Santa je úchyl / Bad Santa

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

151kbar151
Příspěvky: 163
Registrován: 15 led 2012 15:05

Santa je úchyl / Bad Santa

Příspěvek od 151kbar151 »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD |FDB

Související: Santa je pořád úchyl

1.DABING: DVD, ČT, Cinemax
V českém znění: Zdeněk Mahdal - Billy Bob Thornton (Will), Tomáš Sagher - Tony Cox (Marcus), Zdeněk Junák - Bernie Mac (Gin), Radka Přibyslavská - Lauren Graham (Sue), Luboš Ondráček - John Ritter, Billy Gardell (Bob Chipeska, ochranka v Milwaukee), Robert Jícha - Bryan Callen, Ajay Naidu (barman, provokatér), Jaroslav Kuneš - Ethan Phillips (tatínek kluka), Olga Hegerová - Cloris Leachman (babička), Zdeněk Bureš - Tom McGowan (Harrison), Ladislav Běhůnek - Matt Walsh (Herb), Jan Grygar - Curtis Taylor (ochranka v Phoenixu + titulky)

Pro SPI vyrobilo studio Ebbi v roce 2005.

2. DABING: Prima, Nova
V českém znění: Vladislav Beneš - Billy Bob Thornton (Will), Antonín Navrátil - Tony Cox (Marcus), Lukáš Hlavica - Bernie Mac (Gin), Simona Postlerová - Lauren Graham (Sue), Jindřich Žampa - Brett Kelly (Roger), René Slováčková - Lauren Tom (Lois), Martin Sobotka - John Ritter (Bob Chipeska), Jakub Saic - Ajay Naidu (provokatér), Vlasta Žehrová - Alex Borstein (matka z Milwaukee z fotokabinky), Kateřina Lojdová, Sylvia Turbová, Filip Jančík, Bohdan Tůma, Martina Hudečková, Zdeněk Maryška, Jiří Köhler a další

Překlad: Jana Vlasáková
Zvuk: Pavel Balcar
Produkce: Markéta Stegbauerová, Jana Janoušková
Vedoucí dramaturg: Lucie Musílková
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Dialogy a režie: Jiří Kvasnička
Vyrobila: FTV Prima spol. s r.o. ve studiu S Pro Alfa CZ a.s. v roce 2012

3.DABING: Universal Channel
V českém znění: Vladislav Beneš - Billy Bob Thornton (Will), Antonín Navrátil - Tony Cox (Marcus), Tomáš Juřička - Bernie Mac (Gin), Irena Máchová - Lauren Graham (Sue), Jan Köhler - Brett Kelly (Roger), Jana Páleníčková - Lauren Tom (Lois), Klára Sochorová, Irena Hrubá, Marcel Vašinka

Překlad: Jana Mindlová
Dialogy: Eliška Skarkeová
Zvuk: Martin Václavík
Produkce: Petr Skarke
Režie: Miroslav Walter
Vyrobila: SDI Media v roce 2014
Naposledy upravil(a) Frankburg dne 17 čer 2012 19:42, celkem upraveno 6 x.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Santa je úchyl / Bad Santa

Příspěvek od DAN K. »

Opsha píše:Mahdal v Brně.... :-? K dokonalosti tomuhle dabingu chybí už jen původní stopa v pozadí....
tys to asi neslysel, ze?:) Tenhle dabing je hodne slusnej, mahdal i docela sedi k ty roli ale hlavne je to naprosto necenzurovany, tolik sporostejch slov uz dlouho v zadnym dabingu nebylo.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1709
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Santa je úchyl / Bad Santa

Příspěvek od Jack_6428 »

I když Mahdalův hlas rád nemám, v tomhle filmu je úžasnej a smál jsem se od začátku do konce. :)
Kdysi to běželo v TV na kabelu...
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Frankburg
Příspěvky: 150
Registrován: 31 pro 2009 11:28
Bydliště: Brno

Re: Santa je úchyl / Bad Santa

Příspěvek od Frankburg »

Joseph píše:
DAN K. píše:
Opsha píše:Mahdal v Brně.... :-? K dokonalosti tomuhle dabingu chybí už jen původní stopa v pozadí....
tys to asi neslysel, ze?:) Tenhle dabing je hodne slusnej, mahdal i docela sedi k ty roli ale hlavne je to naprosto necenzurovany, tolik sporostejch slov uz dlouho v zadnym dabingu nebylo.
Souhlas ;)
To je pravda pánové.Ty sprostý slova a sprostý slovo v každý druhý třetí větě :).Mě se ten dabing taky líbil.

