavnější než uspávačka jménem Boleslav Smělý, která běžela jako první. Tam jsem se díval na hodinky tak často, že mě při vzpomínce na to ještě teď bolí za krkem. Hádám tedy, přátelé, že se v Ponrepu 27.6. nepotkáme na filmu Aguirre, hněv Boží, který já si tedy ujít nenechám a na který po přečtení zajímavostí o filmu může nejít jen bloud :D
Licence2kill
Moderátor

Zpět na Filmy