Bounty / The Bounty

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7643
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Bounty / The Bounty

Příspěvek od Sen »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.dabing: ČST Praha
V českém znění: Pavel Soukup - Mel Gibson (Fletcher Christian), Václav Postránecký - Anthony Hopkins (William Bligh), Svatopluk Beneš - Laurence Olivier (admirál Hood), Jan Přeučil - Edward Fox (kapitán Greetham), František Němec - Daniel Day-Lewis (John Fryer), Jiří Zahajský - Bernard Hill (William Cole), Michal Pavlata - Philip Davis (Edward Young), Vladimír Kratina - Liam Neeson (Charles Churchill), Svatopluk Skládal - Wi Kuki Kaa (král Tynah), Monika Kvasničková - Tevaite Vernette (Mauatua), Jiří Štěpnička - Philip Martin Brown (John Adams), Petr Pospíchal - Simon Chandler (David Nelson), Antonín Molčík - Malcolm Terris (John Huggan), Jiří Prager - Simon Adams (Thomas Heywood), Ladislav Županič - John Sessions (John Smith), Jaroslav Kaňkovský - Andrew Wilde (McKoy), Josef Nedorost - Neil Morrissey (Matthew Quintal), Gustav Bubník - Dexter Fletcher (Thomas Ellison), Jan Řeřicha - Jon Gadsby (Norton), Radka Malá - Sharon Bower (paní Blighová), Bohuslav Kalva, Richard Honzovič (titulky) a další.

Zvuk: Ivo Novák
Střih: Pavel Perna
Vedoucí výroby: Renée Lavecká
Překlad: Oldřich Černý
Dramaturgie: Jarmila Hampacherová
Dialogy a režie českého znění: Elmar Kloss
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing pro ČST Praha 1989

2.dabing: VHS
V českém znění: Gustav Bubník - Mel Gibson (Fletcher Christian), Petr Štěpánek - Anthony Hopkins (William Bligh), Nataša Čermínová, Jan Pohan, Jiří Prager, Bohdan Tůma, Jiří Kodeš, Radovan Vaculík, Pavel Chalupa, Jaroslav Horák a další.

Překlad: Jitka Rybová
Zvuk: Antonín Kravka, AK studio
Dialogy: Soňa Bubníková
Režie: Petr Tichý
Vyrobilo: Studio Auvit

VHS © 1994

3.dabing: Nova
V českém znění: Michal Dlouhý - Mel Gibson (Fletcher Christian), Jiří Plachý - Anthony Hopkins (William Bligh), Otakar Brousek - Laurence Olivier (admirál Hood), Jan Vlasák - Edward Fox (kapitán Greetham), Pavel Vondra - Daniel Day-Lewis (John Fryer), Miloslav Mejzlík, Ivan Jiřík, Martin Janouš, Filip Švarc, Zbyšek Pantůček, Radovan Vaculík, Milan Slepička, Jan Dolanský, Vilém Udatný, Svatopluk Schuller, Luděk Čtvrtlík, Květa Fialová, Jitka Moučková, Jan Maxián, Tomáš Racek, Bohuslav Kalva (titulky).

Překlad: Renata & Tomáš Studení
Zvuk: Richard Tomíček
Produkce: Ivana Prejdová, Drahoslava Pešulová
Dialogy a režie: Marie Fronková
Vyrobila: Česká produkční 2000 a.s. pro Cet 21 s.r.o. 2000

4.dabing: AMC
V českém znění: Martin Písařík - Mel Gibson (Fletcher Christian), Tomáš Juřička - Anthony Hopkins (William Bligh), Petr Gelnar - Liam Neeson (Charles Churchill), Michal Holán, Radek Hoppe, Zbyšek Horák, Oldřich Hajlich a další

Vyrobilo: Studio Bär 2017
Naposledy upravil(a) Sen dne 27 lis 2008 19:15, celkem upraveno 2 x.
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Bounty / The Bounty

Příspěvek od sud »

Jaký dabing vyšel na DVD?
Naposledy upravil(a) sud dne 15 črc 2009 12:02, celkem upraveno 1 x.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Bounty / The Bounty

Příspěvek od HonzaXXII »

To bych taky rád věděl, ten film jsem už pár let neviděl. Ale ten nováckej dabing mi nepřijde špatnej, možná že první je lepší, ale ten z Novy je aspoň podle té ukázky taky dobrej.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bounty / The Bounty

Příspěvek od DAN K. »

Ten první teda neni lepší. Václav Postránecký se na Hopkinse vůbec nehodí a i herecky to Jiří Plachý hraje líp, to samý platí i o Michalovi dlouhém.
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Bounty / The Bounty

Příspěvek od Laik »

Dovoluji si nesouhlasit. Mně se více líbí Václav Postránecký a Pavel Soukup.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bounty / The Bounty

Příspěvek od DAN K. »

Tohle je chlapácká role a václav postránecký vůbec nemá chlapácký hlas, on je ideální třeba na hoffmana nebo komický blbečky. V tý ukázce je dobře slyšet jak řve s daleko menším nasazením než pan Plachý. Ty scény vyznívaj úplně jinak.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Bounty / The Bounty

Příspěvek od Markus »

Tak jsem si pustil ukázku a souhlasím tady s Danem. Pan Postránecký se snaží, o tom žádná, ale pan Plachý tam IMHO sedí mnohem lépe a jde z něj daleko větší respekt...
Obrázek
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Bounty / The Bounty

Příspěvek od HonzaXXII »

Mně teda připadá že řvou oba úplně stejně dobře. A nemůžu si pomoct, ale Soukup mi sedne na toho Gibsona možná i líp než Dlouhý (samozřejmě Županič je Županič). Já to vidím tak na stejno, rozhodnout se nemůžu. Rozhodně ani jeden není blbej.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Bounty / The Bounty

Příspěvek od Laik »

DAN K. a Markus: viděli jste s V. Postráneckým celý film nebo jen tu ukázku na YouTube?
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Bounty / The Bounty

Příspěvek od Markus »

Ano, přiznávám, že jsem celý film nikdy neviděl a můj názor pramení jen z přiložené ukázky. Ale čistě IMHO si myslím, že kdo se PRO MĚ hodí na danou roli víc či méně, mohu určit i jen z té krátké ukázky a nemusím kvůli tomu sledovat celý film... ;)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Filmy“