Dobré ráno, Vietname! / Good Morning, Vietnam!

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2954
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobré ráno, Vietname! / Good Morning, Vietnam!

Příspěvek od Pomajz »

Dabing nebyl špatný ale David Novotný se na to prostě nehodil. Kulomet Robina Williamse nedokáže nikdo nadabovat, snad jedině Oldřich Kaiser.
RETROFILM
Eminem007
Příspěvky: 391
Registrován: 03 čer 2013 19:20

Re: Dobré ráno, Vietname! / Good Morning, Vietnam!

Příspěvek od Eminem007 »

já jsem včera viděl kousek, a za sebe musím říct, že D. Novotný byl pro mně naprosto v pohodě :-:
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Dobré ráno, Vietname! / Good Morning, Vietnam!

Příspěvek od Ištván87 »

Za mě byl David Novotný vynikající. Jak kadencí slov, tak měněním hlasu.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Dobré ráno, Vietname! / Good Morning, Vietnam!

Příspěvek od ocypuc »

Slabinou prvního dabingu bylo málo hlasů, ale Michal Pavlata tu chrlící palbu Robina Williamse docela zvládl. Musím se ale přiznat, že se mi víc líbil David Novotný, sice to nebyl bezchybný výkon, ale tohle dílo stejně patří do kategorie nenadabovatelné, ať už se jedná o tu smršť, jakou Robin Williams rychle mluví, či překlad, kdy to snad ani není možné přeložit tak, aby to bylo pro českého diváka vtipné, či aby to pochopil. Další plus u dabingu ČT je spousta hlasů a nikde nebyli slyšet opakující se dabéři a obsazení dalších rolí se mi líbilo. Hlavně se mi líbil Michal Novotný. Je škoda, že se ČT neodhodlala nadabovat tento film už v devadesátých letech, kdy by bylo vhodné obsadit Viktora Preisse, který by to možná zvládl nejlíp, protože třeba ve filmu Táta v sukni, jak na začátku dabuje ten aminák s ptákem, si Robin Williams docela pohrává s hlasem a Viktor Preiss to v češtině zvládá bez problémů. Jinak vím o někom, kdo by Robina Williamse v tomto filmu byl rychlou kadencí slov schopný nadabovat, a to Luděk Nekuda :)
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2650
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobré ráno, Vietname! / Good Morning, Vietnam!

Příspěvek od KOMZA »

Tak za mě velká spokojenost. Samozřejmě, v tomto případě je originál zkrátka originál, ale David Novotný se s tou smrští hlášek, pitvořením a měněním hlasu vypořádal se ctí. Dále si ještě dovolím vyzdvihnout M. Preisse, P. Rychlého a M. Novotného, ale celý dabing je kus dobře odvedené práce, i překlad se mi moc líbil.

A popravdě, jestli můžu ještě takhle na konec - v této roli si moc pana Preisse představit neumím, i kdyby to bylo před lety...
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14420
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Dobré ráno, Vietname! / Good Morning, Vietnam!

Příspěvek od Mark LS »

Před chvílí byla ve Volejte Novu reportáž o 3.dabingu - už v pátek na Nova Cinema, režie Gustav Bubník a RW dabuje Tomáš Klus. :shock:
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1716
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Dobré ráno, Vietname! / Good Morning, Vietnam!

Příspěvek od Jack_6428 »

Je to tak. Dabing přidán do úvodního postu ;)
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Dobré ráno, Vietname! / Good Morning, Vietnam!

Příspěvek od Ištván87 »

Já mám Tomáše Kluse rád. Jako zpěváka, jako herce, a myslím, že jako člověk to bude taky super kumpán. A pokud dokáže dabovat, tak je to super, protože nových hlasů není nikdy dost. Ale přeci jen se musím zeptat, jestli pan Bubník nespadnul z višně. Vyzkoušet si nového dabéra i ve větší roli je určitě super přístup, ale tohle je asi nejnáročnější role, jakou si dovedu představit. Ani pan Pavlata v prvním dabingu nebyl moc dobrý a to patřil ke špičce v oboru. Z celého výpisu toho třetího dabingu by tuhle postavu MOŽNÁ zvládnul Jan Maxián, ale i ten by s tím měl problémy. Já si nějak nedovedu představit, že by tohle neskončilo pořádným prů**rem. Ale rád se nechám překvapit a doufám, že když to Tomáš Klus alespoň trochu zvládne, tak že ho budou režiséři obsazovat i nadále.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Dobré ráno, Vietname! / Good Morning, Vietnam!

Příspěvek od Ištván87 »

Tak nakonec to nebylo ani z desetiny tak špatné, jak jsem se obával. Je hodně slyšet, že Tomáš dabing nedělá. Někdy to vysloveně trhalo uši a dost často sklouzával k severomoravskému akcentu, takže strašně zkracoval slova. A taky mu občas v té rychlosti nebylo moc rozumět. Ale jinak tu rychlost většinou zvládal a dokonce i ty změny hlasu zněly místy dost dobře. A když si ke konci párkrát zařval, tak byl naprosto vynikající. Myslím, že kdyby se začal víc věnovat dabingu, tak by za pár let tuhle roli zvládnul s přehledem. Pokud tohle čte kdokoliv, kdo má co dělat s dabingem, tak by stálo za to zauvažovat nad častějším angažováním Tomáše Kluse v dabingu, protože talent na to rozhodně má a nových hlasů (byť ten jeho místy zněl jako něco mezi Michalem Holánem a Markem Holým) je v dabingu určitě zapotřebí.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Dobré ráno, Vietname! / Good Morning, Vietnam!

Příspěvek od ocypuc »

Přesně, Tomáš Klus podal dobrý výkon, sice mi zněl mladě, ale na to, že nedabuje to docela zvládl.
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
Odpovědět

Zpět na „Filmy“