Otec, matka, služka a já / Papa, maman, la bonne et moi...

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Otec, matka, služka a já / Papa, maman, la bonne et moi...

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Václav Voska - Robert Lamoureux (Robert Langlois), Marie Vášová - Gaby Morlay (matka), Oldřich Lukeš - Fernand Ledoux (otec), Jiřina Petrovická - Nicole Courcel (Kateřina), Miloš Kopecký - Jean Tissier (advokát), Bohumil Bezouška - Louis de Funès (Calomel), Jiří Vršťala - Robert Rollis (Léon), František Kreuzmann - René Fleur (Robertův šéf), Marie Brožová - Yolande Laffon (Madeleine Seautopinová), Jiřina Steimarová - Dominique Davray (řeznice Leonie), Ema Skálová - Françoise Hornez (Denisa), Libuše Pospíšilová - Judith Magre (sekretářka Germaine), Zdeněk Dítě - Jacques Marin (Gaston), Bedřich Vrbský - Paul Villé (Antoine, Robertův strýc), Oldřich Musil (hádavý cestující) a další.

Dialogy: J.Z.Novák
Zvuk: Karel Zákora
Asistent zvukové kamery: Leopold Saner
Střih: Antonín Štrojsa
Vedení výroby: Irena Pospíšilová
Režie českého znění: Václav Kubásek
Vyrobilo: Studio pro úpravu zahraničních filmů 1956
Naposledy upravil(a) Newmy dne 27 zář 2010 10:17, celkem upraveno 2 x.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Otec, matka, služka a já / Papa, maman, la bonne et moi...

Příspěvek od Historik »

Historik píše:... že by ty "bezouškovské" filmy byly tedy Antoine a Antoinetta, Adresát neznámý, Otec, matka, služka a já a Otec, matka, moje žena a já? Ty byly podle mých velmi starých poznatků dabovány velmi brzo.
No, konečně hmatatelné potvrzení, že Bezouška podle některých zpráv nejen měl dabovat Funése ještě v polovině 60.let (a "vyfouknul" mu to Filipovský), ale že ho předtím opravdu daboval. Tak to psal i Filipovský, že před ním dělal Funése Bezouška. Díky!
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4695
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Otec, matka, služka a já / Papa, maman, la bonne et moi...

Příspěvek od Newmy »

Dle mých informací ho daboval jen v tomto filmu, všechny ostatní filmy co píšeš šli v kinech s titulky.

Edit: Zapomněl jsem na TV :D Kdo ale tam daboval těžko říct.

22.10.1960 Otec, matka, služka a já
12.11.1960 Otec, matka, moje žena a já
17.05.1962 Adresát neznámý
30.03.1963 Antoin a Antoinetta (Bratislava)
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Otec, matka, služka a já / Papa, maman, la bonne et moi...

Příspěvek od Historik »

Podle důvěryhodné informace pamětníka dabován až pro TV (v kinech s titulky) také film Nevídáno, neslýcháno. Škoda, žes ho v programu nenašel, bylo by to potvrzení.
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4695
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Otec, matka, služka a já / Papa, maman, la bonne et moi...

Příspěvek od Newmy »

Hledal jsem, ale nenašel... jen nějaký 25min sovětský film pro děti se stejným názvem :D
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4470
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Otec, matka, služka a já / Papa, maman, la bonne et moi...

Příspěvek od palg »

Historik píše:Podle důvěryhodné informace pamětníka dabován až pro TV (v kinech s titulky) také film Nevídáno, neslýcháno. Škoda, žes ho v programu nenašel, bylo by to potvrzení.
takže film Nevídáno, neslýcháno bylo pro TV nadabováno?
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Otec, matka, služka a já / Papa, maman, la bonne et moi...

Příspěvek od Historik »

Podle pamětníka ano, ale ani já kdysi ani nyní Newmy to nikde v TV programu nenašel.
Možná se nedochovala ani původní distribuční kopie s titulky, klubová kina to v 80.letech promítala s čteným překladem z archivní kopie ze zahraničí.
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2232
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Otec, matka, služka a já / Papa, maman, la bonne et moi...

Příspěvek od Licence2kill »

anderson píše:Ak to bolo dabovane cesky pre TV tak to snad CT v archive mala/ma. Mozno Licence2kill zisti nejake podrobnosti a hodi to sem.

Bohužel, nenašel jsem k tomu žádnou bližší informaci.
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2232
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Otec, matka, služka a já / Papa, maman, la bonne et moi...

Příspěvek od Licence2kill »

Nakonec jsem v ČT narazil jen na film Papa, maman, ha femme et moi, zde uvedený pod názvem "Otec, matka, má dcera a já", ten se asi někdy dávno vysílal (?), ale ani tady není žádná informace o dabingu či datu vysílání.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Otec, matka, služka a já / Papa, maman, la bonne et moi...

Příspěvek od Historik »

V seznamu dlouhých filmů, dabovaných ve Studiu pro úpravu zahraničních filmů v letech 1956-1960 je kromě filmu Otec, matka, služka a já uveden i film Otec, matka, má žena a já, a to dabovaný v roce 1956.
Jelikož v té době ještě SÚZF zřejmě nedělalo zakázkové dabingy pro ČST, mělo by se jednat o kinodabing. To je v rozporu se záznamem ve Filmovém přehledu, podle něhož byl dabován pouze první z těchto filmů a druhý byl titulkovaný. Nutno připustit obojí, že je chyba v seznamu a druhý film dabován nebyl nebo dabován byl a ve FP je chyba (podobné chyby se vyskytovaly, někdy opraveny byly, někdy ne) resp. došlo k dodatečnému nadabování či souběžnému dabování i titulkování a FP zmínil jen jednu verzi (což se u těchto starých záznamů také stávalo). Každopádně si myslím, že tato informace stojí za zmínku.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“