Cartouche / Cartouche

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Cartouche / Cartouche

Příspěvek od bloom »

Když to běželo, tak jsem viděl jen kousky:
V českém znění: Zdeněk Mahdal - Jean-Paul Belmondo (Louis-Dominique Bourguignon alias Cartouche), Valérie Zawadská - Claudia Cardinale (Venuše), Pavel Vondra - Jean Rochefort (La Taupe), Bohdan Tůma - Jess Hahn (Hezoun), Oldřich Vlach - Lucien Raimbourg (Maršál), Kateřina Velebová - Odile Versois (Isabelle de Ferrussac), Martin Zahálka - Philippe Lemaire (Gaston de Ferrussac), Zdeněk Maryška - Marcel Dalio (Malichot), Tomáš Karger - Noël Roquevert (seržant rekrutů), Antonín Navrátil - Jacques Charon (plukovník), Radovan Vaculík - Jacques Balutin (kapucín), Tomáš Borůvka - Paul Préboist (strážník), Ivo Hrbáč a další

Neviděl jsem celé, ale dabing mi přišel v porovnání s Křidýlkem horší. Ačkoliv se představitelé hlavních rolí snažili, věkový rozdíl byl dost citelný. Kdyby byla obsazena věkově vhodnější ústřední dvojice (např. Belmondo - Petr Lněnička), byl by výsledný dojem lepší, protože tu evidentně byla snaha o v rámci možností slušný výsledek (počet hlasů atd.).
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Cartouche / Cartouche

Příspěvek od salgado »

Snaha asi byla, ale když vidím, že na hromotluka Jesse Hahna obsadili Bohdana Tůmu, tak je to spíš k pláči. Ale mile mě překvapilo obsazení Oldřicha Vlacha, toho bych tady rozhodně nečekal.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Cartouche / Cartouche

Příspěvek od bloom »

salgado píše:Snaha asi byla, ale když vidím, že na hromotluka Jesse Hahna obsadili Bohdana Tůmu, tak je to spíš k pláči.
Proč? Podle mě je to typově úplně bezproblémová volba.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Cartouche / Cartouche

Příspěvek od salgado »

Typově vhodný byl pan Besser v 1. dabingu, ale tam by se dali vybrat i další herci, kteří by se na něj hodili. Dnes bych si tam dokázal představit Jaromíra Medunu.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6965
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Cartouche / Cartouche

Příspěvek od Michaela2 »

Pomajz píše:ukázka 2 dabingu
https://uloz.to/!pYEv2ZomRjw9/ukazka-mpg zvuk z telefonu :->
Zdeněk Mahdal se mi celkem líbí, ale ta Valerie to je úděsný, hlavně když svým vykouřeným chraplákem říká "je mi 20" :D
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Cartouche / Cartouche

Příspěvek od salgado »

Tak Tůmu bych v té ukázce nepoznal, je to skutečně on?
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Cartouche / Cartouche

Příspěvek od bloom »

salgado píše:Typově vhodný byl pan Besser v 1. dabingu, ale tam by se dali vybrat i další herci, kteří by se na něj hodili. Dnes bych si tam dokázal představit Jaromíra Medunu.
Jaromír Meduna by tu postavu dost ostaršil, roli rekruta bych mu fakt nevěřil. Jak je vidět i z ukázky, Bohdan Tůma na ní pasuje v pohodě.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Cartouche / Cartouche

Příspěvek od salgado »

Tak to nemůžu souhlasit, Hahn tady rozhodně není žádný mladík (však mu tady bylo už přes 40), Tůma tady nasazuje nezvyklou polohu drsňáka, což nezní zrovna moc přirozeně.
PavelBartos
Příspěvky: 142
Registrován: 20 dub 2012 01:08

Re: Cartouche / Cartouche

Příspěvek od PavelBartos »

Pravda, Tůma tam byl hodně nedobře obsazený. Mnohem lepší by byl pan Meduna či Šrom či jiní podobní.
martin.grossmann
Příspěvky: 145
Registrován: 18 říj 2009 08:50

Re: Cartouche / Cartouche

Příspěvek od martin.grossmann »

Film + dokázal nemožné..předabovat skvost, bohužel v budoucnu, se dočkáme asi i dalších...
Odpovědět

Zpět na „Filmy“