Plíživý měsíc / The Stalking Moon

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Plíživý měsíc / The Stalking Moon

Příspěvek od salgado »

Těším se a jsem zvědav, nakolik Gregory zdědkovatěl, protože věkově na tom byli se Sejkem skoro nastejno. Alespoň v době výroby dabingu. Ale je mi jasné, že to nebude znít tak frajersky, bartoškovsky. :D
Uživatelský avatar
Paulman
Příspěvky: 487
Registrován: 07 dub 2010 11:08
Bydliště: PRAHA

Re: Plíživý měsíc / The Stalking Moon

Příspěvek od Paulman »

Spojení Bartoška - Peck mě sedí nejvíce. Milionová bankovka, Mackenovo zlato.
Ovšem na první dabing jsem zvědavý.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plíživý měsíc / The Stalking Moon

Příspěvek od Pomajz »

Copak jste neslyšeli Hombre? Soběslav Sejk to není jenom Galabru.
RETROFILM
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Plíživý měsíc / The Stalking Moon

Příspěvek od sud »

Tak jsem měl konečně možnost vidět celý film s 1. dabingem. Je to klasická kvalitní dobová práce, jak se slušelo na KMW. Soběslav Sejk na Pecka byl zpočátku nezvyk (přeci jen je hodně zažitý ve spojení s Bartoškou), ale brzo jsem si zvykl. Nijak to za uši netahalo, SS to zahrál skvěle a zněl správně chlapácky. Na druhou stranu v nějaké více frajerské roli by tohle spojení už asi moc nefungovalo a tehdy by se našly i lepší volby (IMHO třeba Míla Besser, který zde rovněž daboval). Libuše Švormová odvedla svůj standart a velice dobrá volba byl Stanislav Fišer na Roberta Forstera. Celkově se i díky typicky precizním "Wallóovským" dialogům (i když film není příliš ukecaný) dabing skvěle poslouchal. Zajímavostí je jistě změna jména Sarah Carverové na Hana (byť její křestní jméno zazní pouze jednou) či anachronická výslovnost slova ranch jako [renč], namísto dnes obvyklého [ranč].

2. dabing je na svoji dobu rovněž velmi povedený - jeho největším kladem je výtečný Jiří Bartoška. Ostatní herci rovněž pasují a kinodabingu se celkově vyrovná, byť neoplývá tak vymazleným překladem a dialogy (výslovnost [Salvaje] namísto [salvache]).
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
kit.hl
Příspěvky: 282
Registrován: 22 dub 2010 18:30

Re: Plíživý měsíc / The Stalking Moon

Příspěvek od kit.hl »

Bohumil Bezouška ?? SLYŠÍM DOBŘE ?? JE TAM ??
Slovenský dabing : http://www.dabingforum.sk ..byl dlouho a v mnoha případech Československý a má zde své místo. Tedy minimálně odkaz jistě .Hlasy znějící mému uchu: Milan Mach,Vilém Besser ,Soběslav Sejk, Luděk Munzar..
senecek
Příspěvky: 68
Registrován: 29 čer 2015 19:45
Bydliště: Dubňany (okres Hodonín)

Re: Plíživý měsíc / The Stalking Moon

Příspěvek od senecek »

Vřelé díky za uvedení prvního dabingu,opět skvělá práce. Je to jeden z mála ,,předrevolučních" westernových dabingů (nepočítám májovky a filmy DEFA s G. Mitičem a trilogie s Dlouhou punčochou ...), snad jen Podporujte svého šerifa. Ještě jednou díky všem, co se o vzkříšení filmů zasloužily :-:
Odpovědět

Zpět na „Filmy“