Oldřich Lukeš

Máte svého oblíbence od L do O? Založte mu profil, třeba bude mít radost

Moderátoři: ReDabér, Pomajz, palg

Oldřich Lukeš

Příspěvekod Laik » 20 črc 2010 13:54

Obrázek
Narozen: 18.02.1909, Brno, Rakousko-Uhersko
Zemřel: 11.02.1980, Praha, Československo
Povolání: herec, dabér

DABING

FILMY:
1980 Divokým Kurdistánem - Fernando Sancho (Padischah)
1980 V říši Stříbrného lva - Fernando Sancho (Padischah)
-------
1979 Blokáda II [kino] - Daniil Sagal (Vorošilov)
1979 Křidýlko nebo stehýnko - Raymond Bussières (osobní řidič Henri)
1978 Krasavci a blázni - Ferenc Kállai (Ivicz)
1978 Nenapravitelný - Albert Simono (pan Pontalec)
1978 Pyramida boha slunce - Hans Nielsen (don Pedro Arbellez)
1978 Ty, já a tvůj manžel (fotograf u dědy Mráze)
1977 Poklad Aztéků - Hans Nielsen (don Pedro Arbellez)
1977 Tisíc dnů s Annou [ČST] - Michael Hordern (Thomas Boleyn)
1977 V prachu hvězd - Mihai Mereuta (Kte)
1977 Vůně cibule [kino] - Helmut Brasch (soudce Logan)
1977 Výkupné [kino] - Alf Malland (kapitán)
1976 Den delfína [kino] - William Roerick (Dunhill)
1976 Fantomas - Charles Bayard (vysloužilý voják)
1976 Povídka o dobrých lidech - Karel Pogorelec (Jožef Koštrca)
1976 Světlo, které nezhasíná - Tašchodža Chodžajev (Damgani)
1975 Turecké kopí - Zoltán Basilides (starosta)
1974 Dmitrij Kantěmir - Leonhard Merzin (Russet)
1974 Plíživý měsíc [kino] - Russell Thorson (Ned)
1973 Měl jsem dvaatřicet jmen - Sándor Pécsi (Forrai)
1972 Na stromě (Lejeuneův společník)
1972 Stíny - Nikolaj Kozlenko (Strižak)
1972 Ukradená bitva - Hannjo Hasse (von Seydlitz)
1972 Velký flám - Rudy Lenoir (německý officír slavící narozeniny)
1971 Báječná Angelika - Serge Marquand (mluvka)
1971 Statečný mohykán - Marc Cottel (Tonemund)
1970 Detektiv [kino] - Horace McMahon (kapitán Tom Farrell)
1970 Velvyslankyně - Anatolij Ktorov (král)
-------
1969 Paša [kino] - Pierre Leproux (Druber)
1969 Quillerovo memorandum [kino] - George Sanders (Gibbs)
1968 Angelika, markýza andělů - Pierre Balo (univerzitní profesor)
1968 Angelika a král - Jean Lefebvre (lékárník)
1968 Ďáblova krása - Tullio Carminati (diplomat)
1968 Sherlock Holmes a náhrdelník smrti - Hans Nielsen (inspektor Cooker)
1968 Vánoční překvapení - Anthony Baird (otec)
1968 Všichni domů - Claudio Gora (plukovník)
1968 Zvoník od Matky Boží - Fritz Leiber (šlechtic)
1967 Anna Kareninová - Leslie Bradley (Korsonskij)
1967 Boccaccio/Boccaccio '70 [ČST] [Povídka III.: Práce] (profesor Berardelli)
1967 Poklad Inků - Gaze von Rosner (Jan Hansen - bratr Jaguára)
1967 Strašidla ze Spessartu - Herbert Hübner (Hartog)
1967 Včera, dnes a zítra [1. povídka: Adelina] - Lino Mattera (Amedeo Scapece)
1967 Vinnetou - poslední výstřel (muž u šéfa bandy)
1966 100 000 dolarů na slunci - Louis Bugette (ZeZe) + ? (Castiglianův zaměstnanec Husain)
1966 Anna na krku - Alexandr Sašin-Nikolskij (Petr Leontievič)
1966 Old Shatterhand - James W. Burke (plukovník Hunter)
1966 Synové Velké medvědice [kino] - Hans Hardt-Hardtloff (major Smith)
1965 Germinal - Pierre Destailles (Raseneur)
1965 Norimberský proces [kino] - Kenneth MacKenna (soudce JUDr. Norris)
1965 Stalo se v Turíně - Vittorio Sanipoli (Baudet)
1965 Tajná armáda - Pavel Špringfeld (obchůzkář)
1965 Vinnetou - Mavid Popovic (Inču-čuna)
1965 Vinnetou - rudý gentleman - Bogdan Buljan (Tah-ša-Tunga)
1964 Jejich všední den - Andrzej Herder (neurčená role)
1964 Jen dva mohou hrát - Raymond Huntley (Vernon)
1964 Poklad na Stříbrném jezeře - Velimir Hitil (Woodword)
1964 Romeo a Julie [2. dabing ČST] - Sebastian Cabot (Kapulet)
1964 Šest žen Jindřicha VIII. - Miles Mander (Wriothesley)
1964 Výstřel v mlze - Michail Majorov (Vladimír Petrovič)
1963 Ďábel a desatero [kino] [povídka 5. Cti otce svého i matku svou a Nepromluvíš křivého svědectví proti bližnímu svému] - Georges Wilson (Marcel Messager)
1962 Poslední svědek - Herbert Tiede (Dr. Winkler)
1962 Šetřte rákoskou - Geoffrey Keen (Mr. Gregory)
1962 Velké závody - Harry Hindemith (učitel)
1962 Žízeň po životě - Henry Daniell (Theodorus Van Gogh)
1961 Francouzka a láska [povídka 2. Dospívání] - Pierre Mondy (Edouard, Bichettin otec)
1961 Okno dokořán - Paul Villé (dědeček)
1960 Dvanáct rozhněvaných mužů [kino] - Martin Balsam (porotce č.1)
1960 Léčka - Konstantin Bartaševič (velitel německé posádky)
1960 Mladý kapitán - Kim Nam-su (Sun-iminin otec)
1960 Mlčící hvězda - Oldřich Lukeš (Američan Hawling)
1960 Neobyčejný den - Georg Helge (zaměstnanec sběrny lahví)
-------
1959 Deset dnů - Adolf Šestakov (Dzeržinskij)
1959 Devětatřicátá brigáda - Gyula Benkö (Frigyes Karikás)
1959 Tajemství dalekého ostrova (doktor)
1958 Hnízdo u nebe – Pavel Volkov (lesník)
1958 Otcové a synové - Memmo Carotenuto (Amerigo Santarelli)
1958 Rodina Uljanovových - Vladimír Guljajev (Nikityč)
1956 Nedokončený román - Jevgenij Lebeděv (tajemník)
1956 Otec, matka, služka a já - Fernand Ledoux (otec)
1956 Saltanat - L. Kabegenov (Karymšakov)
1955 Klukovská léta - Daniil Sagal (Víťův otec)
1955 Princezna žába [kino] (car)
1955 Tajemství horského jezera - Gurgen Gabrieljan (děd Asatur)
1954 Agent č. 13 - Nikolaj Plotnikov (Jarčuk)
1954 Ernst Thälmann - Syn své třídy - Erich Franz (Arthur Vierbreiter)
1954 Malý Muk [1. dabing kino] - Johannes Maus (starý Muk)
1954 Nad Němenem svítá - Juozas Miltinis (Prankus)
1954 Svatba s věnem - Gennadij Ivanov (Seinjon Pirogov)
1954 Zrádný průvodce - Pavel Volkov (dědeček)
1953 Kaštanka (vypravěč)
1953 Kazimíři - Edgar Bennert (Bohle)
1953 Na hranici dvou světů - Artúr Somlay (prof. Akos)
1953 Nepřemožitelní - Erwin Geschonneck (Liebknecht)
1953 První v cíli - Harry Hindemith (ředitel závodu)
1953 Tankista Andráš - Sándor Pécsi (Kelemen)
1953 Žatva - Nikolaj Timofejev (Štěpán)
-------
1942 Skandál s Dorou - Nino Crisman (princ Sergio)


