Nepřítel lidu / An Enemy of the People

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3226
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Nepřítel lidu / An Enemy of the People

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

1.DABING: ( Kino, ČT )
V českém znění: Martin Růžek - Steve McQueen (dr. Tomáš Stockmann), Soběslav Sejk - Charles Durning (Petr Stockmann), Věra Galatíková - Bibi Andersson (Kateřina Stockmannová), Jiří Holý - Eric Christmas (Morten), Miroslav Moravec - Michael Cristofer (Hovstad), Rudolf Hrušínský - Richard Dysart (Aslaksen), Jiří Štěpnička - Michael Higgins (Billings), Vladimír Brabec - Richard Bradford (kapitán Forster), Simona Stašová - Robin Pearson Rose (Petra Stockmannová), Jožka Vyčítal - John Levin (Eilif Stockmann), Martin Sobotka - Ham Larsen (Morten Stockmann), Anna Wetlinská - Louise Hoven (služebná Randine), Bohuslav Ličman, Robert Vrchota, Karel Chromík, Ladislav Krečmer, Miloš Zavřel, Miroslav Rous, Jan Cmíral, Jan Sedliský, Jan Řeřicha (titulky) a další

Zvuk: Luboš Zajíc
Střih: Jiřina Skalská
Vedoucí výroby: Renée Lavecká
České dialogy a režie českého znění: K.M.Walló
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1981

2.DABING: ( Cinemax )
V českém znění: Martin Stránský - Steve McQueen (dr. Tomáš Stockmann), Jaromír Meduna - Charles Durning (Petr Stockmann), Martina Hudečková - Bibi Andersson (Kateřina Stockmannová), Jiří Hromada - Eric Christmas (Morten), Michal Dlouhý - Michael Cristofer (Hovstad), Pavel Rímský - Richard Dysart (Aslaksen), Jiří Prager - Michael Higgins (Billings), Jan Schánilec - Richard Bradford (kapitán Forster), Jitka Ježková - Robin Pearson Rose (Petra Stockmannová), Jan Rimbala - John Levin (Ejlif Stockmann), David Štěpán - Ham Larsen (Morten Stockmann), Bohuslav Kalva, Miroslav Hanuš, Svatopluk Schuller, Petr Gelnar, Petra Hanžlíková, Jan Szymik, Jan Maxián, Daniel Dítě (titulky)

Překlad: Vladimír Fuksa
Zvuk: Jaroslav Novák
Produkce: Ondřej Černý
Dialogy: Zuzana Gilániková
Režie: Daniel Dítě
Vyrobilo: SDI Sun Studio pro Cinemax 2008
Naposledy upravil(a) Newmy dne 25 říj 2010 12:45, celkem upraveno 2 x.
salgado
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Nepřítel lidu / An Enemy of the People

Příspěvek od salgado »

Když porovnávám obsazení obou dabingů, tak mi jednoznačně vychází, že v 2. dabingu tvůrci vsadili na věkově i typově naprosto odlišné obsazení. Film jsem neviděl, tak nedokážu posoudit, který dabing se povedl více, ale rozdíl mezi pojetím Martina Růžka na jedné a Martina Stránského na straně druhé musí být obrovský. Stejně tak například obsazení Moravce ve srovnání s Michalem Dlouhým. Chtěl bych vidět obě verze.
Uživatelský avatar
DavidHodan
Příspěvky: 463
Registrován: 06 led 2010 18:07
Bydliště: Plzeň :-)

Re: Nepřítel lidu / An Enemy of the People

Příspěvek od DavidHodan »

První dabing jsem neslyšel, ale ten druhý je podle mě celkem povedený a určitě patří mezi ty lepší "kabelovkové" dabingy ;-)
Sháním staré kazety, jakýkoliv videosystém, nejlépe před r. 89, max. však do r. 98, seznam výhodou ;)
ČSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/77907-davidhodan/
YouTube: http://www.youtube.com/channel/UCzE_FAgb1uDaPw4ebKYxamg
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2243
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Nepřítel lidu / An Enemy of the People

Příspěvek od Licence2kill »

Ano, potvrzuji, že bude uveden kinodabing.

Doplnění dalších tvůrců:

Zvuk: Luboš Zajíc
Střih: Jiřina Skalská
Vedoucí výroby: Renée Lavecká
richardda
Příspěvky: 1114
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Nepřítel lidu / An Enemy of the People

Příspěvek od richardda »

Licence2kill píše:Ano, potvrzuji, že bude uveden kinodabing.
Diky za informaci LICENCI. Moc se tesim! :-:
NOVA, jedině ona.
Uživatelský avatar
Nanamarak
Příspěvky: 1979
Registrován: 04 říj 2019 18:20

Re: Nepřítel lidu / An Enemy of the People

Příspěvek od Nanamarak »

1. dabing
V titulkách jsou čteni ještě Jožka Vyčítal a Martin Sobotka
Jednoho z měšťanů mluví Karel Chromík

Bedřich Šetena nezaslechnut
urby
Příspěvky: 679
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Nepřítel lidu / An Enemy of the People

Příspěvek od urby »

1. DABING
Jožka Vyčítal - John Levin (Eilif Stockmann), Martin Sobotka - Ham Larsen (Morten Stockmann), Anna Wetlinská - Louise Hoven (služebná Randine), Jan Řeřicha (titulky)

V epizodkách měšťanů při schůzi na lodi jsou k zaslechnutí Bohuslav Ličman, Robert Vrchota, Karel Chromík, Ladislav Krečmer, Miloš Zavřel, Miroslav Rous, Jan Cmíral, Jan Sedliský.

Stejně jako Nanamarak jsem nezaslechl v topiku uvedeného Bedřicha Šetenu.
richardda
Příspěvky: 1114
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Nepřítel lidu / An Enemy of the People

Příspěvek od richardda »

Poslechl jsem si s napetim kinodabing na CT a musim konstatovat, ze jsem rad, ze byl uveden. Kazdopadne nemuzu - i kdyz mam stare dabingy rad - nebyt kriticky vuci obsazeni pana Ruzka. Dabing jako celek i vykon pana Ruzka jsou na vysoke technicke, herecke, zvukove i kvalitativni urovni. O tom zadna. Ale i kdyz na fotografiich z filmu pusobi McQueen s plnovousem jako stary kmet, ve filmu samotnem to dle meho nazoru vubec tak neni. Je proto skoda, ze pan Wallo nesahl po panu Cupakovi, ktery by i v tehle roli podle mne naprosto exceloval. Proti ostanim volbam pana rezisera nemam zadne namitky, i pan Moravec podal skvely vykon jako obvykle. Slysel jsem i dabing Cinemaxu, kde obsazeni je hercum mnohem vekove blizsi, bohuzel je na nem okamzite poznat, ze dabing je svou "zvukovou atmosferou" naprosto vzdaleny originalu. CT teda jeste jednou dekuju za moznost slyset tento kinodabing i v dnesni dobe. :-:
NOVA, jedině ona.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“