Policajt v Beverly Hills / Beverly Hills Cop

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
bernyz
Příspěvky: 627
Registrován: 16 úno 2012 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Policajt v Beverly Hills / Beverly Hills Cop

Příspěvek od bernyz »

Televize rozhodně není ta, která si vybírá formát. Když se Nova rozhodla většinu svého akvizičního archívu převést na nové HD kopie jak už se zde psalo, tak požádala distributory a to co jim americká studia pošlou, tak to se vysílá. V Americe se rozhodli mít starou 4:3 verzi a 16:9 HD verzi, kterou poslali i do ČR. To se dělo i u Bontonu (viz jejich dřívější vysvětlení)
Naposledy upravil(a) bernyz dne 16 pro 2015 14:41, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
AngelEyes
Příspěvky: 217
Registrován: 24 bře 2008 13:45
Bydliště: Liberec

Re: Policajt v Beverly Hills / Beverly Hills Cop

Příspěvek od AngelEyes »

HonzaXXII píše:A proč to teda nemůžou vysílat v tom kompletně neořezaném formátu? Proč v jednom případě ořežou boky ave druhém nahoře a dole? A k tomu obrázku - vybrat si z těch dvou možností, volím jednoznačně 4:3, tam je toho podstatnýho setsakra víc.
Zřejmě to tak kameraman nechtěl. Pořád ti dělá problém pochopit, že film je dílem jeho tvůrců, a oni rozhodujou, co má být v záběru. Ne divák. A kompozice není o tom "aby tam toho bylo co nejvíc".
HonzaXXII píše: Takže pokud soudruzi většinou natáčeli filmy na 4:3 (a nebylo to tak vždycky, př. několik 60-kových filmů, Já už budu hodný dědečku, a myslím že i Pitaval byl natočen trochu širokoúhlejší a tak se dneska na ČT vysílá, ale nevím, jestli to není jen nějaký ořez), tak dělali jedině dobře.
Ano, máš pravdu, netýká se to všech filmů, přehled výjimek je např. tady: http://www.nostalghia.cz/data/su/rok.php. Nicméně, nemyslím si, že soudruzi dělali dobře. Já sice netuším, podle jakých kritérií soudruzi rozhodovali, který film bude širokoúhlý, ale z toho, co o komunistické éře vím, bych to viděl na kombinaci požadavek tvůrců (= drzost vybočit z řady) / kádrový profil tvůrců, přičemž ten první měl rozhodně menší váhu. Nějak si neumím představit, že z množství filmů, které v ČSSR vznikly, by pouze u těch pár vyjmenovaných tvůrci toužili po širším formátu. A to je ten problém - že o tom nerozhodovali soudruzi za kamerou, ale soudruzi v kanclech.
HonzaXXII píše: A mimochodem, co říkáš na to, že z mánie ořezů na 4:3 se po roce 2000 stala mánie ořezů na 16:9? X seriálů, scének, pořadů, klipů, ořezaných nebo splasknutých, jen aby to bylo "HD, in a cool". To ti nevadí? To ti přijde jako pokrok?
Nezaregistroval jsem žádné masové množství ořezů z formátu 4:3 na 16:9. Ano, pár filmů to postihlo (např. Dědictví nebo Městem chodí Mikuláš) + sem tam ukázky starších TV pořadů v nových dokumentech nebo střihových pořadech, ale nic, co bych nazýval mánií. Naopak vidím, že naprostá většina toho, co bylo natočeno ve 4:3, se takto dodnes vzorně distribuuje (na DVD/BD i v televizi).
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Policajt v Beverly Hills / Beverly Hills Cop

Příspěvek od HonzaXXII »

V tomhe konkrétním případě tvůrci rozhodli, že vzniknou dvě verze, aby nebyly problémy při vysílání v TV (a videntně nelo jen o různé střihy, ale rovnou o některé úplně jiné záběry). A ta TV verze by se určitě někde dala sehnat v úplném formátu, ale koluje jen ve 4:3. A ČT v roce 1992 koupila právě tu TV verzi, jestli protože sama chtěla, nebo jí to rovnou dali, to nevím. Takže by se měla jako nový obraz brát právě ta TV-verze, a pokud ji někdo nesežene v plném formátu, tak ve 4:3. Ale ti v kanclech (jsou i na Západě, jen si neříkaj soudruzi) nutí tu necenzurovanou verzi v 16:9. která ani nesedí. A co si budem povídat, naše současné televize ani nenapadne zeptat se, jestli by se nedala sehnat přesně ta verze, na kterou film vznikl (u nějakého filmu s Audrey Hepburn to prý dopadlo dokonce tak, že film je sice v tom in a cool HD, ale oproti původní kopii prostříhanej). Pak v lepším případě, i když stříhač dělá co může, tak to úplně nesedí, v horším vzniká nový dabing (viz. DVD).
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1318
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Policajt v Beverly Hills / Beverly Hills Cop

Příspěvek od Stanley Roe »

