Zakázané ovoce / Out of Sight

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6806
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Zakázané ovoce / Out of Sight

Příspěvek od bloom »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING VHS
V českém znění: Jiří Štěpnička - George Clooney (Jack Foley), Lucie Zedníčková - Jennifer Lopez (Karen Siscová), Jan Schánilec - Ving Rhames (Buddy Bragg), Petr Pelzer - Dennis Farina (Marshall Sisco), Martin Zahálka - Don Cheadle (Maurice Miller), Zbyšek Pantůček - Steve Zahn (Glenn Michaels), Bohdan Tůma - Luis Guzmán (Chino), Jitka Sedláčková - Catherine Keener (Adele), Petr Štěpánek - Albert Brooks (Richard Ripley), Ivo Novák - Michael Keaton (Ray Nicolette), Josef Nedorost - Samuel L. Jackson (Hejira Henry), Radovan Vaculík - Isaiah Washington (Kenneth), Ivan Gübel, Jana Mařasová, Stanislav Lehký, Michal Gulyáš, Jiří Havel, Jana Šejbová, Jana Altmannová, Claudia Vašeková, Roman Hájek (titulky)

Překlad: Daniela Margoliusová
Zvuk: Lubomír Zajíc
Produkce: Jaromír Šindelář
Dialogy a režie: Petr Pospíchal
Vyrobilo: Barrandov studio dabing pro HCE 1999

2. DABING Universal Channel
V českém znění: Jan Šťastný - George Clooney (Jack Foley), Jitka Ježková - Jennifer Lopez (Karen Siscová), Pavel Rímský - Ving Rhames (Buddy Bragg), Miloš Vávra - Dennis Farina (Marshall Sisco), Martin Sobotka - Don Cheadle (Maurice Miller), Petr Burian - Steve Zahn (Glenn Michaels), Bohdan Tůma - Luis Guzmán (Chino), Michael Keaton (Ray Nicolette), Irena Hrubá - Catherine Keener (Adele), Jiří Prager - Albert Brooks (Richard Ripley), Martin Zahálka - Samuel L. Jackson (Hejira Henry), Jiří Hromada, Martin Velda (titulky) a další

Vyrobila: SDI Media pro Universal Channel 2010
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1695
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Zakázané ovoce / Out of Sight

Příspěvek od anderson »

Po Kanyzovi je pre mna Stepnicka najprijatelnejsia volba. A Zednickova na Lopezovu je takisto velmi zaujimave spojenie. Inak tento dabing vysiel aj na DVD.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Zakázané ovoce / Out of Sight

Příspěvek od Ištván87 »

Jan Šťastný na Clooneyho??? Komu to zas ruplo v bedně???? On by ani ten zmiňovaný Vladislav Beneš nebyl pro mě osobně nic moc... Alespoň v Od soumraku do úsvitu se mi ani trochu nelíbil... Ale pořád lepší než Jan Šťastný.,.. Já myslel že každý malý dítě ví, že na Clooneyho jedině Kanyza nebo Štěpnička.... Potažmo, Petr Oliva byl zajímavý, ale taky už se k němu nehodí...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1695
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Zakázané ovoce / Out of Sight

Příspěvek od anderson »

Budy píše:Jan Šťastný na Clooneyho?
Okrem tohto fatalneho prehmatu musim konstatovat, ze dabing bol vyborny. Najmä PAVEL RIMSKY je 100x lepsia volba ako Schánilec. Keby do hlavnej ulohy obsadili Kanyzu, tak poviem, ze sa im to fakt podarilo. Ale STASTNY ... to bol fakt OMYL. To uz radsej vazne toho Beneša. A mozno este STEPANEK v 1. dabingu bol lepsia volba ako Prager. Ale inak pohoda.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4087
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Zakázané ovoce / Out of Sight

Příspěvek od Budy »

Samozřejmě, jsou tam i klady. Hlavně by to člověk musel slyšet. Vycházím pouze z dojmu, že ŠťastnýxClooney prostě k sobě nepasujou.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6806
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Zakázané ovoce / Out of Sight

Příspěvek od bloom »

Tak mně tedy nový dabing přišel ve výsledku o něco slabší. Klady oproti VHS jsou mnohem lépe zvolení Jiří Prager a Martin Sobotka, naopak obsazení Petra Buriana (a trochu i toho Šťastného) se IMHO vůbec nepovedlo. Zbytek je celkem rovnocenný (Jan Schánilec se Pavlu Rímskému přinejmenším rovná), možná u dabingu U.CH. mohlo být více hlasů (Bohdan Tůma u výše uvedených dvou postav nekončil).
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7642
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Zakázané ovoce / Out of Sight

Příspěvek od Sen »

Ištván87 píše:Já myslel že každý malý dítě ví, že na Clooneyho jedině Kanyza nebo Štěpnička....
Každé malé dítě možná, ale každý dabingový expert dobře ví, že to nejsou nejlepší volby :). Oba mi přijdou věkově poněkud neodpovídající, raději Vladislav Beneš nebo Miroslav Etzler.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“