Vladimír Brabec

Máte svého oblíbence od A do D? Založte mu profil, třeba bude mít radost

Moderátoři: filip, ReDabér, palg, Pomajz

Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 940
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od Pálkman »

Nechtělo se mi ani věřit, že tak krátce po odchodu výtečného Petra Pelzera odešel další tak významný a výborný herec / dabér (i když jsem věděl, že už byl hodně nemocný) jako byl on. Měl jsem ho strašně rád, zejména když daboval Anthony Hopkinse, Leslie Nielsena, Seana Conneryho a Iana Holma a samozřejmě i spoustu dalších slavných i méně známých herců. Byl to podobně jako Dalimil Klapka univerzální dabér, který se hodil snad na všechny typy herců a postav a pozvedl úroveň neuvěřitelného množství dabingů, protože uměl geniálně pracovat s hlasem. Takže bude českému dabingu hodně chybět.

Nechť odpočívá v pokoji a upřímnou soustrast rodině.
Naposledy upravil(a) Pálkman dne 26 zář 2017 18:28, celkem upraveno 2 x.
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od sud »

Pan Brabec byl jistě jeden z našich nejlepších dabérů všech dob. Svým sytým mužným hlasem, se kterým dokázal velmi obratně výrazově pracovat, propůjčil hlas desítkám zahraničních hereckých hvězd. Svým dabérským uměním zastínil všechny své televizní a filmové role. I když se odebral na věčnost, kde jistě sedí u jednoho stolu s Marcellem Mastroiannim, Jackem Lemmonem, Johnem Waynem, Johnem Hurtem a dalšími svými druhy, kterým propůjčil svůj hlas, v "požehnaném" věku, přesto je to (nejen) pro český dabing velká ztráta. RIP, pane Brabec. :cry:
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od palg »

Odešla další herecká legenda...Odpočívejte v pokoji Mistře. :cry:
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1871
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od Manche »

Dalš skvělý dabér nás opustil, nechť odpočívá v pokoji. :( Upřímnou soustrast rodině a díky za všechny jeho výborné dabingy...
Uživatelský avatar
Jirka007
Příspěvky: 1005
Registrován: 17 lis 2015 09:58

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od Jirka007 »

škoda pro dabing

pro mě je znamy díky dabovaní Seana Conneryho, Rogera Moorea a plukovníka Pottera a dalších
Koalaarena1
Příspěvky: 14
Registrován: 01 úno 2011 19:26

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od Koalaarena1 »

Dovolil jsem si udělat krátké vzpomínkové video na Vladimíra Brabce, herce a vynikajícího dabéra.
https://youtu.be/ZfnrKGFg4WM
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od bloom »

Budu se muset opakovat, ale odchodem pana Brabce jsme ztratili skutečně jednoho z nejlepších dabérů v historii. Je mi to opravdu velmi líto.
Z celé plejády jeho spjatých herců a rolí upozorním na toho nejspjatějšího, kterého podle svých slov daboval nejradši, Jacka Lemmona. Po odchodu pana Brabce se totiž definitivně ukončilo zatím nejstarší a nejdéle trvající spojení herce a jeho dvorního dabéra, které trvalo od roku 1963 (tedy v podstatě 54 let, byť naposledy si ho nadaboval v roce 2011).
Uživatelský avatar
andy
Příspěvky: 45
Registrován: 17 led 2011 22:54
Bydliště: Plzeň 1

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od andy »

Chybí tu
2002 Star Wars: Epizoda II - Klony útočí - Ian McDiarmid (kancléř Palpatin)
1999 Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba - Ian McDiarmid (senátor/kancléř Palpatin)
Obrázek
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od KOMZA »

HRY:
2017 Rush: A Disney-Pixar Adventure - Edward Asner (Carl Fredricksen)
2006 Auta - Cheech Marin (Ramone)
2005 Daemonica (hostinský Robert Mollins)
2005 Ni.Bi.Ru: Posel bohů (Francois de Vilde)
Odpovědět

Zpět na „A-D - Profily dabérů a režisérů“