Galaxy Quest / Galaxy Quest (1999)

Nové i ty starší

Moderátoři: bloom, ReDabér

Galaxy Quest / Galaxy Quest (1999)

Příspěvekod videofil » 31 srp 2008 15:56

Obrázek
Info: IMDb | CSFD | FDb

1.DABING [VHS]
V českém znění: Pavel Šrom -Tim Allen (Jason Nesmith), Marek Vašut - Alan Rickman (Alexander Dane), Ilona Svobodová - Sigourney Weaver (Gwen DeMarco), Zdeněk Mahdal - Tony Shalhoub (Fred Kwan), Bohumil Švarc - Robin Sachs (Sarris), Bohdan Tůma - Daryl Mitchell (Tommy Webber), Pavel Markovský - Sam Rockwell (Guy Fleegman), Filip Švarc - Justin Long (Brandon), Antonín Navrátil, Jiří Kvasnička, Helena Dytrtová, Zdeněk Vencl, Lucie Svobodová, Martin Velda, Iva Buková, Marek Pavlovský, Alice Laksarová a další

Překlad: Silvie Šustrová
Zvuk: Antonín Němec
Produkce: Iva Koudelková
Úprava dialogů a režie: Zdeněk Podhůrský
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska pro Bonton Home Video, Studio Budíkov 2000

2.DABING [ČT]
V českém znění: Jiří Štěpnička - Tim Allen (Jason Nesmith), Martin Kolár - Alan Rickman (Alexander Dane), Dagmar Čárová - Sigourney Weaver (Gwen DeMarco), Jiří Čapka - Tony Shalhoub (Fred Kwan), Jan Schánilec - Robin Sachs (Sarris), Radek Kuchař - Daryl Mitchell (Tommy Webber), Zbyšek Pantůček - Sam Rockwell (Guy Fleegman), Eliška Nezvalová - Missi Pyle (Laliari), Otto Rošetzký, Otmar Brancuzský, Jan Szymik, Martin Sobotka, Vojtěch Rohlíček, Pavel Kříž, Filip Jevič, Jitka Morávková a Stanislav Lehký

Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Dramaturg: Michael Málek
Překlad: Zuzana Coufalová
Odborný poradce: David Bursa
Zvuk: Oldřich Wajsar
Produkce: Šárka Podlipná
Úprava a režie českého znění: Lucie Paulová
Vyrobilo: Studio KLONDIKE s.r.o., Česká televize 2003
videofil

Re: Galaxy Quest

Příspěvekod ReDabér » 01 zář 2008 08:45

Na Nově běžel jiný dabing, kde Gwen DeMarc/Tawny Madison dabovala Ilona Svobodová.
ReDabér

Re: Galaxy Quest

Příspěvekod DAN K. » 01 zář 2008 08:52

to má ještě púůvodní dabing s Pavlem šromem, který překládala draky
DAN K.

Re: Galaxy Quest / Galaxy Quest

Příspěvekod Markus » 01 zář 2008 10:46

Přidal jsem první, čistě IMHO mnohem povedenější a již kultovní dabing. ;) Tenhle film prostě miluju. Viděl jsem ho snad už milionkrát a nikdy mě, jakožto fanouška sci-fi, nepřestane bavit. Dělá si legraci ze sci-fi jako takového, z častých sci-fi klišé, z jeho herců i fanoušků, ale opravdu vtipným a inteligentním způsobem. Ne jako naprosto nevtipná, přihlouplá a fekální Vesmírná prda. :roll:

laik: Odkaz na IMDb se přidává až v případě, že film na fdb není. ;)
Obrázek
Markus

Příspěvekod Laik » 01 zář 2008 11:35

Díky za upozornění i za doplnění.
Laik

Příspěvekod draky » 01 zář 2008 11:57

IMHO klasický příklad demence praktikované tou dobou v ČT (teď už se umoudřili), kdy šmahem odmítali cokoliv z "rychlodabingového" soukromého sektoru a radši si vyrobili vlastní dabing, i kdyby měl být dvakrát horší.
draky

Re: Galaxy Quest / Galaxy Quest (1999)

Příspěvekod Ištván87 » 14 lis 2011 23:45

Já jsem dabing ČT neviděl, ale jediné lepší na původním, ovšem jen podle obsazení, je obsazení Alana Rickmana, protože Marek Vašut se na něj překvapivě dost hodil. U Sigourney je to plichta (já osobně radši Ilonu Svobodovou, ale myslím že Dagmar Čárová je za ní v neuvěřitelně těsném závěsu), a u Tima Allena bych rozhodně radši pana Štěpničku, než Pavla Šroma... Ale jak říkám, dabing ČT jsem neslyšel, takže ho chválit nemůžu... Nicméně je fakt, že pokud mi paměť slouží, tak ten první dabing byl dobrej (hlavně Jiří Kvasnička - ten fakt válel :D)
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Zpět na Filmy