A mimochodem Opsho - co se furt navážíš do některejch dabingů když si třeba ten film s dabingem neviděl :?:
Slovenské DabingForum - slovenská verze českého Dabingfora, zatím v plenkách ;-)
Opsha
Příspěvky: 432
Registrován: 17 črc 2008 11:51
Bydliště: Praha, Hradec Králové

Re: Santa je úchyl / Bad Santa

Příspěvek od Opsha »

Well, dobře omlouvám se. Dabing jsem opravdu neviděl, ale dost jsem se vyděsil při pohledu na obsazení, ve kterém se sešly dvě věci, co opravdu nemám rád (nespjatý oposlouchaný Mahdal na Thorntona + jako křoví brňáci). Samozřejmě, že i z prdu se dá udělat zlatá kulička, ale to jsem v tomhle případě nepředpokládal. Tudíž se omlouvám a za trest se naučím mluvit hantecem.
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů dlouhodobě nepřítomen.
Kdyby se něco dělo - PM.
FragMan
Příspěvky: 428
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Santa je úchyl / Bad Santa

Příspěvek od FragMan »

Mahdal se na tuto roli hodí víc než dobře, s brněnskými hlasy tu není problém a o sprostá slova tu není nouze. Po předabování by ten film úplně ztratil svoje kouzlo.
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Santa je úchyl / Bad Santa

Příspěvek od jackb »

konečně jsem zahlédl asi vteřinovou ukázku a Thortona bude dabovat Vladislav Beneš :-:

ale zajímá mě, jak se mi bude druhý dabing líbit, protože první dabing se mi nehorázně líbil a hlášky bych dokázal citovat i kdyby mě probudili o půlnoci :D . Ale věřím, že si s tím tvůrci dali záležet
FragMan
Příspěvky: 428
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Santa je úchyl / Bad Santa

Příspěvek od FragMan »

Obsazení je v pohodě, ale překlad je strašnej. Nechápu tu zbytečnou cenzuru, všechny hlášky totálně zabitý.
Kolousek001
Příspěvky: 42
Registrován: 02 dub 2012 20:05

Re: Santa je úchyl / Bad Santa

Příspěvek od Kolousek001 »

Nakonec to není zas tak strašný, je to taková ta klasika kdy sem zvyklej na jeden hlas tak tenhle mi připadá totálně nahov** . Ale souhlasím s tím, že překlad je naprosto tragickej... Příšerná cenzura, většina sprostejch slov tam vůbec není a ty co tam sou nejsou tak drsný. Proboha proč? A proč vůbec vznikl novej dabing?

Mi celkově příde, že čím novější doba, tím sou ty dabingy víc cenzurovaný, dřív to byli víc drsnější i ty filmy celkově...
Uživatelský avatar
Slamáček
Příspěvky: 102
Registrován: 06 led 2010 19:08

Re: Santa je úchyl / Bad Santa

Příspěvek od Slamáček »

Občas si říkám, Mahdal a Tůma, panebože, ať už jim někdo řekne, ať se dabingu vyhýbají, je jich všude plno, ale občas mě něčím překvapí, Mahdal v tomto filmu, Tůma v South Parku. Tady musí konstatovat, že původní dabing je vynikající oproti předabované sr....Další případ Posledního skauta.
Někdy i dabing udělá s průměrného filmu, film koukatelný, tyto dva filmy jsou zdárným příkladem.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“