HonzaXXII píše: A mimochodem, co říkáš na to, že z mánie ořezů na 4:3 se po roce 2000 stala mánie ořezů na 16:9? X seriálů, scének, pořadů, klipů, ořezaných nebo splasknutých, jen aby to bylo "HD, in a cool". To ti nevadí? To ti přijde jako pokrok?
Nezaregistroval jsem žádné masové množství ořezů z formátu 4:3 na 16:9. Ano, pár filmů to postihlo (např. Dědictví nebo Městem chodí Mikuláš) + sem tam ukázky starších TV pořadů v nových dokumentech nebo střihových pořadech, ale nic, co bych nazýval mánií. Naopak vidím, že naprostá většina toho, co bylo natočeno ve 4:3, se takto dodnes vzorně distribuuje (na DVD/BD i v televizi).[/quote]

Pokud se toto prohlášení týká české scény, pak ano, ale co se týká zahraničních děl ( filmů ), tak výraz "masové" je na místě. Dříve se o onen Fullscreen, byť byl v 4 ku 3 snažili sem tam i pro BRverzi, ale dnes to prostě oříznou.. asi je taková poptávka .. je zřejmě jediný a přitom hloupý důvod, jelikož jsou televize širokoúhlé, proč by se měl divák dívat na obraz s černými pruhy po stranách .. ale zajímalo by mě, kdo respektive jaká generace si ty filmy devadesátých, osmdesátých a níž filmů kupuje ... přeci my, fandové a pamětníci .. televize mají dneska upscale a přibližování, ale zřejmě zbytečně. :-)
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Policajt v Beverly Hills / Beverly Hills Cop

Příspěvek od Lukiz »

Já tedy zaznamenal zásadní rozdíly akorát hned v úvodu při dohadování v kaminonu.

dialog jen ve staré verzi - Nova 2012
dialog jen v nové verzi (nakopírován odjinud) - Nova 2015
AF - Axel Foley, KC1 - kupec cigaret 1, KC2 - kupec cigaret 2

KC1: Nevztekej se, zbavim tě toho. Hele,
AF: 'ste otravný, 'sem kšeftsman, 'sem kšeftsman, pánové co chceš víc?
KC1: Hele, vlez za volant a padáme odsud.
KC2: Jo.
KC1: Tak frájo. Tady máš.
AF: Seš rozumnej hošan. Fajn, to voceňuju, to voceňuju, bráško. No, ale moment. Hele. Přepočítej si to. Tohle není pět táců, přepočítej si to laskavě, jo?
KC1: Ukaž mi to.
AF: Oučet dělá pět hadrů, né míň. Kde 'sou?
KC1: Řek' 'sem svejm známejm vo pět.
AF: Jó? A kde 'sou?
KC1: No a... asi mě podtrhli, do prdele.
AF: Hele to je tvoje věc, né moje. Já chci svoje prachy.
KC1: Podivej, vždyť ty víš, že dneska není na nikoho spoleh,(znatelna pauza)tak se tu nebudem hadrkovat. Ty si vezmeš dva papíry. Budeš spokojenej a příště se vyrovnáme, jo?
AF: Hele brácho, jak si to představuješ? Tohle si zkoušej na svýho strejčka. Já mám dostat pět táců a né podělaný dva, jasný?
KC1: Tak nedělej žádný hovadiny, nemáš před sebou žádnýho blbce, držím tě v šachu, hošánku.
AF: Nevím kdo je tu větší blbec. Heleď, já chci svejch pět táců, můžu ti to říct jako v pomocný škole, pět-tisíc-dolarů naval a hned. To je přece normální podraz. No né?
KC1: Jestli si tu chceš hrát na chytrýho, vem si to všechno a vykuř si to třeba s dětičkama v parku.
AF: Ale já nekouřím. Nekouřím bráško. A zvlášť ne takovýhle svinstvo co smrdí. Co smrdí...
KC1: (současně s předchozí) Mně je to fuk. Pochop mě, že já musím zvláštním lidem odpovědět na některý otázky.
KC1: Do hajzlu, ty máš ale kliku.
Naposledy upravil(a) Lukiz dne 06 pro 2015 10:24, celkem upraveno 1 x.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Policajt v Beverly Hills / Beverly Hills Cop

Příspěvek od Lukiz »

Protože to je v takovým fofru, že by si málokdo stačil všimnout, že tam vůbec nějaký titulky jsou.
tomas.prochazka
Příspěvky: 227
Registrován: 10 srp 2014 11:13

Re: Policajt v Beverly Hills / Beverly Hills Cop

Příspěvek od tomas.prochazka »

Ano, Nova o situaci informovala na svém fb. ;)
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Policajt v Beverly Hills / Beverly Hills Cop

Příspěvek od Lukiz »

Tento film byl natočen na plné políčko 35mm filmu 3:2 = 1,50:1
Tvrip 4:3 vs Brrip 16:9:
Obrázek

nebo:
beverlyhills2.jpg
Naposledy upravil(a) Lukiz dne 16 pro 2015 21:55, celkem upraveno 1 x.
richardda
Příspěvky: 1110
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Policajt v Beverly Hills / Beverly Hills Cop

Příspěvek od richardda »

HD verzi televize NOVA - s tim puvodnim starym dabingem - odvysilal i kanal PRIMA MAX. V teto "HD NOVA-verzi" uvodni titulky namlouva BOHDAN TUMA (v te puvodni kopii z CST byli - jestli si muj tata dobre pamatuje - ty uvodni titulky psane). :-:
NOVA, jedině ona.
richardda
Příspěvky: 1110
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Policajt v Beverly Hills / Beverly Hills Cop

Příspěvek od richardda »

Na HBO GO je tento film s dabingem z DVD.
NOVA, jedině ona.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“