Vladimír Ráž

Máte svého oblíbence od P do T? Založte mu profil, třeba bude mít radost

Moderátoři: ReDabér, palg, Pomajz

Vladimír Ráž

Příspěvekod Laik » 21 říj 2008 16:28

Obrázek
Narozen: 01.07.1923, Nejdek u Karlových Varů, Československo
Zemřel: 04.07.2000, Praha, Česká republika
Povolání: herec, dabér
Rodina: bývalá manželka Alena Vránová
Ocenění: 1997 Cena Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu

Ukázka dabingu:

(1992 - Operace Corned Beef, autor palg)


(1979 - Hračka, autor palg)

DABING

FILMY:
2000 Arthur [ČT] - John Gielgud (Hobson)
-------
1999 Bitva o Midway [2. dabing Nova] - Toširo Mifune (admirál Isoroku Yamamoto)
1999 Rosamunde Pilcher: Bouřlivé setkání - Karl Merkatz (Pettifer)
1999 Rosamunde Pilcher: Hodina rozhodnutí - Walter Giller (plukovník Foxton)
1999 Rosamunde Pilcher: Hra světel - Gordon Warrall (Lowell Cheeke)
1999 Rosamunde Pilcher: Konec jednoho léta (farář)
1998 Místní hrdina - Fulton Mackay (Ben)
1998 Perry Mason: Případ věčného mládí [Nova] - Patrick O'Neal (Arthur Westbrook)
1997 Ďábelská brigáda [Nova] - Michael Rennie (Mark Clark)
1997 Dvanáct měsíčků (vypravěč)
1997 Hoši z Brazílie [ČT] - Laurence Olivier (Ezra Lieberman)
1997 Mauglí / Kniha džunglí [ČT] (vypravěč)
1997 Othello - Gabriele Ferzetti (Dóže benátský)
1997 Perry Mason: Případ válečné ozvěny [Nova] - Jeremy Hawk (Felix Altmann)
1997 Pinocchio / Buratino [ČT] (vypravěč)
1997 Sněhová královna [ČT] (vypravěč)
1996 Bitva o Midway [1. dabing Nova] - Toširo Mifune (admirál Isoroku Yamamoto)
1995 Biblické příběhy: Genesis - Omero Antonutti (vypravěč)
1993 Vinnetou a míšenka Apanači - Lex Barker (Old Shatterhand)
1992 Operace Corned Beef - Jacques François (generál Masse)
1991 Americká noc - David Markham (doktor Nelson)
1991 Sám doma - Roberts Blossom (Marley)
1990 Kupec benátský - John Franklyn-Robbins (Antonio)
1990 Svědek umírajícího času - Mikuláš Huba (Bohuslav z Michalovic)
199x Hledá se Johnny R. - Lex Barker (Sam Dobie / Johnny Ringo)
199x Vinnetou a Old Shatterhand v Údolí smrti - Lex Barker (Old Shatterhand)
-------
1989 Neznámé paprsky - Gerd Michael Henneberg (prof. von Köllicker)
1988 Čokoládoví čmuchalové - Karl-Heinz Vosgerau (Lord Denver)
1987 Dopisy mrtvého [kino] - Rolan Bykov (Larsen)
1986 Muž z lodi Cap Arcona - Erwin Geschonneck (Erwin Gregorek)
1985 100 dní v Palermu - Arnoldo Foà (ministr vnitra Rognoni)
1985 Dvě lékařky - Fred Diesko (Rüdiger Dörge)
1985 Semjon Děžňov - Leonid Něvedomskij (Michajlo Staduchin)
1984 Beze svědků - Michail Uljanov (muž)
1984 Dle svých sil a vědomí - Kurt Buecheler (Brandstätter)
1982 Agónie - konec Rasputina - Anatolij Romašin (Nikolaj Alexandrovič Romanov, car Nikolaj/Mikuláš II.)
1982 Docela obyčejný příběh - Roger Pigaut (Jérome)
1982 Jak zemřel Randy Webster - Hal Holbrook (John Webster)
1982 Teherán-43 [kino] - Curd Jürgens (Legraine)
1981 Jeden hot a druhý čehý - Jacques François (prefekt)
1981 Láska s otazníkem [kino] - Michel Auclair (Philippe Dumais)
1981 Mluv, mluv, zajímáš mě - Jean-Pierre Marielle (François Perrin)
1980 Divokým Kurdistánem - Lex Barker (Kara Ben Nemsi)
1980 Muž na střeše - Torgny Anderberg (policejní ředitel Malm)
1980 Noční hry - Horst Drinda (Bruno Paul)
1980 V říši Stříbrného lva - Lex Barker (Kara Ben Nemsi)
1980 Žut - Lex Barker (Kara Ben Nemsi)
-------
1979 Hračka [kino] - Jacques François (Blénac)
1979 Kupec benátský - Anthony Nicholls (Antonio)
1979 Soudce zvaný šerif - Henri Garcin (náměstek Picot)
1979 Višňový sad - Innokentij Smoktunovskij (Gajev)
1978 Dům - Fabijan Šovagović (Branko)
1978 Pyramida boha slunce - Lex Barker (Dr. Karl Sternau)
1977 V knížecích službách Liviu Ciulei (Leibnitz)
1978 Velký autobus - Richard Mulligan (Claude Crane)
1978 Vzestup [kino] - Sergej Jakovlev (starosta)
