Addamsova rodina / The Addams Family

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7643
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Addamsova rodina / The Addams Family

Příspěvek od Sen »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB

Související film: Addamsova rodina 2

1. dabing
České znění připravili: Petr Oliva - Raul Julia (Gomez Addams), Milena Steinmasslová - Anjelica Huston (Morticia Addams), Jiří Prager - Christopher Lloyd (strýček Fester), Alena Vránová - Elizabeth Wilson (Abigail Craven), Judith Malina (Babička), Jana Mařasová - Darlene Levin (Fauna Amor), Kate McGregor-Stewart (Zprostředkovatelka práce), Lela Ivey (Susan Firkins), Mercedes McNab (Skautka), Zuzana Schulzová - Dana Ivey (Margaret Alford), Maureen Sue Levin (Flora Amor), Sally Jessy Raphael (Sally Jessy Raphael), Jan Morávek ml. - Jimmy Workman (Pugsley Addams), Barbora Wildová - Christina Ricci (Wednesday Addams), Jiří Zavřel - Dan Hedaya (Tully Alford), Paul Benedict (soudce Womack + titulky), Michaela Francová, Jan Morávek, Karolína Průšová, Vladimíra Wildová.

Vyrobil: Bonton - divize Bontonfilms

2. dabing
V českém znění: Jiří Štěpnička - Raul Julia (Gomez Addams), Valérie Zawadská - Anjelica Huston (Morticia Addams), Jiří Prager - Christopher Lloyd (strýček Fester), Pavel Rímský - Dan Hedaya (Tully Alford), Růžena Merunková - Elizabeth Wilson (Abigail Craven), Jana Altmannová - Judith Malina (Babička), Jitka Moučková - Judith Malina (Babička), Kate McGregor-Stewart (Zprostředkovatelka práce), Radka Stupková - Dana Ivey (Margaret Alford), Miloš Hlavica - Paul Benedict (soudce Womack), Jana Páleníčková - Christina Ricci (Wednesday Addams), Petr Neskusil - Jimmy Workman (Pugsley Addams), Eva Spoustová - Maureen Sue Levin (Flora Amor), Darlene Levin (Fauna Amor), Sally Jessy Raphael (Sally Jessy Raphael), Kristýna Valová - Mercedes McNab (Skautka).

Překlad: Evelyna Koublová
Zvuk: Jan Kleník
Produkce: Martin Kot, Marcela Bártová
Dialogy: Jindřich Vobořil
Režie: Alice Hurychová
Vyrobila: DW agentura s.r.o. pro Cet 21 s.r.o. 2008

3. dabing
V českém znění: Jitka Ježková - Anjelica Huston (Morticia Addams), Libor Hruška - Raul Julia (Gomez Addams), Bohdan Tůma - Christopher Lloyd (strýček Fester Addams), Jan Šťastný - Dan Hedaya (Tully Alford), Milena Steinmasslová - Elizabeth Wilson (Abigail Craven), Radka Stupková - Judith Malina (babička), Tereza Chudobová - Dana Ivey (Margaret Alford), Pavel Rímský - Paul Benedict (soudce Womack), Linda Křišťálová - Christina Ricci (Wednesday Addams) a další

Vyrobil: SkyShowtime 2023
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7643
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Addamsova rodina / The Addams Family

Příspěvek od Sen »

Není na tu roli Jana Páleníčková poněkud stará? Takové obsazení bych čekal v 90. letech, nikoliv v roce 2008.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Addamsova rodina / The Addams Family

Příspěvek od HonzaXXII »

Kolik jí vůbec je? Ale s tím že už se na tu roli věkově nehodí tak jako v 90. letech, souhlasím. Ale zase na druhou stranu, když Bodieho v Profesionálech na Nově dělal 53-letý a později dokonce 56-letý Petr Oliva, nevadilo to.

A podle mě byl nový dabing Addamsovy rodiny zbytečný, jediný plus je Valerie Zawadská na tu Morticii, a aspoň že zůstal Prager, jinak nic moc.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7643
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Addamsova rodina / The Addams Family

Příspěvek od Sen »

To by mne též zajímalo. V té své poznámce ohledně věku jsem narážel především na to, že tu dabovala dětskou roli (Christině Ricci bylo v době uvedení filmu 11 let). Uvědomíme-li si, že již počátkem 90. let dabovala Jana Páleníčková stejně starou Annu Chlumsky (rovněž 11 let) ve VHS dabingu pro Moji první lásku, je to velmi zvláštní obsazení.

Obecně mi nevadí, když nějakou postavu dabuje věkově neodpovídající herec, vadí mi pouze věkově neodpovídající hlas.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Addamsova rodina / The Addams Family

Příspěvek od Budy »

Ale první dabing je taky dobrý. Petr Oliva a Milena Steinmasslová jsou dobří.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Addamsova rodina / The Addams Family

Příspěvek od palg »

Budy píše:Ale první dabing je taky dobrý. Petr Oliva a Milena Steinmasslová jsou dobří.
jj, a mě vůbec nevadí, ten přechod od Petra Olivu k Jirkovi Štěpničkovi...mimochodem, chtěl jsem se zeptat, byl nadabován i seriál z roku 1964? slovenský dabing k tomu vznikl, ale český, vůbec netuším.
Loftmore
Příspěvky: 19
Registrován: 26 pro 2009 10:21
Bydliště: Brno-venkov

Re: Addamsova rodina / The Addams Family

Příspěvek od Loftmore »

Jsou, hlavně u Olivy jsem měl pocit, že si dal hodně záležet, akorát mě vždycky hodně vadí, když jsou u pokračování filmu obsazení jiní dabéři, třeba tady zůstal z původní sestavy jenom Prager, tak jsem rád, že aspoň Nova nadabovala jedničku podle obsazení dvojky, jenže nevím, kde mám sehnat.
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Addamsova rodina / The Addams Family

Příspěvek od Newmy »

palg píše:byl nadabován i seriál z roku 1964? slovenský dabing k tomu vznikl, ale český, vůbec netuším.
V Brně byl nadabován česky pravděpodobně jen první díl: Adamsovi jdou do školy.
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Addamsova rodina / The Addams Family

Příspěvek od palg »

DavidHodan píše:
Newmy píše:
palg píše:byl nadabován i seriál z roku 1964? slovenský dabing k tomu vznikl, ale český, vůbec netuším.
V Brně byl nadabován česky pravděpodobně jen první díl: Adamsovi jdou do školy.
A byla by ukázka ? :-)
jo, kdyby se podařilo, taky bych to rád viděl. neboť jsem v iděl jenom slovenský dabing k tomuto seriálu a ten byl bezkonkurenční
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Addamsova rodina / The Addams Family

Příspěvek od Newmy »

Ukázka asi jedině v archívu ČT, pokud to nevymazali :? Vysíláno jen jednou 24.6.1969
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Odpovědět

Zpět na „Filmy“