Oldřich Janovský

Máte svého oblíbence od CH do K? Založte mu profil, třeba bude mít radost

Moderátoři: ReDabér, palg, Pomajz

Oldřich Janovský

Příspěvekod Laik » 01 dub 2010 23:35

Obrázek
Narozen: 23.06.1920, Praha, Československo
Zemřel: 05.05.2006, Praha, Česká republika
Povolání: herec, dabér


DABING

FILMY:
1996 Maigret a stará dáma - André Chaumeau (Homère)
1996 Tři mušketýři [ČT] - Jean Degrave (kmotr M. de la Porte)
1995 Byt [ČT] - David White (Eichelberger)
1995 Horečka stoupá v El Pao - Domingo Soler (doktor Juan Cárdenas)
1995 Příliš vzdálený most [ČT] - Laurence Olivier (Dr. Spaander)
1995 Tandem - Gabriel Gobin (starý barman)
1994 Čtyřicet pušek - Paul Dubov (soudce Macy)
1994 Francouzská revoluce - Massimo Girotti (papežský vyslanec)
1994 Polib mě na rozloučenou - Stephen Elliott (Edgar)
1994 Psanci [ČT] - Harry Carey Jr. (George Arthur)
1994 Rasmus na cestách - Bertil Norström (hejtman)
1994 Smějící se policajt - Clifton James (Jim Maloney)
1994 Vincent, François, Paul a ti druzí... - Robert Le Béal (host u stolu)
1993 Návštěvníci - Patrick Burgel (vévoda Apulie, otec Frénégonde)
1993 Pravá a levá ruka ďábla - Riccardo Pizzuti (Jeff)
1993 Zběsilost - John Boxer (sir George) + Robert Keegan (pacient v nemocnici) + (další malé role)
1992 Margyt 2 - Fredrik Ohlsson (starosta)
1992 Marta a já - Petr Haničinec (Hildin otec)
1991 Co přináší řeka 2 - Andrew Gilmour (jednatel lodní společnosti)
1991 Krotitelé duchů II [kino] - Walter Flanagan (strážný v muzeu)
1991 Prohnilí proti prohnilým - Jacques Richard (Jean-Marie Laroche - kámoš z venkova)
1991 Superman - Roy Stevens (guvernér/ředitel věznice)
1991 Výstřely na Broadwayi [ČST] - Rudolf Fernau (Charlie Nosáč)
1990 Černá listina - André Chaumeau (ochranka dodávky)
1990 Doznání (André Simone)
1990 Hanussen (Dr. Jireš)
1990 Hořící Mississippi [kino] (dotazovaný muž)
1990 Hráči z Indiany [ČST] - Michael Sassone (kazatel Purl)
1990 Invaze - Alick Hayes (Nikolaj Viktorovič Podgornyj)
199x Přelet přes oceán - Arthur Space (Donald Hall)
-------
1989 Krotitelé duchů [kino] - Tom McDermott (arcibiskup)
1989 Muž se stříbrnýma očima - André Julien (Mafferty)
1989 Něžní zmatkáři (vedoucí marketu)
1989 Plukovník Redl (kněz)
1988 Ginger a Fred (tlumočník přepracovaného poslance)
1988 Nahá láska - Jean-Claude Carrière (profesor)
1988 Samotář - François Marcantoni (Louis)
1987 Čest rodiny Prizziů [kino] - Michael Lombard (Rosario Filargi)
1987 Čínská čtvrť [ČST] - Doc Erickson (zákazník u holiče)
1987 Děkuji Vám, slečno Jonesová - Alan Judd (Ripply)
1987 Divotvorný hrnec [ČST] (pastor)
1987 Garderobiér - Donald Eccles (Godstone)
1987 Jméno růže [kino] (františkán)
1987 Mrtvý favorit - Willoughby Gray (koroner)
1987 Štědrovečerní večeře - Michel Francini (Graziani)
1986 Nekonečný příběh (vypravěč)
1986 Růžový panter znovu zasahuje [ČST] - Robert Beatty (admirál)
1985 Boj o Moskvu - Viktor Gluščenko (generálmajor) + ? (inženýr Grigorijev)
1985 Osudné dopoledne - George Hamilton (děda Peabody)
1985 Podraz II [kino] - Bert Remsen (Kid Colors)
1985 Stopa Růžového Pantera [kino] - Harvey Korman (Balls)
1984 Paříž, jednou večer - Michel Ruhl (Gallois)
1984 Prachy v prachu - François Perrot (ředitel)
1984 Rána deštníkem [kino] - Roger Carel (Salvatore Bozzoni)
1984 Tootsie - George Gaynes (John)
1983 Cukr, med a feferonka [3. povídka] - Gino Pagnani (Battistiniho advokát)
1983 Dáma s kameliemi - Mario Maranzana (Dumas st.)
1983 Trumfové eso [kino] (hospodář)
1983 Událost ve čtverci 36-80 [kino] - Anatolij Kuzněcov (generálmajor Pavlov)
1982 Agónie - konec Rasputina - Sergej Golovanov (Alexej Andrejevič Polivanov, ministr války)
1982 Kapela ze Shillingbury - Jack Douglas (Jake)
1982 Policajt nebo rošťák - Philippe Castelli (učitel autoškoly)
1982 Policejní inspektorka - Georges Staquet (Sondy)