1977 Bouře na souši - Georgi Jumatov (Alexej Chrjapov)
1977 Draví ptáci - Ralph Meeker (Jim McAndrew)
1977 Mandrin (plukovník)
1977 Poklad Aztéků - Lex Barker (Dr. Karl Sternau)
1977 Potopa [ČST] - Pjotr Pawlikowski (Jan Kazimír, polský král)
1977 Poslední představení - Toma Caragiu (Costică Caratase)
1977 Země zaslíbená - Jerzy Nowak (Zucker)
1976 Den delfína [kino] - George C. Scott (Dr. Jake Terrell)
1976 Fantomas - Jean Marais (novinář Fandor)
1976 Fantomas kontra Scotland Yard - Jean Marais (novinář Fandor)
1976 Kapitán - Jean Marais (Francois de Capestan)
1976 Kapitán Fracasse - Jean Marais (Baron Philippe de Sigognac / kapitán Fracasse)
1976 Moskva – Kassiopeia - Innokentij Smoktunovskij (inspektor Orbitálních okruhů)
1976 Nenávist [2. dabing ČST] - Nigel Patrick (komisař Robert Hazard)
1976 Prémie - Viktor Sergačev (inženýr Ljubajev)
1975 Cartouche - Philippe Lemaire (Gaston de Ferrussac)
1975 Fantomas se zlobí - Jean Marais (novinář Fandor)
1975 Není kouře bez ohně - Georges Riquier (soudce)
1975 Richard III. - Laurence Naismith (lord Stanley)
1975 Trosečníci ve vesmíru (vypravěč)
1973 Boj po vítězství [kino] - Jurij Leonidov (generál Smiles)
1973 Chundelatý pes [kino] - Fred MacMurray (Wilson Daniels)
1973 Komisař Clouseau na stopě [ČST] - George Sanders (Benjamin Ballon)
1973 Piráti na Albertině - Torsten Lilliecrona (Melker Melkersson)
1973 Tekumseh [kino] - Wolfgang Greese (guvernér Willam Henry Harrison)
1972 Akce Mojžíš - Torsten Lilliecrona (Melker Melkersson)
1972 Oslí kůže [kino] - Jean Marais (král)
1972 Svatba s překážkami - Torsten Lilliecrona (Melker Melkersson)
1972 Vrahové pořádku - Jean-Roger Caussimon (vládní rada)
-------
1968 Ďáblova krása - Carlo Ninchi (kníže)
1968 Prsten s nymfou - Rudolf Somogyvári (Helmeczy)
1967 Poklad Inků - Rik Battaglia (Antonio Perillo)
1967 Vinnetou - Poslední výstřel - Lex Barker (Old Shatterhand)
1966 Galantní slavnosti - György Kovács (maršál Allenberg)
1966 Old Shatterhand - Lex Barker (Old Shatterhand)
1966 Pekelník - Laurence Olivier (generál Burgoyne)
1966 Ve službách krále [ČST] - Jean Marais (Robert de Neuville)
1965 Penzión Boulanka - Peter Herden (Gruyter)
1965 Tajná armáda - Gunars Cilinskis (Platajs)
1965 Tichý Don - Pjotr Glebov (Grigorij Melechov)
1965 Vinnetou - Lex Barker (Old Shatterhand)
1965 Vinnetou - Rudý gentleman - Lex Barker (Old Shatterhand)
1964 Jejich všední den - Zbygniew Cybulski (Ondřej)
1964 Poklad na Stříbrném jezeře - Lex Barker (Old Shatterhand)
1964 Romeo a Julie [2. dabing ČST] - Norman Wooland (Paris)
1964 Ruce nad městem - Rod Steiger (Nottola)
1963 Ďábel a desatero [kino] [povídka 2. Nesesmilníš a Nepožádáš manželky bližního svého] - Mel Ferrer (Philip Allan)
1963 Nečekané setkání - Andrzej Łapicki (Viktor)
1963 Soudce - Per Myrberg (Krister Langton)
1962 Devět dní jednoho roku - Alexej Batalov (Ježov)
1962 Pevnost na Rýně - Józef Kostecki (Dr. Lorenz)
1961 Francouzka a láska [povídka 5. Nevěra] - Paul Meurisse (Jean-Claude Perret)
1961 Kalné vody - Jean-Claude Pascal (Filip Bridau)
1961 Všechno teprv začíná - Viktor Avdjuško (Stěpan Bokov)
1961 Vzkříšení - Jevgenij Matvejev (Nechljudov)
1960 Burziáni - Jean Desailly (François Schoudler)
1960 Křesadlo - Rolf Ludwig (voják)
1960 Mladý kapitán - Con Tu-jong (poručík)
1960 Patálie kolem Gaillardie - Ian Bannen (mladý král)
1960 První den míru - Valerij Vinogradov (Platonov)
-------
1959 Neznámý v pozadí - André Versini (Tony)
1959 Piráti - Andrej Gončarov (Karpenko)
1956 Komtesa Mary - Anatolij Verbickij (Pečorin)
1955 Velká rodina [kino] - Alexej Batalov (Alexej)
1954 Přítel talentů - J. Litovkin (Turgenev)
1950 Stalingradská bitva [kino] – Nikolaj Rajevskij (Rooseweltův poradce Kerr)
1952 Světla v Koordi - Georg Ots (Pavel Runge)


