Iron Man 2 / Iron Man 2

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Iron Man 2 / Iron Man 2

Příspěvek od bloom »

DavePave píše:Škoda toho absolutního dodržení postav z jedničky. Vaculík není dobrá volba a Hlavicu bych radši viděl na Cheadla (+na Rourka Jiří Schwarz). Ale ten zbytek pěkný, např. pánové Racek a Dlouhý potěšili hodně
Tomáš Racek je sice dobrá volba, na druhou stranu je to trochu škoda, protože kinodabing je jedna z reálnějších šancí pro obsazení Ivana Trojana. To stejné platí i pro absenci Zuzany Kajnarové. Ale to jen zbytečně rýpám do toho, co dopadlo pozitivně... ;)
Já se spíš bojím, aby vůbec na nějaké přeabování došlo, spíš začínám mít strach z toho, že spojení Downey - Radovan Vaculík se bude objevovat stále častěji a my už pak budeme pouze vzpomínat na časy pánů Šťastného a Dvořáka... :(
DavePave
Příspěvky: 1004
Registrován: 26 čer 2009 15:14
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Iron Man 2 / Iron Man 2

Příspěvek od DavePave »

Ad Ivan Trojan: Jo, ten by byl samozřejmě úplně nejlepší, ale jsem rád aspoň za toho Racka, ten je taky dobrý.
Ad Vaculík: To je hodně apokalyptický scénář...
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Iron Man 2 / Iron Man 2

Příspěvek od AGAMENON »

Vaculík a Tůma? Velká škoda, velká :evil:
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Iron Man 2 / Iron Man 2

Příspěvek od oberon »

James55 píše:
oberon píše:Vůbec by mi nevadilo, kdyby to Prima předaboval za pár let
A Nova by to být nemohla? :)
Já to myslel právě kvůli tomu, jak Prima předaboval Já, robot, protože je v tomhle dabingu i velký výskyt dvorních.
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Iron Man 2 / Iron Man 2

Příspěvek od jackb »

minimálně v Iron Manovi 3 a Avengers můžeme bohužel s Vaculíkem počítat :x
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Iron Man 2 / Iron Man 2

Příspěvek od oberon »

No, ale to co by mi rozhodně nevadilo by bylo, když by se náhodou změnil režisér u dalšího Sherlocka Holmese a Američani trvali na stejném obsazení (třeba by to taky mohlo jít do kin s dabingem), u jedničky se mi dabing zdá nanejvýš povedený. Hlavně Jan Šťastný :D , narozdíl od Radovana Vaculíka :evil: .
Uživatelský avatar
farb
Příspěvky: 161
Registrován: 27 led 2010 13:26

Re: Iron Man 2 / Iron Man 2

Příspěvek od farb »

Tůmu i Hlavicu skousnu. Ale Vaculíka? To v žádným případě!!! Potom, co zmršili jedničku takhle zničí i dvojku.
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Iron Man 2 / Iron Man 2

Příspěvek od AGAMENON »

Tůmu už neskousnu skoro v ničem, pokud je tam černoch, tak buď on, nebo Juřička. :roll:

Cenzurováno! Markus
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Man 2 / Iron Man 2

Příspěvek od Markus »

Tak jsem včera na filmu byl a v podstatě to bylo tak, jak většina z nás předpokládala. Dabing byl velice povedený, ale sráží ho prostě obsazení z prvního filmu. Američané udělali obrovskou botu, protože Downey jr. IMHO přichází o padesát procent charisma. Člověk se při sledování ne a ne zbavit dojmu, že sleduje Jackieho Chana. Jak už jsem psal, nic proti panu Vaculíkovi nemám, je to skvělý dabér, ale tohle prostě není typ role pro něj. Sice si pořád myslím, že prohlášení na Gorille "Jestli půjdete na dabovanou verzi, odečtěte si od hodnocení dva body." je přehnané, ale kus pravdy na tom bohužel je.

S čím ale souhlasit nemůžu, že dabing byl celkově nepovedený. Všechny ostatní role mi přišli naprosto v pohodě obsazené. Lukáš Hlavica byl excelentní, jeho ruský přízvuk IMHO patří v dabingu k nejlepším a Michal Dlouhý také zářil. Na Gorille opět psali, že dopadla postava Hammera nejhůře. Co ti originálofanatici pořád mají proti Michalu Dlouhému? U Spider-mana 3 také všichni prohlašovali, že jeho postava byla zabitá. Podle mě je Michal Dlouhý skvělý dabér, s charismatickým hlasem a k Rockwellovi se IMHO hodí parádně. A Pavel Rímský je prostě Samuel L. Jackson, tečka. :)

Takže verdikt. Až na na Tonyho Starka je dabing super. Když je ale Tony hlavní postava, která je na plátně každou chvíli, bolí to.

P.S. Počkejte do konce titulků, je tam kraťoučký odkaz na další marvelovský komiks Thor, s premiérou za rok...
P.P.S. Jestli nejste velcí fandové komiksů, nebudete z toho vedle... :lol: Já byl... :ugeek:
P.P.P.S. "Kacířsky" doufám, že všechny další marvelovské komiksy (Thor, Kapitán Amerika, Avengers) budou mít dabing, ale nebudou se do něj štvát amíci, když tomu s prominutím prd rozumí. Já bych se do obsazení jejich dabingu také neštval, když nejsem rodilý mluvčí z USA...
Obrázek
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Iron Man 2 / Iron Man 2

Příspěvek od oberon »

Tak podle mě by ten dabing dopadl skvěle, kdyby měl režisér volné ruce, protože jediné co to kazí jen fakt to "Gawlíkovo" obsazení z jedničky. Když to tak vemu, tak nechápu, proč nám v traileru dávali falešnou naději, protože když jsem se na něj teď znovu kouknul tak tam Aleš Procházka vypadal skvěle, on prostě umí ty bohaté, bláznivé či takové ty veselé typy jako např. v Doctor Who dobře zahrát. I když po Sherlockovi bych radši Šťastného, Procházka by rozhodně neurazil, ani nevadil, zato Vaculík :evil: .
Odpovědět

Zpět na „Filmy“