Petra Tišnovská

Máte svého oblíbence od E do H? Založte mu profil, třeba bude mít radost

Moderátoři: filip, ReDabér, palg, Pomajz

baywatchnights
Příspěvky: 6
Registrován: 04 čer 2011 18:49

Re: Petra Hanžlíková - Tišnovská

Příspěvek od baywatchnights »

Počítačové hry:

Polda (1998) - prodavačka v supermarktu, Květa Ištoková (manželka náčelníka), hlas telefonní operátorky ze svozu odpadu; další postavy
Polda 2 (1999) - mnoho ženských postav
(mám dojem, že u obou her byla jedinou dabérkou-ženou, tzn. mluví všechny ženy v oněch hrách, pokud nejsou ty ženy dabovány nějakým mužem (např. Polda "1" - Poldovu babičku dabuje, tuším, Petr Nárožný, který v té hře nadaboval i několik mužských postav).
Dene12
Příspěvky: 68
Registrován: 27 lis 2011 19:00

Re: Petra Hanžlíková - Tišnovská

Příspěvek od Dene12 »

Je možné ji i někde v současné době vidět? Myslím divadlo 8-) mám pocit, že jsem ji za ta léta ani neviděl nikde v televizi, ve filmu, je to každopádně škoda. :(
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6981
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Petra Hanžlíková - Tišnovská

Příspěvek od Michaela2 »

O divadle nevím, ale je k vidění v 54.díle seriálu Modrý kód :)
hunerian
Příspěvky: 13
Registrován: 07 bře 2009 18:00

Re: Petra Tišnovská

Příspěvek od hunerian »

Lví král 3 je ve výčtu zbytečně dvakrát.
Michaela2 píše: 2004 Lví král 3: Hakuna Matata - Moira Kelly (Velká Nala)
2003 Lví král 3: Hakuna Matata - Moira Kelly (Nala)
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2633
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Petra Tišnovská

Příspěvek od KOMZA »

HRY:
2010 Toy Story 3 (Pastýřka)
2007 Barbie: Na scéně (Chelsea)
2007 Zaklínač (Shani, Carmen, Paní noci)
2003 Gorky Zero: Továrna na otroky (Dizzy)
2003 Scooby-Doo! Přízrak tajemného rytíře (Jane McHaggis, Bernice)
2003 Scooby-Doo! Záhada ve městě duchů (Jenny Lariat)
2000 Pohádka o Mrazíkovi, Ivanovi a Nastěnce (Marfuša, Mína, Včely)
2000 Polda 3 (paní Slabá, Andrea Voříšková, záchranářka, Rosita, počítač v továrně)
1999 Polda 2 (telefon z radnice, Pamela Anderson, Esmeralda, Lara Croft)
1998 Polda aneb s poctivostí nejdřív pojdeš (Marie Pendlová, telefonní dispečerka koncernu Lála & kol., oznámení „volané číslo neexistuje“, prodavačka v sámošce, paní Ištoková, Čáslava)
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1255
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Petra Tišnovská

Příspěvek od Krikri »

Ať hledám, jak hledám, v úvodním příspěvku dosud nenalézám tyto role:

SERIÁLY
1992 Gumídci (princezna Marie)
1997 Helena a její chlapci - Caroline Heme (Taxi) [epizody 263-266]
2006 Jolanda, dcera Černého korzára (Jolanda)
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6981
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Petra Tišnovská

Příspěvek od Michaela2 »

1. Jak jste se k dabingu dostala? Vzpomínáte si na svou první roli?

*Jako malá jsem chodila do dramatického kroužku. S ním jsme se jednou vydali na konkurz dabingu nějakého ruského filmu. Pamatuji se, že mě nevybrali ani na sbory, a bylo mi to moc líto. Ale měla jsem ráda básničky, chodila jsem dělat sbory, a hlavně jsem se v té době připravovala na konzervatoř, protože jsem chtěla být jen herečkou nebo zdravotní sestrou. První velkou roli mi asi svěřila Jana Semschová v takovém vánočním příběhu, už si ani nevybavím, jak se ten film jmenoval. No a právě ona mě potom obsadila do role Brendy v Beverly Hills 90210.

2. Vaším hlasem promlouvala postava Brendy ze seriálu Beverly Hills 90210. Je to podle Vás ta role, která vás uvedla do světa dabingu? Jak vzpomínáte na dabování tohoto seriálu?

*První řadu seriálu koupila Česká televize a nikdo v té době netušil, jak dlouhá to bude cesta. Nevím, jestli mě právě tato role uvedla do světa dabingu, ale hodně mě naučila. Další řady pak koupila Nova. Proměnilo se i obsazení a vystřídalo se na něm i víc režisérů. Jedním z nich byl i Jaromír Polišenský. Právě ten ve mně viděl Esmeraldu. Vidíte ty malé souvislosti, do teď jsem o nich nepřemýšlela .

3. Spousta lidí Váš hlas také zná ze seriálu Esmeralda, kde jste dabovala hlavní hrdinku. Byla to právě Esmeralda, která Vás udělala v dabingu známou, a jiný hlas než ten Váš už si nikdo představit nedokáže? Jak to vnímáte Vy? Mohla byste také říct, jak vzpomínáte na Esmeraldu a co bylo podle Vás v tomto seriálu zlomové?

