Policajt v Beverly Hills / Beverly Hills Cop

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1873
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Policajt v Beverly Hills / Beverly Hills Cop

Příspěvek od Manche »

Co ale nechápu, tak ještě před pár měsíci dávali tenhle film na Primě s tím původním, 1. dabingem, tak co je najednou za problém... :o
FragMan
Příspěvky: 429
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Policajt v Beverly Hills / Beverly Hills Cop

Příspěvek od FragMan »

K tomu 4. dabingu: vím, že to teď asi od některých hodně schytám, ale mě se líbil. Nejsem bůhvíjakej fanda tohoto filmu, první dabing jsem slyšel tak 2x-3x, nemám ho moc v hlavě a ta změna mi vůbec nevadila. Zdeněk Mahdal rozhodně nezní nijak staře a chvílemi se mi i zdálo, že se snaží nepřekonatelný Kaiserův výkon alespoň napodobit. Ostatní herecké výkony pak byly naprosto OK a k překladu nemám připomínek.

Důvod, proč Prima použila tento dabing, by mohl alespoň spekulativně být ten, že běžela nějaká novější obrazová kopie (alespoň se mi zdá výrazně hezčí, než co si pamatuju, i ve srovnání s HD kopií Novy) a nechtělo se jim to znovu stříhat.

Samozřejmě v ideálním světě by nevzniknul jiný než 1. dabing a vystřižené scény by se co nejdříve, ještě v 90. letech, normálně dodabovaly a pak už by žádné stříhání nebylo potřeba...
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Policajt v Beverly Hills / Beverly Hills Cop

Příspěvek od HonzaXXII »

Tak jestli hlavní televize začínají používat i tyhle ultrazbytečný redabingy těch jako paraziti se množících nadnárodních kanálů, tak to už je opravdu nejvyšší čas na defenestrace. A výmluvy ohledně natažení novýho obrazu neberu, před několika lety stále používali ten původní, a teď ho budou měnit každých pár let? Vůbec tenhle trend nového ještě-víc-HD obrazu aspoň jednou za pětiletku je totálně imbecilní. Ano, první chybu udělala už ČT, že tenkrát koupila TV verzi, aby náhodou na obrazovce nebylo něco nevhodného, ale její blbost ty ostatní rozhodně neomlouvá.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
FragMan
Příspěvky: 429
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Policajt v Beverly Hills / Beverly Hills Cop

Příspěvek od FragMan »

Našel jsem něco na spravení chuti, původní český úvod ještě z F1: https://www.youtube.com/watch?v=K0I4CUD2RJQ
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Policajt v Beverly Hills / Beverly Hills Cop

Příspěvek od Pomajz »

Včerejší dabing s Mahdalem, co na to napsat? Fórky totálně zabité. Úplně zbytečný dabing.
RETROFILM
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1694
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Policajt v Beverly Hills / Beverly Hills Cop

Příspěvek od anderson »

Najzarážajúcejšie na tomto všetkom je to, že za tých x rokov, čo sa POLICAJT hrá s dabingom ČT nikoho nenapadlo dodabovať scény z kinoverzie. Zároveň ma napadla otázka v akej asi verzii sa hral POLICAJT v našich kinách pred rokom 1989. Rovnako zaujímavé je, že to čo nemohlo byť kedysi v TV a musela kvôli tomu vzniknúť "upravená" verzia, je už dnes normálne v komerčnej TV akceptované.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Policajt v Beverly Hills / Beverly Hills Cop

Příspěvek od salgado »

Když pominu nesmyslnost výroby neustále dalších a dalších dabingů, tak hlavně bije do uší neustálé obsazování pana Mahdala na mladého Murphyho. V reklamě jistého obchodního řetězce to nevadí, ale v tomto filmu je jeho šedesátka sakra znát. Tak jen doufám, že z něj nebude v osmém či desátém dabingu tohoto či jiného filmu s Murphym další chraptící Jiří Krampol.
dabing fans
Příspěvky: 438
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Re: Policajt v Beverly Hills / Beverly Hills Cop

Příspěvek od dabing fans »

Nechápu proč nějaké filmy mají naprosto zbytečně 4 dabingy a pak tu jsou filmy, u kterých se nemohu spoustu let dočkat jednoho dabingu.
Jery83
Příspěvky: 44
Registrován: 04 úno 2020 14:47
Bydliště: Ostravsko

Re: Policajt v Beverly Hills / Beverly Hills Cop

Příspěvek od Jery83 »

Je to jednoduché jde o prachy za vysílací práva. Prima chtěla ušetřit, tak koupila to nejlevnější. Třeba jim SkyShowtime poskytla obraz i dabing za rozumnou cenu.
VU+ 4K SE BT VTI
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Policajt v Beverly Hills / Beverly Hills Cop

Příspěvek od HonzaXXII »

anderson: Tu TV verzi si ČT neudělala sama, tu koupila. Tak se to v USA v osmdesátkách dělalo, že si televize film dodatečně zcenzurovaly. A leckde se rovnou vyrobily dvě verze s odlišnými záběry a větami, a někde rovnou pro tu TV verzi přidali scény, které v té kinoverzi nebyly. Samozřejmě je tu pravděpodobnost že si ČT sama vybrala TV verzi. Možná jim ji Američani šoupli rovnou bez ptaní, ale moc se mi tomu nechce věřit, protože kam až moje znalosti sahají, Nova od samého začátku vysílala filmy v necenzurovaných verzích (a pokud byly výjimky, tak by se daly spočítat na prstech jedné ruky). A to je vpodstatě stejná doba.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“