1982 Rozbité zrcadlo [kino] - Eric Dodson (Major)
1982 Sbohem a amen - Giovanni Di Benedetto (ministr zahraničních věcí Itálie)
1982 Slaná růže - Józef Fryźlewicz (ředitel hotelu Atlantic)
1981 Bídníci [2. dabing ČST] (královský žalobce)
1981 Jeden hot a druhý čehý - Robert Destain (ředitel hotelu)
1981 Nová strašidla [povídka 1. Ptáček z údolí řeky Pádu/Slavík z Val Padany] (profesor)
1981 Ogarjovova ulice č. 6 - Vsevolod Kuzněcov (Pimenov)
1981 Peníze těch druhých - François Perrot (Vincent)
1981 Policajt v Africe (pracovník s diamanty)
1981 Přinutím vás žít - Gilbert Servien (hostinský)
1981 Stepující stonožka [ČST] - Fernand Berset (farmář)
1981 Takové krásné městečko (prokurátor)
1981 Všichni prezidentovi muži [kino] - Ronald Ziegler (Ronald Ziegler)
1980 Divokým Kurdistánem - Wolfgang Lukschy (Ali Bej)
1980 Muž na střeše - Torbjörn Tännsjö (Erik)
1980 Odvážný Severino [kino] (vypravěč)
1980 Prožít si své peklo - François Perrot (ředitel televize)
1980 Šimon a Matouš [ČST] (hlas z policejní vysílačky - hlídka č. 1)
1980 Žut - Dušan Perković (Bybar Aladži)
198x Člověk obojživelník [kino] - Albert Antonjan (Kristo)
-------
1979 Blokáda II [kino] - Michail Uljanov (Georgij Žukov)
1979 Hračka [kino] - Yves Barsacq (Robert)
1979 Jak jsem uspořádal Ameriku [ČST] (titulky)
1979 Kde roste červené kapradí [kino] - Lonny Chapman (šerif)
1979 Sympatický dareba - Pierre Tornade (zákazník z garáže)
1979 To by se zvěrolékaři stát nemělo - Richard Pearson (Granville)
1978 Nebožtíci přejí lásce [ČST] - Antonino Faà di Bruno (recepční)
1978 Nejcennější co mám (plicní lékař)
1978 Ty, já a tvůj manžel - Livio Lorenzon (Artemio Di Giovanni) + Enrico Marciani (primář)
1978 Velký autobus - Richard B. Shull (Emery Bush)
1977 Cikáni jdou do nebe (farář)
1977 Laurel a Hardy zdědili ostrov - Maurice Pierrat (vypravěč)
1977 Policie děkuje - Corrado Gaipa (advokát Armani)
1977 Šakal [ČST] - Raymond Gérôme (Flavigny)
1977 Tisíc dnů s Annou [ČST] - Joseph O'Conor (biskup Fisher)
1977 Zlatá Sindibádova cesta [kino] (Sindibádův námořník)
1976 Fantomas kontra Scotland Yard (muž s Artabanem)
1976 Mezi supy - Vladimir Medar (Baker st.)
1975 Cartouche - Jacques Hilling (hospodský zvaný Kmotříček)
1975 Hrbáč - Bernard Dhéran (vypravěč) + ? (šlechtic na večírku)
1975 Obhájce - Ralph Thomas (Mike Peterson)
1975 Podraz [kino] - Guy Way (Gambling Den Boss)
1975 V pravý čas - T.P. McKenna (Smith)
1973 Gappa [kino] (starší voják)
1973 Velká iluze [2. dabing ČST] - Habib Benglia (Senegalec)
1973 Velké manévry [2. dabing ČST] - Daniel Sorano (mistr šermu) + ? (důstojník)
1972 Bostonský případ [kino] (lékař)
1972 Manželé z roku II [kino] - Maurice Barrier (úředník)
1972-1973 Osvobození - Nikolaj Lebeděv (velitel 2. letecké armády)
1972 Tulák Archimedes - Georges Lycan (prodavač kostí)
1972 Velký flám - Jacques Bodoin (Mefisto)
1972 Viva Max! (voják)
1971 Báječná Angelika (královský posel)
1971 Bullittův případ [kino] (policista pracující v uložně)
1971 Červený stan - Otar Koberidze (Natale Ceccioni, hlavní mechanik)
1971 Četník ve výslužbě (vypravěč)
1971 Hibernatus - Michel Duplaix (policista v brýlích z hlásnou troubou)
1971 Tetovaný - Pierre Tornade (strážmistr)
1970 Becket - Patrick Newell (William z Corbeilu) + (více rolí)
-------
1969 Kat - Emilio Laguna (celník)
1969 Paša [kino] - Michel Duplaix (inspektor justiční policie) + (drobné role)
1968 Angelika, markýza andělů - Jacques Castelot (Monsieur)
1968 Fanfán Tulipán [ČST] (markýz)
1968 Přátelé kopretiny - Bruno Balp (četník) + Gaston Meunier (strážník)
1968 Všichni domů - Silla Bettini (poručík Di Fazio)
1968 Zvoník od Matky Boží (mnich)
1967 Strašidla ze Spessartu (Jackson)
1967 Vinnetou - poslední výstřel (prolog)
1966 Někdo to rád horké [ČST] - Fred Sherman (Drunk)
1964 Děti ráje - Albert Rémy (Scarpia Barrigni)