SERIÁLY:
1970 Randall a Hopkirk [epizoda 9. Poznáváte toho muže?] - John Harvey (právní zástupce)
-------
1967 Abonent na lince U - Jean Galland (Étienne Tavernier)


DOKUMENTY:
1959 Rehabilitace: Návrat do života (komentář)

Posledni aktualizace 01.07.2015
Uživatelský avatar
Laik
 
Příspěvky: 2045
Registrován: 30 kvě 2008 19:35

Re: Oldřich Lukeš

Příspěvekod Laik » 26 čer 2015 14:42

Filmy bez udání postavy:
1979 Soudce zvaný šerif
1978 Bílý Bim, Černé ucho [kino]
1977 Na úrovni
1977 Výkupné [kino]
1976 Blokáda I [ČST]
1971 Bylo to v máji
1970 Třetí rukavice
-------
1969 Kat
1969 Zločin Davida Levinsteina
1968 Deset malých černoušků
1968 Prsten s nymfou
1968 Přátelé kopretiny
1967 Člověk bez pasu
1966 Hrabě Monte Christo
1966 Past na Popelku
1964 Bílá velryba [ČST]
1964 Meč a váhy
1964 Sváteční vyjížďka
1962 Nesnáze s kariérou / Strážník [kino]
1961 Poctivá hra
1961 Vzácná kořist
1961 Vzpoura svědomí
1960 Záhadný vrak
-------
1941 Zločin beze svědků


Seriály bez udání postavy:
1968 Dickensovy povídky [epizoda 10. Generálka]

Posledni aktualizace 01.07.2015
Uživatelský avatar
Laik
 
Příspěvky: 2045
Registrován: 30 kvě 2008 19:35


Zpět na L-O - Profily dabérů a režisérů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků







Edna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály