Sudá a lichá / Pari e dispari

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Sudá a lichá / Pari e dispari

Příspěvek od sud »

Josef Větrovec sice nebyl obsazen do svojí obvyklé škatulky, ale svoji roli zvládl IMHO dobře. Jiří Novotný byl vynikající a Hilla si mohl střihnout i vícekrát. Barrandovský dabing navíc disponuje překladem, o kterém si může Pardubický dabing jen zdát. Ten má sice Trávníčka se Schánilcem (i když trochu za zenitem), ale hlášky zoufale nevtipné :-(
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Sudá a lichá / Pari e dispari

Příspěvek od salgado »

S tím lze souhlasit. Jiří Novotný byl ve své době hojně využívaný dabér, zejména pro svou schopnost nadabovat na špičkové úrovni téměř kohokoliv. A i tato role mu sedla jako ulitá.
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1871
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Sudá a lichá / Pari e dispari

Příspěvek od Manche »

Podle mě byla dvojka Větrovec + Novotný sice trochu neobvyklá, ale jinak výborná (i když pana Novotného si někdy pletu s Jiřím Ornestem, který si Hilla nadaboval v Jestli se rozzlobíme). Hlášky byly perfektní, zato u toho nového dabingu mi přišly dost suché. Kromě toho se mi zdálo, že v některých pasážích říkají v novém překladu úplně jiné věci nežli říkali předtím. Samozřejmě je otázka, který z nich se věrněji drží originálu... :-?
Naposledy upravil(a) Manche dne 07 čer 2019 11:19, celkem upraveno 2 x.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Sudá a lichá / Pari e dispari

Příspěvek od HonzaXXII »

Je pravda, že Walló to s tou rozmanitostí hlasů opravdu přeháněl (stejně jako jeho dcera, s jejímž tvrzením, že se dabuje postava, ne herec, se sice dá souhlasit, to ale neznamená, aby herec měl deset dabérů a na dávno osvědčené dvorní se kašlalo). V tomto případě josu hlasy opravdu neobvyklý, ale že by se jeden nebo druhý na Spencera a Hilla nehodil, se říct nedá. Vzhledem k tomu, že jde o kinodabing ze staré školy, tak jakýkoliv předabování nemělo žádnej smysl (kromě prachů). Tuplem ne, pokud jediným plusem jsou pánové Schánilec a Trávníček, přičemž ani u jednoho už to vzhledem k roku nadabování není ono, a jinak je všecko ostatní katastrofa. Překlad nevyjímaje, už se tu myslím psalo, že překladatel či úpravce tam dosadil takovou imbecilitu, jako že Spencer dostane nový náklaďák s CD přehrávačem - v roce 1978, čtyři roky před tím, než CDčka přišly na trh!!!
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Sudá a lichá / Pari e dispari

Příspěvek od Budy »

U 3. dabingu prosím doplnit, že byl vyroben pro DVD. Tato zásadní informace tam chybí.

Jinak ke 3. dabingu také: Stanislav Lehký - Luciano Catenacci (Řek)
18.05.2008 – 07.05.2015
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Sudá a lichá / Pari e dispari

Příspěvek od salgado »

Na DVD ale nikdy nevyšel.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Sudá a lichá / Pari e dispari

Příspěvek od Budy »

To jsem nevěděl. Proč si ho tedy Vapet vyráběl?
18.05.2008 – 07.05.2015
richardda
Příspěvky: 1107
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Sudá a lichá / Pari e dispari

Příspěvek od richardda »

Na kanalu AMC puvodni stary kinodabing natazeny do nove kopie. Ja osobne nedam na tento dabing dopustit. :-: Slysel jsem i ten novejsi a ac mam rad kombinaci Travnicek - Hill, tak ty dialogy a celkova zvukova atmosfera se s tim prvnim nebo-li puvodnim dabingem naprosto nedaji srovnavat. V novejsi verzi je to pro mne uplne jiny a nezabavny film. :shock:
NOVA, jedině ona.
1403ka
Příspěvky: 3940
Registrován: 08 dub 2017 17:17
Bydliště: Suchá nad Parnou, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Sudá a lichá / Pari e dispari

Příspěvek od 1403ka »

Na Pluske teraz dávajú kinodabing (Novotný, Větrovec atd.), pričom nedávno vysielali príšerný dabing z Pardubíc. :-:

(Poznámka: Kanály Film Plus a AMC patrí spoločnosti AMC Networks International Central Europe, takže pokiaľ ten dabing dávajú na Film+, tak by to automaticky mali dávať aj na AMC.)
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Sudá a lichá / Pari e dispari

Příspěvek od salgado »

Nejmenoval se náhodou komentátor na automobilovém závodě Ladislav Pecháček (nikoliv Rudolf)?
Odpovědět

Zpět na „Filmy“