SERIÁLY:
1999 Případ pro Sam [1. série] - Frank Birney (William Hamilton) + Lawrence Dobkin (profesor Bello) + Bobby Harwell (Albert Zahn)
1999 Směr jih [3. série] - Jan Rubeš (Dr. Mort Gustafson)
1997 Krajní meze [2. série] [epizoda 10. Jsou vzdáleni celé světy] - Donnelly Rhodes (senátor), [epizoda 17. Ráj] - Harold Gould (Gerry)
1997 Neuvěřitelné příběhy [1. série] [epizoda 23. Panenka] - Albert Hague (pan Liebemacher), [2. série] [epizoda 1. Snubní prstýnek] - David Byrd (pan Rhine), [epizoda 3. Čarovná sobota] – M. Emmet Walsh (dědeček)
1997 Walker, Texas Ranger [1. série] [2. série, epizody 1. - 18.] - Floyd 'Red Crow' Westerman (strýček Raymond 'Ray' Firewalker), [3. série] [epizody 3. Hedvábné sny, 6. Duhový válečník, ] - Apesanahkwat (strýček Ray Firewalker)
1996 MASH - Co bylo potom - Peter Michael Goetz (Wally Wainright)
1996-1997 Melrose Place [3. série] - Jerry Hardin (Dennis Carter)
1996 Nemocnice Chicago Hope [2. série] - Robert Cornthwaite (Harry Brunner) + Kevin Tighe (Harry Kincaid)
-------
1987 Proti větru (vypravěč)
1984 Detektiv Marlowe [epizoda 5. Přehnaně rafinovaná vražda] - Paul Maxwell (J.P.Magnus)
1984 Hodina s Agathou Christie [ČST] [epizoda 4. Čtvrtý muž] - Alan MacNaughton (Dr. Campbell Clark)
1984 Případ pro dva [epizoda Hon na lišku] - Dietmar Schönherr (Claus Brinkstedt), [epizoda Partneři] – Ivan Desny (Dr. René Eggebrecht)
1983 Profesionálové [ČST] [epizoda Odpadlík] - Tony Steedman (Paul Culbertson)
1982 Neobvyklé příběhy [epizoda Ochutnávač] - Anthony Carrick (Mike Schofield)


MINISÉRIE:
1990 Cesta za duhou - Joseph Shaw (Farley)
-------
1988 Vzdálené vrcholky hor - Anthony Sharp (Chiverton)
1985 Hrabě Monte Cristo - Paulo Renato (Morel)
1985 Věznice parmská (vypravěč)


