Luděk Munzar

Máte svého oblíbence od L do O? Založte mu profil, třeba bude mít radost

Moderátoři: filip, ReDabér, palg, Pomajz

Carney
Příspěvky: 534
Registrován: 14 zář 2008 09:26

Re: Luděk Munzar

Příspěvek od Carney »

Ach jo, to je škoda.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7003
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Luděk Munzar

Příspěvek od Michaela2 »

Zajímavost: Luděk Munzar zemřel v den, kdy se narodil "jeho" Paul Newman.
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2613
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Luděk Munzar

Příspěvek od Pan X »

Ach jo další veliká legenda českého dabingu odešla :cry: je mi to líto :cry: R.I.P. :cry: :cry:
richardda
Příspěvky: 1111
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Luděk Munzar

Příspěvek od richardda »

Ano, opravdova legenda nejen naseho dabingu. Sbohem. :cry:
NOVA, jedině ona.
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Luděk Munzar

Příspěvek od sud »

njn, Paul Newman jej pozval na oslavu narozenin do nebeského baru, tak tam budou slavit na věky věků. Nezbývá tedy než poděkovat za všechny ty úžasné role, které nám svým mužným hlasem přiblížil - od PN, přes všechny možné krále (Lev v zimě, Tisíc dnů s Annou) až po cholerického komisaře v Úctyhodných lidech.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 941
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Luděk Munzar

Příspěvek od Pálkman »

Už od mala jsem si ho oblíbil z televize, hlavně z pohádky Třetí princ a dalších, dále filmů, pak taky z Četnických humoresek. Nepochybně patřil vždycky mezi naše nejlepší herce, hrál civilně a velmi věrohodně a narozdíl od většiny herců nikdy žádné role nepřehrával. Svým postavám vždy dokázal vtisknout ten správný charakter. Taky jsem se rád díval na TV pořady, kde dělal průvodce - Rozhlédni se, člověče (rozhledny), Paměť stromů a Zpět k pramenům. Byl také jeden z mála herců ND, který byl velmi vyhledávaným dabérem. Skvěle daboval nejen Paula Newmana, ale taky Yvese Montanda, Morgana Freemana, Petera O'Toole a další. Nedávno jsem ho slyšel perfektně dabovat Claudea Riche ve filmu Přátelé kopretiny. Je také zajímavé, že většinou daboval hlavní role.
Asi jeho poslední dabingová role byla ve dvoudílném filmu Jan Pavel II. - Jon Voight (Jan Pavel II.). Prosím doplnit. Jsem mu velmi vděčný, že tu roli vzal ikdyž už s dabingem tehdy končil. Myslím si, že za to mohl klidně dostat další cenu FF. :-:

Taky si ho nesmírně vážím za to jaký byl v osobním životě, vždy upřímný a skromný a jako jeden z mála slavných osobností nikdy nepodepsal antichartu. :-: Ať odpočívá v pokoji.
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Luděk Munzar

Příspěvek od bloom »

Stejně jako řada dalších herců Národního divadla, kteří byli velmi vyhledávanými dabéry, dal pan Munzar v dabingu vždy zřetelně každé roli dal něco ze svého hereckého umění a díky tomu jsou jeho dabingy nejen Paula Newmana nebo Yvese Montanda nezapomenutelné. Vážil nejen jako skvělého herce, ale i jako člověka, a proto mě jeho odchod velice zamrzel. I přesto, že v posledních letech své herecké aktivity už utlumil, je jeho úmrtí velká ztráta.
Odpovědět

Zpět na „L-O - Profily dabérů a režisérů“