Vůně ženy / Profumo di donna

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3226
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Vůně ženy / Profumo di donna

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Související filmy: Vůně ženy (volný remake)

DABING: ( Kino, ČT, DVD )
V českém znění: Jan Schánilec - Vittorio Gassman (kapitán Fausto Consolo), Pavel Trávníček - Alessandro Momo (Giovanni Bertazzi zvaný Ciccio), Jarmila Švehlová - Agostina Belli (Sara), Simona Stašová - Moira Orfei (Mirka), Anna Wetlinská - Elena Veronese (Michelina), Nelly Gaierová - Stefania Spugnini (Candida), Stanislav Fišer - Vernon Dobtcheff (Don Carlo), Lucie Němečková - Marisa Volonnino (Ines), Karel Richter - Torindo Bernardi (Vincenzo), Jiří Zavřel - Gennaro Ombra (1.reportér) + Sergio Di Pinto (Raffaele), Jiří Holý (Pisánec), Oldřich Musil (posádkový velitel v.v.), Ladislav Krečmer (taxikář), Karel Chromík (2.reportér) + (muž v baru), Jorga Kotrbová (barová společnice), Jiří Prager - Alvaro Vitali (vrchní číšník Vittorio), Alena Procházková, Jan Kraus, Jan Sedliský (motorkář) a další

Zvuk: Jaromír Svoboda
Střih: Zdena Antonyová
Vedoucí výroby: Zdena Sirotková
České dialogy a režie českého znění: K.M.Walló
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1979
Historik
Příspěvky: 2787
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Vůně ženy / Profumo di donna

Příspěvek od Historik »

Ve Filmovém přehledu jsou jisté zmatky. Na postavě Mirky je uvedena Jorga Kotrbová, podle mě je to ale Simona Stašová a Jorga Kotrbová mluví barovou společnici. Stanislav Fišer je uveden dvakrát na dvou postavách, podle mě ale ani u jedné není správný herec. A jsou tam myslím i další chyby v ženských postavách.

Tento kinodabing je i na DVD Levné knihy.

Ještě v 90.letech vysílaly TV ze značně poškrábané a potrhané distribuční kopie s původními úvodními titulky ÚPF, možná někdo doplní další dabéry a tvůrce.
salgado
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Vůně ženy / Profumo di donna

Příspěvek od salgado »

Nebyl toto vůbec první Trávníčkův filmový dabing?
Historik
Příspěvky: 2787
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Vůně ženy / Profumo di donna

Příspěvek od Historik »

Našel jsem ještě pár starších i ve větších rolích:

Mafie za mřížemi - Michele Placido (Amerigo Lo Jacono), režie K.M.Walló, premiéra: červen 1979
Záhadné zmizeníJevgenij Gerasimov (Maxim Šabanov), režie Irena Skružná, premiéra: srpen 1979
Zvláštní ženaOleg Vavilov (Jura), režie Marie Fronková, premiéra: září 1979

A v roce 1979 i pár televizních, bez určení rolí a přesnějších dat uvedení.

Vůně ženy měla premiéru až v únoru 1980 (nemusí sice jít o přesný sled natáčení dabingů, ale je to jistá orientace). Kromě toho lze předpokládat, že již předtím se objevil na menších rolích. Každopádně od roku 1980 se rozjíždí naplno.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1697
Registrován: 16 črc 2009 20:05

Re: Vůně ženy / Profumo di donna

Příspěvek od anderson »

Ani tento film z akýchsi mne neznámych príčin na pôvodných VHS od ÚPF nevyšiel s kinodabingom, ale vyrobili si k nemu dabing č. 2 čiže rýchlodabing.
Uživatelský avatar
Nanamarak
Příspěvky: 1979
Registrován: 04 říj 2019 18:20

Re: Vůně ženy / Profumo di donna

Příspěvek od Nanamarak »

Jan Sedliský (motorkář)
A zajímalo by mě, koho tu má dabovat Jan Kraus. Já ho neslyšel.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“