Lovec jelenů / The Deer Hunter

Nové i ty starší

Moderátoři: bloom, ReDabér

Lovec jelenů / The Deer Hunter

Příspěvekod -Q- » 15 zář 2008 20:13

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING VHS
Režie: Zdeněk Troška
Vyrobil: ? pro Golden Crown 1993

2. DABING Nova, Blu-ray
V českém znění: Pavel Vondra - Robert De Niro (Michael Vronsky), Václav Knop - John Cazale (Stan), Martin Sobotka, Zlata Adamovská - Meryl Streep (Linda), Zdeněk Hruška, Tomáš Juřička - George Dzundza (John), Božena Böhmová, Martin Zahálka, Petra Hanžlíková, Zuzana Skalická, Tereza Chudobová, Monika Hladová, Jana Walterová, Bohumil Švarc, Jiří Holý, Roman Hájek, Radovan Vaculík, Jiří Havel, Jaroslav Horák, Jan Sedliský a další

Překlad: David Pertl
Zvuk: Vladimír Žďánský
Úprava dialogů: Jana Sajva
Produkce: Alena Perlová
Režie: Václav Laube
Vyrobila: ČNTS NOVA s.r.o. 1999

3. DABING VHS, DVD
V českém znění: Daniel Rous - Robert De Niro (Michael Vronsky), Bohdan Tůma - Christopher Walken (Nick), Tomáš Juřička - John Savage (Steven), Jiří Kvasnička - John Cazale (Stan), David Suchařípa - Chuck Aspegren (Axel), Jaroslav Horák - George Dzundza (John), Zlata Adamovská - Meryl Streep (Linda), Jaroslav Kaňkovský, Jana Postlerová, Radka Stupková, Irena Hrubá, Libor Terš, Miloslav Študent a další

Překlad: Silvie Antochová
Zvuk: Viktor Kosolapov
Produkce: Milan Soták
Dialogy a režie českého znění: Aleš Červeň
Vyrobila: Saga Tv s.r.o. pro Hollywood Classic Entertainment v roce 2002

4. DABING ČT
V českém znění: Jiří Dvořák - Robert De Niro (Michael Vronsky), Jan Kolařík - John Cazale (Stan), Kryštof Hádek - John Savage (Steven), David Novotný - Christopher Walken (Nick), Helena Dvořáková - Meryl Streep (Linda), Stanislav Lehký - George Dzundza (John), Martin Zahálka - Chuck Aspegren (Axel), Ladislav Županič - Pierre Segui (Julien), Jiří Ptáčník - Joe Grifasi (kapelník), Jana Postlerová, Antonie Talacková, Eliška Nezvalová, Zdeněk Dolanský, Lucie Štěpánková, Jana Zenáhlíková, Jan Vágner (titulky) a další

Překlad a dialogy: Anna Kareninová
Dramaturgie: Ladislav Kadlec
Mistr zvuku: Jozef Kušnír
Asistent režie: Hana Somolová
Vedoucí produkce: Markéta Vyšínová
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Vladimír Tišnovský
Režie českého znění: Vladimír Žďánský
Vyrobila: Česká televize 2014
nové dabingy vznikají, abychom pochopili krásu dabingů původních a vážili si jí
-Q-

Re: Lovec jelenů / The Deer Hunter

Příspěvekod Vladajsoucna » 11 srp 2011 15:28

Novácký ani Troškův dabing neznám, ale ten nejnovější od HCE je dost hrozný. Další příklad dabingu, který dokáže zprznit jinak vynikající film. Daniel Rous je jako De Niro mdlý a nevýrazný, ale ještě nemá na přímo katastrofické obsazení Bohdana Tůmy na Walkena a Tomáše Juřičky Savageho. Tohle bych ještě jakž takž toleroval jako výplod videodabingu z počátku 90. let, ale obsadit je takhle v roce 2002?! "Perfektně" se povedl i překlad a zvuk, například scéna, kdy Savage chvíli kvičí svým originálním hlasem a chvíli zase vydává zvuky jako Juřička je opravdu "skvěle" zpracovaná. Anebo když v jiné scéně začnou hrdinové "zpívat anglicky", akorát ne v originále, ale v dabingu, a to s výslovností, která trhá uši. Nevím, proč se nepodařilo získat Jaromíra Medunu, ale Zlatu Adamovskou jo. Ta je také jediným pozitivem tohoto dabingu, ale to je prachbídně málo.
Vladajsoucna

Příspěvekod Michaela2 » 10 dub 2014 16:21

55 letá Adamovská na 29 letou ? probůh jen to ne :nesouhlas:
oblíbenkyně: P.Tišnovská, R.Slováčková, Z.Hykyšová, I.Hrubá, S.Vrbická, L.Juřičková, L.Vondráčková, E.Balzerová, Z.Slavíková, H.Ševčíková, M.Menšíková, K.Valová, K.Seidlová, Irena Máchová
oblíbenci: Lukáš Hlavica, Radek Škvor, Filip Jančík 8-)
Michaela2

Příspěvekod Sagres » 10 dub 2014 19:21

Mně tedy věkové rozdíly 15 let a více hodně vadí, ale v případě takto notoricky spjatých dvojic se to dá snad ještě v pohodě akceptovat. Pro mě rozhodně lepší starší Zlata než Dana Černá či Jitka Ježková. ;)
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Sagres

Příspěvekod bloom » 10 dub 2014 19:37

Mně se Dana Černá ve filmu Klid noci velmi líbila, takže bych její obsazení uvítal. ;)
bloom

Příspěvekod Licence2kill » 10 dub 2014 19:45

Bude nový dabing: De Niro - Jiří Dvořák, Streep - Helena Dvořáková, Walken - David Novotný, Savage - Kryštof Hádek.
Licence2kill

Příspěvekod Stanley Roe » 28 dub 2014 09:38

No tak dabing dopadl dobře, ale musím přiznat, že jakožto člověk, co film viděl už x-krát a to kromě originálu i s jinými dvěma dabingy, nedokáži jej ohodnotit férově. To jest vidím mezery a skuliny, kde bylo podle mě potřeba víc přitlačit na pilu. Novotný na Walkena docela ušel, jediné, co mi trochu vadilo, tak na Cazaleho bych si představil daleko otravnější hlas, aby zdůraznil jeho "vyčůranost". Na druhou stranu jsem si uvědomil, že se na ty cca tři hodiny filmu zase tak nenamluví, proto bych tu důležitost dabingu tolik nepřeceňoval. :-)
dabingforum.cz alias městečko Pines

Styděl bych se, kdybych tu byl moderátor .. upozorňoval druhé, že by si měli něco do svých témat doplňovat a přitom na svoje vlastní témata úplně kašlat. To je ubohost.. nemyslíte?
Stanley Roe

Příspěvekod bloom » 28 dub 2014 17:51

I podle mě dabing ČT dopadl velmi dobře. Spojení Jiří Dvořák-Robert De Niro patří k mým oblíbeným, dobrý výkon podali i pánové Hádek a Novotný (jsem rád, že i pro ostatní tentokrát aspoň už ušel ;) ) a obsazení Heleny Dvořákové bylo podle mě velmi dobrým tahem.
Titulky četl Jan Vágner.
bloom

Příspěvekod James Plesson » 17 dub 2017 18:32

.
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
James Plesson

Příspěvekod Roko » 17 dub 2017 19:08

Vydal to Magicbox.
Roko

Zpět na Filmy