Star Trek VII: Generace

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1127
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Star Trek VII: Generace

Příspěvek od puffy »

Scottyho by mohol dabovat Miloslav Mejzlík. V serialy mu to islo dobre.
18.11.2009 - 28.12.2016
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1127
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Star Trek VII: Generace

Příspěvek od puffy »

Tak na 95% som s obsadenim spokojny.
Jak som cital David Schneider - Geordi La Forge, tak som sa zlakol, ze obsadia na Deanna Troi Magdalenu Rychlikovu, ale nastastie sa tato nevhodna volba opakovat nebude.
Nastastie so Schneiderom problem nemam pretoze mi pripadal rovnako dobry ako Sasa Rasilov.
Trochu sa bojim spojenia Marek Holý - Worf. Chcelo by to nejaky starsi a drsnejsi hlas, tak snad to dopadne dobre.
Uz sa neviem dockat.
18.11.2009 - 28.12.2016
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Star Trek VII: Generace

Příspěvek od -kNiGHT- »

Na trekkies webu udelali jednu zmenu. A to u Worfa.
Jiří Schwarz - Michael Dorn (Worf)

Takze obsazeni filmu vyslo nadherne.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Star Trek VII: Generace

Příspěvek od Ištván87 »

Tak už by mohl hlas Michala Jagelky k Jonathanu Frakesovi konečně sedět. Mě toto spojení vždycky přišlo přinejmenším zvláštní. Ale teď je Michalu Jagelkovi 36 a Jonathanu Frakesovi bylo tenkrát 38.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1127
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Star Trek VII: Generace

Příspěvek od puffy »

Tak som si to pustil po dlhsej dobe znova s druhym dabingom, ktory je skvely a mam k nemu len dve drobne výtky.
1. Pavla Vondru tam na mensich ulohach pocut dost casto.
2. V preklade je jedna dost velka chyba.
Pri utoku klingonov na Enterprise zahlasi Worf, ze pri aktivacii maskovania sa im klingonom sklopia stity.
Na to Riker odpovie, ze budu 2 minuty zranitelny.
Pricom logicky v originale povie 2 sekundy.
Co je dost velky rozdiel behom ktoreho by klingonov stihli znicit niekolkokrat. :)
Zaujimalo by ma ako k takej chybe doslo.
18.11.2009 - 28.12.2016
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Star Trek VII: Generace

Příspěvek od Michel »

Byla to fakt lahoda, slyšet starou bandu z TNG zase pohromadě :-: Nejpozitivněji mě překvapil David Schneider, který zněl jako ostřílený profík, což je docela zajímavé, protože už delší dobu nedaboval a v seriálu mi vždycky přišel naopak dost nevymluvený, skoro až amatérský.
Na Picardovi a Crusherové bylo sice trochu znát, že jsou starší než v seriálu, ale výsledek působil i tak velmi dobře.

Velmi taky oceňuju, že dali dohromady i dabéry z TOSky, protože zvlášť Scotty a Čechov měli ve filmu poměrně málo prostoru. A Brouskův ruský přízvuk byl opravdu luxusní, jako vždy.

Rovněž dialogy byly téměř dokonalé. Vedle té chybky, které si všiml puffy, mě praštila do uší akorát věta "Transport je hotový.", kterou Petr Oliva zaintonoval velmi zvláštně. Tak nějak ležérně až komicky místo vážného tónu: https://youtu.be/Xehx6YdV-I0 Ale asi můžeme být vůbec rádi, že pan Oliva na těch pár Scottyho vět vůbec dorazil.

Sečteno a podtrženo, myslím, že v daných podmínkách dokázali tvůrci z dabingu dostat opravdu maximum. Za mě 9/10.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
8luky7
Příspěvky: 18
Registrován: 07 čer 2011 09:04

Re: Star Trek VII: Generace

Příspěvek od 8luky7 »

1.dabing na SkyShowtime
Odpovědět

Zpět na „Filmy“