Hvězdná brána: Návrat / Stargate: Continuum

Nové i ty starší

Moderátoři: bloom, ReDabér

Hvězdná brána: Návrat / Stargate: Continuum

Příspěvekod jackb » 06 zář 2008 11:07

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING [DVD]
V českém znění: Miloslav Mejzlík - Richard Dean Anderson (Generálmajor Jack O'Neill), Martin Písařík - Ben Browder (Plukovník Cameron Mitchell), David Prachař - Michael Shanks (Dr. Daniel Jackson), Simona Postlerová - Amanda Tapping (Plukovník Samantha Carterová), Pavel Rímský - Christopher Judge (Teal'c), Kateřina Lojdová - Claudia Black (Vala Mal Doran), Jiří Čapka - Beau Bridges (Generálmajor Hank Landry), Jiří Samek - Don S. Davis (Generálporučík George Hammond), Zdeněk Maryška - William Devane (Prezident Henry Hayes), Daniel Rous - Cliff Simon (Ba'al), Petr Gelnar - Gary Jones (Seržant Walter Harriman), Tomáš Karger - Steve Bacic (Camulus), Stanislav Lehký - Ron Halder (Cronus), Lumír Olšovský - Colin Cunningham (major Paul Davis), Pavel Tesař, Anna Remková, Milan Slepička a další

Překlad: Vojtěch Kostiha
Režie českého znění: Zdeněk Štěpán
Vyrobilo: Studio Virtual pro Bontonfilm 2008

2.DABING [AXN]
V českém znění: Miloslav Mejzlík - Richard Dean Anderson (Generálmajor Jack O'Neill), Martin Písařík - Ben Browder (Plukovník Cameron Mitchell), David Prachař - Michael Shanks (Dr. Daniel Jackson), Simona Postlerová - Amanda Tapping (Plukovník Samantha Carterová), Pavel Rímský - Christopher Judge (Teal'c), Kateřina Lojdová - Claudia Black (Vala Mal Doran), Jiří Čapka - Beau Bridges (Generálmajor Hank Landry), Vladimír Fišer - Don S. Davis (Generálporučík George Hammond), Zdeněk Maryška - William Devane (Prezident Henry Hayes), Daniel Rous - Cliff Simon (Ba'al), Petr Gelnar - Gary Jones (Seržant Walter Harriman), Lumír Olšovský, Stanislav Lehký, Milan Slepička, Jaroslav Horák, Simona Vrbická, Anna Remková a další

Zvuk: Michal Beringer
Produkce: Ondřej Černý
Dialogy a režie českého znění: Zdeněk Štěpán
Vyrobila: Společnost SDI Media 2011
jackb

Re: Hvězdná brána: Návrat / Stargate: Continuum

Příspěvekod Joseph » 06 zář 2008 11:48

No to se to krásně čte ;-) Už se těšim.
ČSFD - MATADOR, Databáze her - MATADOR, online gaming RetStorX`
Joseph

Příspěvekod hvfztdvh » 13 říj 2009 16:01

Vynikající dabing i překlad - prostě HVĚZDNÁ BRÁNA jak má být.
hvfztdvh

Příspěvekod oberon » 13 led 2011 15:16

Podle FDB film překládal Vojtěch Kostiha...
oberon

Příspěvekod Manche » 31 led 2012 16:52

Neviděl dneska někdo film na AXN Scifi? Snad se mi to jen zdálo, ale Dona S. Davise určitě nemluvil pan Samek, ovšem všichni ostatní měli staré hlasy, info v titulcích bylo naprosto shodné, všechno bylo přeložený, jak si to pamatuju, takže to jasně vypadá na původní dabing, akorát ta věc s Davisem mě mate, jméno pana Samka nepadlo v závěrečných titulkách, navíc zde bylo jméno Vladimír Fišer, že by nějaké dodatečné dodabování, nebo mě klamou smysly... :-?
Manche

Příspěvekod Manche » 14 lis 2012 22:25

Tomáš Karger - Steve Bacic (Camulus)
Stanislav Lehký - Ron Halder (Cronus)
Lumír Olšovský - Colin Cunningham (major Paul Davis)

Mimochodem ještě se vrátím k tomu svému starému příspěvku, neví někdo, jestli se z nějakýho důvodu dodatečně předabovával ten Don S. Davis, nebo jsem měl jen slyšiny...
Manche

Příspěvekod Skoluda » 05 led 2013 00:43

Zaujal ma nazor Manche a tak som si to nahral zo stanice AXN sci-fi. Porovnal som kus z DVD a potom AXN a pripadalo mi to uplne rovnake. Na konci su ale nasledovne citane titulky:

V českém znění: Martin Písařík, Simona Postlerová, David Prachař, Miloslav Mejzlík, Pavel Rímský, Zdeněk Maryška, Vladimír Fišer, Daniel Rous, Kateřina Lojdová, Jiří Čapka, Petr Gelnar, Lumír Olšovský, Stanislav Lehký, Milan Slepička, Jaroslav Horák, Simona Vrbická, Anna Remková a další

Zvuk: Michal Beringr
Produkce: Ondřej Černý
Dialogy a režie českého znění: Zdeněk Štěpán
Vyrobila: Společnost SDI Media 2011

To ma donutilo pustit si synchronne DVD a AXN a ajhla -> Mame tu druhy dabing !!!
Ten isty preklad, tie iste dialogy, az na niekolko vynimok rovnaki daberi (neuveritelne) a nebyt miestami inej intonacie, tak inak ako synchronnym pustenim sucasne by na to clovek neprisiel a dohadovali by sme sa preco bolo par postav predabovanych. Ale nie. Ide o novy dabing. Pozeral som to skoro pol hodiny a krutil som hlavou.

ukazka: http://youtu.be/oLoGfi-31vQ
Skoluda

Příspěvekod Joe Black » 05 led 2013 07:53

Skoluda píše:ukazka: http://youtu.be/oLoGfi-31vQ

2.DABING: Vladimír Fišer - Don S. Davis (Generálporučík George Hammond)
Joe Black

Příspěvekod oberon » 05 led 2013 11:58

Jestli mě sluch neklame, tak jde taky poznat rozdíl, když promluví nějaký Goa'uld. Na DVD byla deformace hlasů naprosto parádní, na AXN jsou opět jenom hluboký a hlasy dabérů už tolik nevynikají...
Ale je pěkný, že my fanoušci celý roky škemráme o nový dabing pro Archu a oni předabují ten film, kterej má obsazení naprosto perfektní, seriál respektující překlad atd. Kdyby nebyl nový dabing pro Archu už na cestě, asi by to se mnou pořádně hnulo :D ...
oberon

Příspěvekod Manche » 05 led 2013 12:31

Tak on to byl komplet novej dabing, to mě teda fakt nenapadlo, jsem si myslel, že šlo jen o nějaké dodatečné dodabování (i když mi nebylo jasný proč), ono to obsazení je prakticky identický, stejně tak i překlad a toho oberonem zmiňovaného hlasu Goauldů jsem si tehdy ani nějak nevšiml... Neví někdo, z jakýho důvodu si k tomu AXN udělala vlastní dabing? Archu pravdu tam přece taky předtím vysílali s tím prvním dabingem...
Manche

Další

Zpět na Filmy