Říše slunce / Empire of the sun

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2948
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Říše slunce / Empire of the sun

Příspěvek od Pomajz »

Naposledy upravil(a) Pomajz dne 12 črc 2015 14:12, celkem upraveno 13 x.
RETROFILM
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5664
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Říše slunce / Empire of the sun

Příspěvek od ReDabér »

Na ČT2 tento film dávali a paní Victor tam dabovala Dana Batulková.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1689
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Říše slunce / Empire of the sun

Příspěvek od anderson »

Dalsi dabing je z roku 2003. Reziu mal Jiří Kvasnička a vyrobeny bol pre HBO.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Říše slunce / Empire of the sun

Příspěvek od bloom »

anderson píše:Dalsi dabing je z roku 2003. Reziu mal Jiří Kvasnička a vyrobeny bol pre HBO.
Šly by doplnit další podrobnosti?
okalis
Příspěvky: 7
Registrován: 26 črc 2010 17:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Říše slunce / Empire of the sun

Příspěvek od okalis »

Jakkoliv nesnáším nové dabngy, v tomto případě jsem rád, že existuje. Na ČT2 cca před půl rokem dávali tento film s verzí někdy z poč.90.l. (tuším), hlavní roli v něm dostal Pavel Mang a řeknu vám - byla to jediná dabingová role, kde jsem ho kdy slyšel a bylo to opravdu strašlivé. Myslím, že původní Baleův výkon pořádně zkazil.
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5664
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Říše slunce / Empire of the sun

Příspěvek od ReDabér »

To ano. Jeho "Vzdávám se, vzdávám se!" znělo asi jako kdyby prosil maminku, aby mu koupila hračku ;)
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Říše slunce / Empire of the sun

Příspěvek od Eleanor »

V pátek, včera, dávali na ČT2 Empire of the Sun a dabing byl vážně OTŘESNÝ! Tak špatně nadabovaný film jsem nikdy neviděla, úplně to zruinovalo celý snímek! :shock: Pochybuju, že to byl ten, který jste uvedli v hlavičce, protože jediný, koho jsem tam poznala, byl Libor Terš, který střídavě mluvil tu a zase jinou postavu. Dětský hlas Christiana Balea se nedal poslouchat, ten kluk absolutně neintonoval, mluvil pořád v jedné rovině. Když bylo zcela očividné, že jeho postava křičí, kluk mluvil pořád klidným až znuděným polohlasem. Asi milionkrát tam herci otevírali pusu, ale dabing začal o hodnou chvíli později, vlastní zvuky z filmu nebyly skoro slyšet... :roll:
Podle tohoto filmu by se měli herci učit, jak NEMÁ vypadat dabing. :nesouhlas:
sud
Příspěvky: 800
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Říše slunce / Empire of the sun

Příspěvek od sud »

1. dabing:
V českém znění: Pavel Mang - Christian Bale (Jimy), Jiří Schwarz - John Malkovich (Basie), Jaroslava Obermaierová, Dana Batulková, Petr Svoboda, Jaromír Meduna, Libor Terš, Karel Richter

Vyrobilo: studio Zero pro Warner Home Video

Richard Honzovič (dodabované titulky pro uvedení v České televizi)
Česká televize 1994

Ten VHS dabing je opravdu mizerný, především díky "výkonu" Pavla Manga. Jakkoli měl jako dítě roztomilý hlásek, pak jako puberťák už vůbec, navíc byl monotónní až běda. Je mi opravdu záhadou, proč si ČT neudělala vlastní dabing a tímto "skvostem" nás obšťastňuje od r. 1994 (navíc si přidělali titulky Richarda Honzoviče)
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Říše slunce / Empire of the sun

Příspěvek od Vladajsoucna »

ČT asi šetří na nepravém místě anebo si nějaký jejích povedený dramaturg domnívá, že tento dabing je opravdu na úrovni. Přitom Mang byl opravdu otřesný, navíc nejen on - viz Terš dabující snad desítky rolí, zvukové zpracování atd. A to byl Pavel Mang v dětství velmi talentovaný herec. Zřejmě jde o podobný případ jako je Jan Kalous - jako malý skvělý dabér i slušný herec, zato v dospělosti mi přijde jeho hlasový projev poněkud infantilní (o jeho hereckých aktivitách nic nevím).

Jinak je zajímavé, že v obou verzích tohoto filmu daboval Malkoviche Jiří Schwarz. Mně se ale na tohoto herce moc nelíbí, Vladislav Beneš či Pavel Šrom jsou mnohem lepší.
sud
Příspěvky: 800
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Říše slunce / Empire of the sun

Příspěvek od sud »

Vladajsoucna píše:Jinak je zajímavé, že v obou verzích tohoto filmu daboval Malkoviche Jiří Schwarz. Mně se ale na tohoto herce moc nelíbí, Vladislav Beneš či Pavel Šrom jsou mnohem lepší.
Jiří Schwarz a Dana Batulková jsou IMHO jediné klady VHS dabingu. Schwarz ho tady daboval skvěle, jinde si ho moc nedovedu představit (snad v nějaké mladší roli, nevím). Beneš, Šrom, Meduna jsou na něj asi nejlepší, jinak se mi líbil ještě Procházka v S nasazením života, Mahdal v Nebezpečných známostech a Vašut v Bídnících. Jinak dabing Novy je kvalitní, obzvláště výkon Petrose se mi líbil (ve srovnání s Mangem den a noc). P.S.: Film jsem viděl na Nově za dob ČNTS, běžel s VHS dabingem, či si ČNTS vyrobila dabing vlastní, který zmizel v propadlišti dějin? :-?
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Odpovědět

Zpět na „Filmy“