Green Lantern: První let / Green Lantern: First Flight

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Green Lantern: První let / Green Lantern: First Flight

Příspěvek od Markus »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Michal Jagelka - Christopher Meloni (Hal Jordan / Green Lantern), Libor Hruška - Victor Garber (Sinestro), Bohdan Tůma - Michael Madsen (Kilowog), Jitka Ježková - Tricia Helfer (Boodikka), Libor Terš - Kurtwood Smith (Kanjar Ro), Petr Burian - John Larroquette (Tomar Re), Michal Holán - Malachi Throne (Ranakar), Zuzana Skalická - Juliet Landau (Labella), Bohuslav Kalva - William Schallert (Appa Ali Apsa), Pavel Šrom - Malachi Throne (Ranakar), Pavel Vondra - Larry Drake (Ganthet), Filip Švarc, Marek Libert a další

Překlad: Jana Děžínská
Dialogy: Hana Krtičková
Zvuk: Petr Mandák
Produkce: Jana Trefná
Režie: Marek Libert
Vyrobila: SDI Media pro HBO 2010
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Green Lantern: První let / Green Lantern: First Flight

Příspěvek od Markus »

No přišlo mi to jako takový slušný průměr. Překlad (dialogy) občas skřípaly. Samozřejmě jsem rád, že tam nelétaly "Zelené lucerny", ale pěkně Green Lanternové, ovšem bylo vidět, že paní překladatelka či úpravkyně asi sci-fi moc neholdují. Nejlepší bylo, když se bavili o tom, jak jsou lidé nelítostná rasa a Ganthet prohlásil, že nemůžou přece odsoudit celý jeho druh. No já si nevšiml, že jsou strážci lidé. :D A takových věcí tam bylo víc.

Na druhou stranu, herecké výkony byly dobré a Libor Hruška se na Sinestra vyloženě hodil.

Titulky nebyly úplně přesné. Petr Burian nebo Zuzana Skalická tam vůbec nebyli uvedeni.

A je to možná první režie Marka Liberta, ne? :) Nebo si aspoň nepamatuju, že bych ho někde u režie slyšel.

Takže verdikt. Neurazí, ale kvůli občas zvláštnímu překladu a ne úplně vhodně zvoleném Michalu Jagelkovi, ani nenadchne...
Obrázek
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7643
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Green Lantern: První let / Green Lantern: First Flight

Příspěvek od Sen »

Markus píše:A je to možná první režie Marka Liberta, ne? :) Nebo si aspoň nepamatuju, že bych ho někde u režie slyšel.
Nechce se mi to hledat, ale mám pocit, že už se u některého dabingu v této sekci jako režisér objevil :-?. Jinak letos slýchám jeho jméno u dabingů z SDI docela často.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Green Lantern: První let / Green Lantern: First Flight

Příspěvek od Markus »

Jn, stačilo, abych se podíval do jeho profilu, že. :) Tam už má dva zářezy, takže jsem holt zase objevil Ameriku...
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Filmy“