SERIÁLY:
1996 Komisař Moulin [epizoda 32. Znamení hrozby] (kněz)
1996 Profesionálové [epizoda Mrtvý svědek] - Morris Perry (Radouk)
1995 Nemocnice Chicago Hope [1. série] - Nehemiah Persoff (rabín Ben Taubler)
1994-1995 Báječná léta [3. série] [epizody 17. Večírek, 23. Stěhování] - Ben Stein (pan Cantwell)
1994 Krok za krokem [2. série] - Harris Shore (právník)
1993 Auto dělá člověka [2. série] [epizody 3. Utkvělá představa, 5. Na písku] - Hubert Deschamps (Noël)
1993 Beverly Hills 90210 [1. série] - Linden Chiles (Henry Powell)
1993 Krok za krokem [1. série] - Bruce Jarchow (doktor)
1992 Jednou jeden policajt - Ib Hansen (šéf policie Bjarkeby)
1992 Sever a Jih (kněz oddávající Justina a Madeline) + (lékař u Madeline)
1991 Chobotnice [4. série] [ČST] (starosta)
1991 Sport Billy (počítač)
199x Gumídci [díly 1-52] [ep. 38] (král Airotů)
-------
1988 Šmoulové [ČST] [epizoda Hejbimba a zloděj] (soudce)
1987 Chobotnice [2. série] (Cattaniho obhájce) + (šifrér)
1987 Jack Holborn - Dušan Janičijevič (dražebník Farad)
1985 Marco Polo ? (dozorce ve vězení) + Nanni Massa (pan Paolo)
1984 Profesionálové [ČST] [epizoda 53./11. Tajemný hlas] - Alan MacNaughton (Henry Laughlin)
1982 Sandokan (domorodec v britských službách)
1980 Curro Jiménez [epizoda 2. Zázrak] (mistr)
-------
1977 Datel Drvoštěp / Datel Woody [kino] [epizody Datel Drvoštěp a Divoký Bill Škytavka, Datel Drvoštěp a moderní technika, Datel Drvoštěp rytířem, Nepřemožitelný Datel Drvoštěp] (vypravěč)
1970 Randall a Hopkirk [epizoda 5. Peníze ke spálení] (strážník)


MINISÉRIE:
1986 Co přináší řeka - Graham Dow (kapitán Jacobsen)
1985 Smrt soudního znalce (člen výběrové komise)
1981 Já, Claudius [ČST] - Michael Segal (Kvestor) + Peter Bowles (Caractacus) + Norman Ettlinger (senátor)
1980 Dobrý den, pane Offenbachu (lékař)


DOKUMENTY:
1975 Viděno osmi [kino]