*Ano, Esmeralda byl skutečně ve své době fenomén. Slepá, krásná dívka, oděná převážně v zeleném. Celá země (až na výjimky) s ní prožívala její osud. Do určité míry mi přinesla přechodnou popularitu. My dabéři jsme byli v televizní soutěži, dělali s námi rozhovory, a dokonce jsem se umístila 4. v anketě TýTý za dabing. Ale největší radost mi asi udělalo to, když mi zavolali z Českého rozhlasu. Měli tam soutěž povídek, které psaly děti. Ty, co zvítězily, si mohly vybrat, kdo ty jejich vítězné povídky bude číst. A hádejte, koho si vybraly? Tu paní, co mluvila Esmeraldu. A pak jsem začala chodit do rádia... a zase ty souvislosti.

4. Vaším hlasem promlouvá řada hollywoodských hereček, například Julia Roberts, Gwyneth Paltrow, Charlize Theron a další. Která se Vám dabuje nejlépe? Nebo snad máte jinou oblíbenou herečku?

*Nedá se říct, že bych měla nějakou oblíbenou herečku, ale mám ráda dobré filmy. To pak je jedno, jak je ta herečka slavná, ale když dobře hraje, je to radost i pro mě ji nadabovat. Z poslední doby si třeba vybavuji skvělý seriál “Ozark”, který jsme dabovali pro Netflix. Musím říct, že Laura Linney tu Wendy hrála tak úžasně, že jsem se fakt bála, abych jí to nezkazila. Ale co, dneska si divák může přepnout na originální znění, když mě nevydrží poslouchat .
Setkala jsem se s mnoha komentáři typu “ta je na ni moc stará, moc mladá, nemá hnědý vlasy atp.”, ale to tak, že každý má jinou představu. Každý režisér či režisérka si mě vybírají na různé typy; každý mě vidí nebo slyší jinak. Takže já přijdu do studia a ať je stará nebo mladá; pes či kočka, pokaždé to musím udělat co nejlépe. Někdo mi taky napsal, že nemám soudnost dělat takovou roli, že to snad ani nemám zapotřebí a proč jsem to neodmítla. Tak tímto odpovídám tomu dotyčnému: každá role je pro mě výzva, nejsem soudná (za to jsou placení jiní) a mám to zapotřebí, protože mě to baví. Jééé, to jsem se rozhovořila.

5. Máte za sebou už tisíce rolí. Je nějaká, která Vám utkvěla v paměti?

*Skoro všechny, ale vyjmenovávat všechny nestihnu.

6. Musím se Vás zeptat na animák Toy Story a na Vaši postavu Pastýřky. Jak se Vám dabovala ? Dabují se Vám dobře animované filmy?

*Pastýřka se mi dabovala dobře. Já ji kdysi dělala už v prvním Toy Story, ale to mi bylo tak 20, takže je fajn si to zopakovat. Myslím si, že dnes se dělají pro děti skvělé animáky a děti to baví. Já s dětma viděla všechny filmy ze série Já, padouch a nesmírně jsem se bavila. Taky jsem měla to štěstí pracovat na filmu Medvídek Paddington, a to bych jinak asi nevěděla, jak skvělý film to je. A i moje děti - teď už puberťáci - mi daly za pravdu. No a když už jsme u těch dětí, přes ně mám oblíbenou knihu Pan Guma, to jsme se řehtali všichni včetně tatínka.

7. Když jsme u těch animovaných věcí, od začátku také dabujete některé postavy v seriálu Městečko South Park. Jaký máte na tento seriál názor, když už běží tolik let? Změnil se podle Vás v něčem? Jak se Vám takový seriál dabuje?

*Městečko South Park - s ním jsem se setkala taky jako mládě. Musím říct, že jsem měla velký problém všechna ta sprostá slova vyslovit . Dneska už ne. Seriál se mi líbí, nebojí se ničeho, jednou bych to taky tak chtěla mít.

8. Nyní přejdeme k trochu jinému tématu. Ve filmech z propojeného filmového světa MCU (tedy Marvel Cinematic Universe) dabujete Friday, která funguje jako součást Iron Manovy zbroje. Tu jste dabovala hned v několika snímcích, jmenovitě například v Avengers nebo ve Spider-Man: Homecoming. Jaká pro Vás byla zkušenost, dabovat technologickou vychytávku, která není skutečnou lidskou bytostí?

*Bylo to bezva, nemusela jsem hlídat synchron. Ale abych se přiznala, docela jsme si s tím hráli, aby to bylo co nejpodobnější originálu.

9. Máte nějakou veselou historku z dabingu, o kterou se s námi můžete podělit?

*Veselá historka - už sama ta představa, když třeba děláme kreslený film a je nás ve studiu víc, pitvoříme se, chrochtáme, kvákáme, hýkáme. To si vždycky pomyslím, tak tohle jsou tátové od rodin a seriózní občané. Jako fakt? Ale jednu hrůznou historku mám z poměrně nedávné doby. Jela jsem do studia a byla hrozná dopravní zácpa, takže jsem samozřejmě volala, že přijedu pozdě. Nervy na pochodu. Přilítla jsem do toho studia asi o 15 minut později, rovnou jsem zasedla k mikrofonu a říkám: „Promiňte, omlouvám se, už můžem.” Bylo ticho. U všech rozpačité úsměvy. Já jsem totiž byla v úplně jiném studiu, než jsem měla být. No, zasmála jsem se až potom, co jsem dorazila do toho správného studia, kde jsem následně dodělala práci, kterou jsem měla.

10. Na závěr bych se Vás rád zeptal, máte nějaký vzkaz pro fanoušky českého dabingu?

*Milí fanoušci dabingu, odpusťte mi prosím všechny kiksy, co jsem za ta léta nasekala, a buďte k nám shovívaví. Jsme taky jen lidé . A nepřestávejte se dívat a poslouchat. Díky moc!

Z facebooku ...
Odpovědět

Zpět na „E-H - Profily dabérů a režisérů“