Dvojníci / Non c'è due senza quattro

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Dvojníci / Non c'è due senza quattro

Příspěvek od salgado »

Ištván87 píše:Bohužel, je to tak... Kde jsou ty časy, kdy pánové Mrkvička a Jelínek naprosto briskně zvládli dabing (jak už řekl DAN) dvojníků Hilla a Spencera z dua filmů o Šimonovi a Matoušovi... Řekl bych ale, že kdyby se ten dabing dělal ještě za komančů, tak to mohlo bejt dobrý...
Tak to je jasné, že kdyby se to dabovalo na starém Barrandově, tak to mohl být jeden z legendárních dabingů. Ovšem mě na tomto dabingu vadilo hlavně obsazení vedlejších rolí pány Zounarem a Knopem. Prostě když každou druhou scénu namluvili oni, tak mi to trhalo uši. Škoda, že to ČT nepředabovala v době, kdy tyto filmy ještě vysílala, pány Trávníčkem (ev. Skopalem) a Zahájským (ev. Schánilcem). Dneska už hrozí pouze to, že se filmu ujme Vapet a povalí se na nás "Pardubice".
Paddy
Příspěvky: 756
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Dvojníci / Non c'è due senza quattro

Příspěvek od Paddy »

Myslím si že za tuto reakci, není co dodávat a to jsme nakonec pochopili všici.

Přesto své vyjadření uvedu na pravou míru - dabing jako takový byl skvělý, takže já osobně proti Zounarovi ani
Knopovi nic nemám. Ale to obsazení - když pěti osobami nechají namluvit celý film, tak to už je opravdu smutný.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Dvojníci / Non c'è due senza quattro

Příspěvek od palg »

Paddy píše:Myslím si že za tuto reakci, není co dodávat a to jsme nakonec pochopili všici.

Přesto své vyjadření uvedu na pravou míru - dabing jako takový byl skvělý, takže já osobně proti Zounarovi ani
Knopovi nic nemám. Ale to obsazení - když pěti osobami nechají namluvit celý film, tak to už je opravdu smutný.
a ještě smutnější na tom je to, že to ty televize takto stále vysílaj, tento film se měl už dávno předabovat!!!

EDIT: pan Mrkvička na Terence ještě ušel, ale pan Jelínek na Spencera byl fakt totální úlet!
Naposledy upravil(a) palg dne 06 srp 2016 13:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1871
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Dvojníci / Non c'è due senza quattro

Příspěvek od Manche »

Jo jo, tohle patří mezi filmy, kterým by nový dabing zatraceně seděl. Ústřední dvojice ještě ušla (no Rudolf Jelínek nebyla žádná extra volba, ale nebylo to úplně nejhorší), ale ty vedlejší postavy to bylo peklo. Na druhou stranu nový dabing by dneska mohl dopadnout všelijak, když prý Jan Schánilec pověsil řemeslo na hřebík, představa že by Buda mluvil třeba zase Zbyšek Horák je docela děsivá, Pavel Trávníček by nejspíš zas tak velkej problém bejt nemusel...
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Dvojníci / Non c'è due senza quattro

Příspěvek od Lukiz »

Podle studia interval někdy z let 1993-97.
Podle FP usuzuji že to asi běželo v TV v roce 1994 možná pod názvem - "Nejsou dva bez čtyř".
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvojníci / Non c'è due senza quattro

Příspěvek od Newmy »

VHS vyšla v květnu 1994, takže dabing bude pravděpodobně z toho roku. O názvu Nejsou dva bez čtyř pochybuji. V FP si názvy překládali sami, pokud film nebyl v české distribuci, což bude i tento případ (našel jsem ho už v čísle 6/92).
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
enemy of god
Příspěvky: 11
Registrován: 15 pro 2010 12:58

Re: Dvojníci / Non c'è due senza quattro

Příspěvek od enemy of god »

vulgarismus - pryč :twisted: mě se zdá ten dabing skvělej,jsou tam supr hlášky.a Jelínka bych na Spencera dával kolikrát radši než Schánilce 8-)
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Dvojníci / Non c'è due senza quattro

Příspěvek od Jelimán »

Jelínek se snaží, ale prostě působí hrozně těžkopádně a ten malý počet dabérů tomu taky moc nepřidává. Akotát Mrkvička se mi zde docela líbil.
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Dvojníci / Non c'è due senza quattro

Příspěvek od Jelimán »

Tak to jsem neviděl. Nicméně, tenhle dabing by zasloužil předabování. Co takhle Ota Jirák jako Bud Spencer?
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Dvojníci / Non c'è due senza quattro

Příspěvek od palg »

Jelimán píše:Tak to jsem neviděl. Nicméně, tenhle dabing by zasloužil předabování. Co takhle Ota Jirák jako Bud Spencer?
to by nebyl špatný nápad, ale překlad bych rozhodně nechal původní.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“