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

POSTSYNCHRONY

FILMY:
1989 Evropa tančila valčík - Ernst Heise (šéf rakouského generálního štábu hrabě Conrad von Hoetzendorf)
1980 V hlavní roli Oldřich Nový - Raoul Schránil (sám sebe)
-------
1979 Kam nikdo nesmí - Evžen Jegorov (docent Slávek Zach)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Filmy bez udání postavy:
1996 Bojovník
1996 Cibulové pole
1996 Drahoušek
1996 Hledá se láska
1996 Jak zabít svou ženu [ČT]
1996 Jiný muž, jiná šance [ČT]
1996 O závod s měsícem
1996 Somrák / Život pod psa [ČT]
1995 Lolita
1995 Mistři gagu
1995 Opři se o mě
1995 Správná posádka / Správní hoši [ČT]
1995 Špinavý prachy
1995 Štístko [ČT]
1995 Tragéd Fantozzi / Nesnáze pana účetního [ČT]
1995 Tři barvy: Bílá
1995 Valčík toreadorů [Nova]
1995 Zahrada Finzi-Continiů
1994 Adamovo žebro
1994 Alfréde, Alfréde
1994 Čarodějky z Eastwicku [ČT]
1994 Maigret a sklepy hotelu Majestic
1994 Maigret a soudcův dům
1994 Sázka na smrt [ČT]
1994 Sobota, neděle, pondělí
1994 Star Trek IV: Cesta domů [Nova]
1994 Šerifská hvězda
1993 Letiště
1993 Na řvoucích strojích do Monte Carla
1993 Pan Klein
1993 Rodinné spiknutí [ČT]
1993 Volání svobody
1992 Nečistá hra / Podlá hra [ČT]
1992 Připoutejte se, prosím! [ČT]
1992 Špión, na kterého nezapomněli [ČT]
1992 Vražda na objednávku
1991 Rim Kok-Čong [3. díl]
1991 Superman II [ČST]
1990 Cesta zhýčkaného dítěte
199x Hlavně v klidu!
-------
1989 Princ Zaječí srdce
1989 Umlčené svědectví
1989 Zelená kobra
1985 Legitimní násilí
1985 Svobodárna
1983 Bankovní konto s výstrahou
1983 Jaroslav Moudrý
1982 Černý talár pro vraha
1982 Pirát sedmi moří [ČST]
1982 Zkouška orchestru
1981 Doktor nikdo
1981 Kozoroh 1 [ČST]
1981 Samantha
1980 Zásah "odborníka"
198x Havárie
-------
1979 Jsem ještě chlapík
1979 Křidýlko nebo stehýnko
1979 Lék proti strachu
1979 Smutní hrdinové
1978 Bílý Bim, Černé ucho [kino]
1978 Columbo: Obrácený negativ [ČST]
1978 Dobrodružství s Nuki
1977 Potopa [ČST]
1977 Pravda a lež
1972 Vojna a mír [ČST]
1970 Třetí rukavice
-------
1966 Leopardí žena [ČST]
1965 Chvějící se země


Seriály bez udání postavy:
1996 Chobotnice [7. série]
1995 Chobotnice [6. série]
1995 Navarro [3. série]
1992 Děti z Bullerbynu [1. dabing ČT]
1992 Simpsonovi [1. série]
-------
1985 Dva roky prázdnin [1. dabing ČST]
1984 Kaz [epizoda 4. Žluté růže]
1983 Vyšetřovaní komisaře Maigreta [2. série] [epizoda Maigret v Arizoně]
1982 Horký vítr
1980 Kojak [1. série] [epizoda 9. Spiknutí strachu / Společenství strachu] [ČST]
-------
1968 Dickensovy povídky [epizoda 5. Sam Weller a jeho otec]


Minisérie bez udání postavy:
1991 Perla v koruně
-------
1977 Život Dantův

Posledni aktualizace 25.10.2015
Uživatelský avatar
Laik
 
Příspěvky: 2050
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Oldřich Janovský

Příspěvekod salgado » 04 pro 2011 22:53

1978- Ty, já a tvůj manžel (primář)
salgado
 
Příspěvky: 2340
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Oldřich Janovský

Příspěvekod Krikri » 26 led 2015 23:33

SERIÁLY:
1988 Šmoulové [dabing ČST, epizoda Hejbimba a zloděj] (soudce)
1991 Sport Billy (počítač)
1992 Gumídci (král Airotů) - ep. 38
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Výměna za cokoliv z mého archivu!
Ukázky: https://www.youtube.com/user/Madicken2

PROGRAMOVÍ ŘEDITELÉ CZ/SK TV STANIC: JÁ JSEM VAŠE SVĚDOMÍ!
Uživatelský avatar
Krikri
 
Příspěvky: 928
Registrován: 12 úno 2009 20:46
Bydliště: Brno


Zpět na CH-K - Profily dabérů a režisérů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků







Edna.cz - seriály a titulky
Arrow | Big Bang Theory | Game of Thrones
Glee | Walking Dead


SerialZone.cz - seriály