DOKUMENTY:
1967 Interview s Fritzem Langem (komentář)
1964 Galapagos (komentář)


REALITY SHOW:
1994 Pevnost Boyard [5. série] [ČT] - Yann Le Gac (Otec Fouras)
1993 Pevnost Boyard [4. série] [ČT] - Yann Le Gac (Otec Fouras)
1992 Pevnost Boyard [3. série] [ČT] - Yann Le Gac (Otec Fouras)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

POSTSYNCHRONY

FILMY:
1982 Schůzka se stíny - Štefan Mišovic (Michalův otec)
-------
1977 Zrcadlení - Jan Machulski (Reinberger)


SERIÁLY:
1993 O zvířatech a lidech - Ludwig Haas (Sádek)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Filmy bez udání postavy:
1998 Čtyři svatby a jeden pohřeb [Nova]
-------
1987 Pohled společnosti Parallax [ČST]
1985 Zločin Pierra Lacaze
1984 Jeden střevíc znamená vraždu
1983 Poslední vydání
1982 Joe Dancer: Opičí mise [ČST]
1981 Střed světa
1980 Zločin naší doby
-------
1978 Návrat bílého tesáka [kino]
1977 Výkupné
1976 Pokrevní bratři [kino]
1973 Jeden delikt do důchodu
-------
1969 Zločin Davida Levinsteina
1968 Dámy a pánové
1967 Výlet na Sundevit
1965 Mořská kočka
1964 Tváří tvář


Seriály bez udání postavy:
1999 Neskutečné historky [epizoda Whinfreyho poslední případ]
1997 Neuvěřitelné příběhy [1. série] [epizoda 4. Mumie tatínkem]
-------
1986 Policejní komisařství [epizoda 1. Major ve výslužbě]
1983 Provaz na krku
1983 Vyšetřovaní komisaře Maigreta [2. série] [epizoda Maigret se mýlí]
1980 Jan Kryštof
1980 Komisař Moulin [epizoda 12. Zbloudilé ovce]


Minisérie bez udání postavy:
1969 Sága rodu Forsytů

Posledni aktualizace 10.09.2015
Uživatelský avatar
Laik
 
Příspěvky: 2024
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Vladimír Ráž

Příspěvekod Sen » 28 říj 2008 12:26

199x Arthur [dabing ČT] (Hobson)
Sen
 
Příspěvky: 9474
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Vladimír Ráž

Příspěvekod palg » 06 pro 2009 00:23

19xx Hračka - Jacques François (Blénac)
Nej: F. Filipovský, V. Brabec, V. Dlouhý, D. Klapka, B. Švarc, A. Molčík, A. Švehlík, L. Županič, P. Trávníček, M. Musil, M. Kopecký, S. Sejk, B. Rösner, S. Fišer, E. Cupák, J. Holý, M. Saic, S. Beneš, V. Čech, P. Haničinec, J. Zahajský, J. Zavřel,...
Uživatelský avatar
palg
Správce ukázek
 
Příspěvky: 5041
Registrován: 06 led 2009 00:21
Bydliště: Senica

Re: Vladimír Ráž

Příspěvekod Historik » 13 pro 2009 19:48

Fantomas a Fantomas kontra Scotland Yard je 1978
Fantomas se zlobí je 1975
Historik
 
Příspěvky: 3354
Registrován: 17 lis 2009 19:59
Bydliště: Praha

Re: Vladimír Ráž

Příspěvekod Sagres » 01 úno 2014 10:54

1999 Rosamunde Pilcher: Bouřlivé setkání - Karl Merkatz (Pettifer)
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Uživatelský avatar
Sagres
 
Příspěvky: 4375
Registrován: 31 pro 2010 12:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Vladimír Ráž

Příspěvekod Mark LS » 30 dub 2014 15:11

1999 Případ pro Sam [1.série] - Frank Birney (William Hamilton), Lawrence Dobkin (Profesor Bello), Bobby Harwell (Albert Zahn)
Uživatelský avatar
Mark LS
 
Příspěvky: 6604
Registrován: 29 čer 2013 22:08


Zpět na P-T - Profily dabérů a režisérů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků







Edna.cz - seriály a titulky
Arrow | Big Bang Theory | Game of Thrones
Glee | Walking Dead


SerialZone.cz - seriály