Vražda v Orient expresu / Murder on the Orient Express

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Vražda v Orient expresu / Murder on the Orient Express

Příspěvekod Teoretik » 01 zář 2008 13:53

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING
V českém znění: Martin Růžek - Albert Finney (Hercule Poirot), Blanka Bohdanová - Ingrid Bergman (Greta Ohlssonová), Jaroslava Adamová - Lauren Bacall (Harriet Belinda Hubbardová), Jan Teplý - Sean Connery (plukovník Arbuthnot), Věra Galatíková - Vanessa Redgrave (Mary Debenhamová), Svatopluk Skopal - Michael York (hrabě Andrenyi), Soběslav Sejk - Martin Balsam (Bianchi), Miroslav Moravec - Jean-Pierre Cassel (Pierre Paul Michel), Karel Houska - John Gielgud (Beddoes), Nelly Gaierová - Wendy Hiller (princezna Dragomiroff), Jiří Novotný - Anthony Perkins (Hector Willard MacQueen), Zdenka Procházková - Rachel Roberts (Hildegarde Schmidtová), Jiří Holý - Richard Widmark (Ratchett), Jiří Zahajský - Colin Blakely (Cyrus Hardman), Petr Štěpánek - Denis Quilley (Antonio Foscarelli), Eva Jakoubková - Jacqueline Bisset (hraběnka Andrenyi), Ota Sklenčka - George Coulouris (Dr. Constantine), Bohuslav Kalva - Vernon Dobtcheff (recepční), Karel Heřmánek - Jeremy Lloyd (pobočník), Jan Rosák (vypravěč), Ladislav Krečmer - Vic Tablian (prodavač na ulici), Jan Řeřicha, Jan Sedliský, a další

Překlad: Helena Čechová
Dramaturg: Ivan Křička, Boris Adamec
Zvuk: Zdeněk Hrubý
Střih: Jiří Šesták
Asistent režie: Marta Ballingová
Vedoucí výrobního štábu: Marie Poštolková
Dialogy a režie: Olga Walló
Vyrobila: Hlavní redakce pořadů ze zahraničí ČST Praha 1980

2. DABING
V českém znění: Boris Rösner - Albert Finney (Hercule Poirot), Hana Maciuchová - Ingrid Bergman (Greta Ohlssonová), Jorga Kotrbová - Lauren Bacall (Harriet Belinda Hubbardová), Pavel Šrom - Sean Connery (plukovník Arbuthnot), Zlata Adamovská - Vanessa Redgrave (Mary Debenhamová), Otakar Brousek ml. - Michael York (hrabě Andrenyi), Oldřich Vlach - Martin Balsam (Bianchi), Michal Pavlata - Jean-Pierre Cassel (Pierre Paul Michel), Miloš Hlavica - John Gielgud (Beddoes), Jaroslava Adamová - Wendy Hiller (princezna Dragomiroff), Vladislav Beneš - Anthony Perkins (Hector Willard MacQueen), Jana Altmannová - Rachel Roberts (Hildegarde Schmidtová), Jiří Štěpnička - Richard Widmark (Ratchett), Jiří Prager - Colin Blakely (Cyrus Hardman), Jan Vlasák - Denis Quilley (Antonio Foscarelli), Olga Želenská - Jacqueline Bisset (hraběnka Andrenyi), Stanislav Fišer - George Coulouris (Dr. Constantine), Libor Terš, Stanislav Lehký, Milan Bouška a další

Překlad: Pavel Kříž
Zvuk: Martin Václavík
Produkce: Marcel Bauer
Dialogy a režie: Jana Michajlová
Vyrobila: ČNTS Nova 1998
Obrázek
Maestro není doma a jeho milostivá paní matinka vám vzkazuje,
aby jste už nevolala změněným hlasem, že vás stejně pozná
Teoretik

Re: Vražda v Orient expresu / Murder on the Orient Express

Příspěvekod diawara89 » 02 čer 2010 21:12

Mě se líbí více Růžek než Rösner.
diawara89

Příspěvekod puffy » 02 čer 2010 21:47

Tak u mna jednoznacne vedie druhy dabing kvoli famoznemu Rosnerovi.
18.11.2009 - 28.12.2016
puffy

Příspěvekod diawara89 » 02 čer 2010 21:58

puffy píše:Tak u mna jednoznacne vedie druhy dabing kvoli famoznemu Rosnerovi.

Tak Boris byl samozřejmě vynikající, ale mě k postavě tohoto Poirota sedí více Růžek.
diawara89

Příspěvekod sud » 02 čer 2010 22:12

Vzácný případ, kdy jsou oba dabingy perfektní. U mne jednoznačná remíza.
Nejoblíbenější dabéři: Alois Švehlík, Boris Rösner, Eduard Cupák, Jiří Zavřel, Ladislav Mrkvička, Vladislav Beneš
Nejoblíbenější dabérky: Eva Hudečková, Zlata Adamovská, Helena Friedrichová, Jorga Kotrbová, Marie Drahokoupilová, Ilona Svobodová
sud

Příspěvekod patslad » 05 říj 2010 17:22

U tohoto filmu jsou oba dabingy skvělé, nicméně u jedné z verzí (a teď si nejsem jistý, u které) došlo k posunu hudební stopy o cca 1 vteřinu a hodně mi to vadilo, neboť hudební doprovod v tomto filmu je docela důležitý (např. ve scéně, kdy vlak vyjíždí z nádraží).
patslad

Příspěvekod Licence2kill » 04 led 2012 14:13

7.1. na ČT samozřejmě s 1. dabingem. A propos, jeho rok výroby je 1980, TV premiéra pak 14.2.1981.
Licence2kill

Příspěvekod salgado » 07 led 2012 16:01

Ty úvodní novinové titulky podle mne četl Jan Rosák.

Jinak Martin Růžek byl naprosto famózní, ovšem sám Poirot mi připomínal metamorfózu Hitlera Františka Viceny ze Zítra vstanu a opařím se čajem a Bruna Ganze coby Hitlera z Pádu Třetí říše.

Na DVD vyšel který dabing?
salgado

Příspěvekod Pomajz » 07 led 2012 16:43

salgado píše:Na DVD vyšel který dabing?

Na DVD vyšel nový dabing.
Ty máš zvláštní otázky.....
Nazdar kedlubny !
Pravým důvodem, proč Tě někdo nenávidí a pomlouvá je ten, že Ty máš něco co on nikdy mít nebude!
Skoro Mirek Dušín pravil "jo byl si dobrej ale tvůj čas vypršel"
http://www.imgup.cz/image/LQUn
Pomajz

Příspěvekod Raikkonen » 20 led 2013 11:20

Včera jsem poprvé slyšel ČST dabing, ale musím říct, že mi v něm úplně nesedl Martin Růžek na Hercule Poirota. Albert Finney tady z Poirota udělal pomalu neurotika, neustále se nějak hýbe, dělá teatrální gesta atd. Naproti tomu Růžek má vcelku uklidňující mírný hlas, takže i když se snažil, není to úplně ono. Proto se mi Boris Rösner líbil více, protože dodal té postavě správné emoce. Jinak je ale ten ČST dabing skvělý.
V ideálním případě bych proto vzal první dabing + Rösnera na Poirota a Šroma na Conneryho.
Raikkonen

Další

Zpět na Filmy