Chlapec v pruhovaném pyžamu / The Boy in the Striped Pyjamas

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3069
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Chlapec v pruhovaném pyžamu / The Boy in the Striped Pyjamas

Příspěvek od James55 »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

1. DABING: HBO
V českém znění: Roman Hajlich - Asa Butterfield (Bruno), Dagmar Čárová - Vera Farmiga (matka), Otakar Brousek ml. - David Thewlis (otec), Michal Mařík - Jack Scanlon (Schumel), Lucie Kušnírová - Amber Beattie (Gretel), Libor Bouček - Rupert Friend (Kotler), René Přibil - David Hayman (Pavel), Jitka Moučková - Cara Horgan (Maria), Jiří Štěpnička - Jim Norton (učitel Liszt), Marcela Nohýnková - Sheila Hancock (babička), Milan Slepička - Richard Johnson (dědeček + titulky), Vladimír Čech, Vilém Udatný, Jakub Saic, Nikola Votočková, Radovan Vaculík, Jiří Valšuba

Překlad: Jiří Kobělka
Zvuk: Martin Václavík
Produkce: Ondřej Černý
Dialogy a režie: Vladimíra Wildová
Vyrobila: Společnost SDI Media pro HBO v roce 2010

2. DABING: Prima
V českém znění: Jindřich Žampa - Asa Butterfield (Bruno), Tereza Bebarová - Vera Farmiga (matka), Otakar Brousek ml. - David Thewlis (otec), Jakub Nemčok - Jack Scanlon (Schumel), Aneta Talpová - Amber Beattie (Gretel), Libor Bouček - Rupert Friend (Kotler), René Přibil - David Hayman (Pavel), Nikola Votočková - Cara Horgan (Maria), Petr Oliva - Jim Norton (učitel Liszt), Hana Talpová - Sheila Hancock (babička), Jiří Plachý - Richard Johnson (dědeček), Gustav Bubník, Bohdan Tůma, Ivo Novák, Svatopluk Schuller, Pavel Soukup, Daniel Dítě, Filip Jančík (titulky)

Překlad: Mikuláš Bryan
Dialogy: Nataša Čermínová
Zvuk: Tomáš Čisárik
Produkce: Zdena Sirotková, Kristýna Pavlíková
Vedoucí dramaturg: Lucie Musílková
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Režie: Filip Jančík
Vyrobila: FTV Prima s.r.o. ve studiu S Pro Alfa CZ a.s. v roce 2011
Uživatelský avatar
Wolverine
Příspěvky: 340
Registrován: 06 lis 2010 23:23

Re: Chlapec v pruhovaném pyžamu / The Boy in the Striped Pyjamas

Příspěvek od Wolverine »

Od 24.2.2012 na Prima Family. Asi pravděpodobně s novým dabingem. Nebo Prima někdy používá i HBO dabing?
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Chlapec v pruhovaném pyžamu / The Boy in the Striped Pyjamas

Příspěvek od Lukiz »

Wolverine píše:Od 24.2.2012 na Prima Family. Asi pravděpodobně s novým dabingem. Nebo Prima někdy používá i HBO dabing?
Prima není MGM, mají i seriál Spartakus: Krev a písek, takže "dabing HBO" není prostý důvod předabování.
Uživatelský avatar
Wolverine
Příspěvky: 340
Registrován: 06 lis 2010 23:23

Re: Chlapec v pruhovaném pyžamu / The Boy in the Striped Pyjamas

Příspěvek od Wolverine »

Lukiz píše:Prima není MGM, mají i seriál Spartakus: Krev a písek, takže "dabing HBO" není prostý důvod předabování.
Spíš jsem myslel, že by bylo předabování levnější. Vím, že je par filmů, které vysílala Prima s dabingem od Novy, ale právě jsem nevěděl jak je to s HBO. Samozřejmě jsem nemyslel, že "dabing HBO = nutně předabovat" :)
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3069
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Chlapec v pruhovaném pyžamu / The Boy in the Striped Pyjamas

Příspěvek od James55 »

Přidán druhý dabing.
Uživatelský avatar
Wolverine
Příspěvky: 340
Registrován: 06 lis 2010 23:23

Re: Chlapec v pruhovaném pyžamu / The Boy in the Striped Pyjamas

Příspěvek od Wolverine »

Ještě v druhém dabingu v menších rolí dabovali Pavel Soukup a Daniel Dítě.
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5670
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlapec v pruhovaném pyžamu / The Boy in the Striped Pyjamas

Příspěvek od ReDabér »

Musím říct, že Vera Farmiga je tolik pdobná Tereze Bebarové, že by tyto dvě herečky naprosto splývaly v jednu. Jinak, skvěle udělaný dabing, s co největším dodržením původních nebo spjatých dabérů :-: Co si budeme povídat - režii přece dělal pan Jančík.
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Chlapec v pruhovaném pyžamu / The Boy in the Striped Pyjamas

Příspěvek od oberon »

Obsazení Primácké verze vypadá skvěle, ale bohužel jsem to propásl. Trochu mě zmátl ten vysílací čas, myslel jsem, že když to bude 24.2., tak že to bude až někdy večer, nenapadlo mě to hledat v programu tak brzy po půlnoci...
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4370
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Chlapec v pruhovaném pyžamu / The Boy in the Striped Pyjamas

Příspěvek od palg »

James55 píše:Přidán druhý dabing.
další zbytečný dabing, kdyby se radši Prima starala o jiné věci jako je odstŘihávání titulků a předabovala filmy, které by si to opravdu zasloužili a ne každý film s výnimkou těchto zmiňovaných.
ReDabér píše:skvěle udělaný dabing, s co největším dodržením původních nebo spjatých dabérů :-: Co si budeme povídat - režii přece dělal pan Jančík.
Režii dělal pan Jančík, to je jediný klad a s tím dodržením dvorních dabérů je tu změna akoráte u Very Farmiga! Ostatní dabéři zůstali s předchozího dabingu.
Tsatsiki1
Příspěvky: 142
Registrován: 13 srp 2023 02:34

Re: Chlapec v pruhovaném pyžamu / The Boy in the Striped Pyjamas

Příspěvek od Tsatsiki1 »

Dnes na Paramountu s dabingem Hbo.I na začátku bylo Hbo uvádí.2 dabing je skvělý, hlavně Tereza Bebarová, Jindra Žampa a Kuba Nemčok.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“