Sudá a lichá / Pari e dispari

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Sudá a lichá / Pari e dispari

Příspěvek od palg »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

1. DABING (kino, ČT, Prima, Nova-od 2011, AMC, DVD)
V českém znění: Jiří Novotný - Terence Hill (Johnny Firpo), Josef Větrovec - Bud Spencer (Charlie Firpo), Jan Schánilec - Sal Borgese (Nynfus), Jiří Bruder - Claudio Ruffini (Pípa - jeden z poskoků), ??? (gangster s knírkem v úvodní scéně s modrým kloboukem), Josef Langmiler - Luciano Catenacci (Řek), Simona Stašová - Marisa Laurito (jeptiška), Jarmila Švehlová - Kim McKay (dívka v herně), Josef Patočka - Jerry Lester (táta Firpo), Woody Woodbury (Admirál O´Connor - scéna na konci filmu), Josef Zíma - Riccardo Pizzuti (Mancino), Viktor Preiss - Giancarlo Bastianoni (Verdone), Karel Houska - Woody Woodbury (Admirál O´Connor), Stanislav Bruder - Salvo Basile (muž rozdávající karty), Sergio Smacchi (Mancino), Bohuslav Kalva - Carlo Reali (námořní důstojník), Jan Sedliský - Sergio Smacchi (Smilzo), ??? (námořní důstojník), ??? (gangster v klobouku v autě), Zdeněk Jelínek - Enzo Maggio (Tappo), Dalimil Klapka - Bobby Gale (Bob), Otto Lackovič - Enzo Maggio (Tappo), ??? (prodavač v bistru), Pavel Trávníček (dostihový závodník Sam Stellion, jiný dostihový závodník, pilot vrtulníku, mechanik), Milan Neděla (komentátor), Oldřich Musil (Carlo Primero), Luboš Pecháček (komentátor na automobilovém závodě), Jiří Zavřel (komentátor závodů člunů), Anna Wetlinská (hráčka rulety), Vladimír Fišer (komentátor), Ladislav Krečmer ??? ((opilý řidič na parkovišti), ??? (barman v baru), a další

Zvuk: Ing. Jaromír Svoboda
Střih: Jana Stejskalová
Vedoucí výroby: Helena Štorkánová
Dialogy a režie českého znění: K.M.Walló
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov dabing, 1982

2. DABING (Premiéra)
V českém znění: Pavel Trávníček - Terence Hill (Johnny Firpo), Jan Schánilec - Bud Spencer (Charlie Firpo), Dagmar Čárová, Petr Oliva, Miroslav Saic, Libor Hruška

Překlad: Zbyněk Skřivánek
?: Jaroslav Kunčík
Zvuk: Hugo Markes
Úprava dialogů a režie: Jan Schánilec
Vyrobila: Společnost Bär, Premiéra TV, 1993

3. DABING (Nova, TV Barrandov, JOJ)
V českém znění: Pavel Trávníček - Terence Hill (Johnny Firpo), Jan Schánilec - Bud Spencer (Charlie Firpo), Lucie Štěpánková - Kim McKay (dívka v herně), Petr Hübner, Martin Mejzlík - Enzo Maggio (Tappo), Alexandr Postler - Sal Borgese (Nynfus), Zdeněk Rumpík - Woody Woodbury (Admirál O'Connor), Riccardo Pizzuti (Mancino), Claudio Ruffini (Pípa - jeden z poskoků), Bobby Gale (Bob), Romana Chvalová - Marisa Laurito (jeptiška), Stanislav Lehký - Luciano Catenacci (Parapolis), Petr Dohnal (titulky), a další

Překlad: Helena Fahrnerová
Produkce: Helena Bendová
Zvuk: Michal Kraus, Petr Posolda
Režie českého znění: Petr Dohnal
Vyrobil: Vapet Production v DW Agentuře, 2006
Naposledy upravil(a) palg dne 25 pro 2023 21:51, celkem upraveno 26 x.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Sudá a lichá

Příspěvek od Budy »

Jako není špatný, ale pro mě ty neznámé jména prostě nejsou srozumitelné. Jinak neobvyklí Jiří Novotný a Josef Větrovec jsou fakt slušní.
18.05.2008 – 07.05.2015
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sudá a lichá

Příspěvek od DAN K. »

naopak ten novej dabing je pekelnej, pardubičtí herci neumí ani pořádně mluvit, ale hlavně překlad je špatnej a hlášk yjosu zabitý. přidejte do původního dabingu ještě pavla trávníčka, kterej tam mluví nějaký štěky (např. toho dostihovýho zvodníka, ze kterýho se pak vydává terence hill)
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Sudá a lichá

Příspěvek od Budy »

ten druhý dabing dělali pardubice? jinak mě se líbili pouze pavel trávníček a jan schánilec, jinak jsem tam nikoho neznal, takže asi tak no.:-)
18.05.2008 – 07.05.2015
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Sudá a lichá

Příspěvek od HonzaXXII »

Takže Premiéra stejně jako u novější verze Jestli se rozzlobíme, budeme zlí. No, určitě to bylo lepší než Vapet.
Jinak by mě zajímalo jestli to tu někdo nemá nejenom v tom původním dabingu, ale i s původním obrazem z TV.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Opsha
Příspěvky: 432
Registrován: 17 črc 2008 11:51
Bydliště: Praha, Hradec Králové

Re: Sudá a lichá

Příspěvek od Opsha »

Pokud to byla Premiéra, tak to duál natuty nebyl. Stejně tak jsem o rychlodabingu Sudé a liché na netu už četl...
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů dlouhodobě nepřítomen.
Kdyby se něco dělo - PM.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Sudá a lichá / Pari e dispari

Příspěvek od palg »

jinak oprava v přímení Johnnyho a Charlieho, je to Ferko, mimochodem, první dabing je omnoho lepší, s panem Novotným a Větrovcem. Jinak tohle už je třetí dabing, co jsem zaregistroval, že VAPET zničili celý film (kromě šerif a mimozemšťan 1,2). Já mám tenhle film (sudá a lichá) na dvd od levneknihy a je tam puvodni dabing. Prostě vapeťákúm se nechce platit práva za dabing, tak to odmrší takhle. Zničil bych je, jsou jenom černou skvrnou.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Sudá a lichá / Pari e dispari

Příspěvek od palg »

právě dnes sem shlédnul ten vapeťácký dabing díky jedné z televizí, a řeknu vám, že se mi chtělo blejt...tak silovo dabovat jsem ještě neslyšel, spousta hlášek zabytejch...to je šunt...nemám nic proti panu Trávníčkovi ani proti p. Schánilcovi, ale v tomto filmu nemají na puvodní dabing s panem Novotným a Větrovcem.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Sudá a lichá / Pari e dispari

Příspěvek od Pomajz »

Dnes na TV Barrandov davají s nechutnym nováckym dabingem,tedy spíš schit dabingem :evil: :twisted:
RETROFILM
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Sudá a lichá / Pari e dispari

Příspěvek od HonzaXXII »

Ne, ten 3. Vapet Pardubice pro Novu. Schánilec s Trávníčkem chraň bůh říct že jsou špatní, ale už jsou věkově trošku za zenitem, a ten zbytek (podotýkám že nemám nic proti méně známým hlasům) je prostě katastrofa.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“