Michal Pavlata

Máte svého oblíbence od P do T? Založte mu profil, třeba bude mít radost

Moderátoři: filip, ReDabér, palg, Pomajz

Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Michal Pavlata

Příspěvek od Ištván87 »

Kruci, rok 2016 stál pro českou i světovou kulturu za starou belu (alespoň v tomhle ohledu) a letos to bohužel pokračuje. Ani přesně nevím, kdy jsem hlas pana Pavlaty slyšel poprvé (Krotitelé duchů, Příběh Tarzana, pána opic, nebo Honza málem králem), ale provázel mě celý můj život. Je to hrozná škoda a je celkově škoda, že v posledních letech jsme již neměli moc šancí ho někde slyšet/vidět.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2609
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Michal Pavlata

Příspěvek od KOMZA »

Další skvělý hlas už není mezi námi, pana Pavlatu jsem měla moc ráda už od dětství...
Odpočívejte v pokoji! :cry:
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1696
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Michal Pavlata

Příspěvek od Jack_6428 »

Sice v poslední době už moc nedaboval, přišlo mi taky, že už nevypadal nejlépe a měl pomalu na to věk, takže mě to z tohohle pohledu úplně nepřekvapuje.

Přesto mě to ale mrzí. Podobně jako třeba pan Hanžlík nebo Šetena měl takový slušňácký nadějeplný hlas, který zároveň dokázal zdrsnět a pobavit. Rolí namluvil dost, ale pro mě asi bude navždy ukotven hlavně jako Adrian Cronauer.

Škoda, že nikoho nenapadlo ho obsadit na Steve Buscemiho. Mohlo to být zajímavé. Ta podoba tam je.

Tak snad se má nyní lépe.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Michal Pavlata

Příspěvek od Krikri »

Pro mě pan Pavlata navždy zůstane v paměti především jako nezapomenutelný Rana v Dobrodruzích z vesmíru, novinář Ralph z Willyho Foga nebo šmoula Nitka v ČST dabingu. Vím, je to nezvyklé u dabérů vyzdvihovat především animované role, ale pan Pavlata je zvládal bravurně a dost lidí si ho bude pamatovat právě díky nim.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 937
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Michal Pavlata

Příspěvek od Pálkman »

Nedávno jsem si říkal, jaká je škoda, že už není v nových dabinzích slyšet, netušil jsem, že je tolik nemocný. Byl to jeden z mých nejoblíbenějších dabérů. V dětství jsem si ho oblíbil hlavně z filmu Coneheads, kde výborně daboval Dana Aykroyda. Pak se mi líbil jako Generál Patton nebo když daboval Oliviera de Funèse ve filmech Hibernatus a Na stromě a z různých seriálů, např. Simpsonovi, Willy Fog na cestě kolem světa, Vraždy v Midsomeru, ...
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Carney
Příspěvky: 534
Registrován: 14 zář 2008 09:26

Re: Michal Pavlata

Příspěvek od Carney »

Sbohem, T.C.!
juk_jana
Příspěvky: 63
Registrován: 04 dub 2011 00:04

Re: Michal Pavlata

Příspěvek od juk_jana »

Smutno je mi. Já jsem ho viděla osobně asi před pěti lety, měl krátký vstup na koncertu Tomáše Kluse (tomu namluvil i krátké textíky na jednu jeho desku) - to ještě Tomáš Klus jezdil divadelní koncerty, tenhle byl v březnu 2012 v pražském Gongu. Já jsem tehdy seděla asi dvě řady nad panem Pavlatou, takže jsem to měla jako na dlani.

Na Youtube jsem našla i amatérský záznam, kvalita není velká, ale pro představu o náladě, která tehdy v tom divadle byla, asi stačí. https://www.youtube.com/watch?v=FqJUQJ87O7A
sud
Příspěvky: 801
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Michal Pavlata

Příspěvek od sud »

Už je zase méně o jeden legendární hlas. :-( Z bezpočtu perfektních výkonů zmíním především Generála Pattona a Michaela Madsena v Gaunerech. R.I.P., mistře!
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1872
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Michal Pavlata

Příspěvek od Manche »

Tak nás zase opustil jeden výborný dabér. :( Díky za všechny jeho skvělé dabingové výkony a ať odpočívá v pokoji...
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Michal Pavlata

Příspěvek od Vladajsoucna »

Škoda, že už se nevysílá jeho dabing Timothyho Huttona v Redfordových Obyčejných lidech, kdysi jsem ho shlédl na Nově. Obecně, on byl takovým "dělníkem dabingu" - měl obrovský počet rolí, vždy je zvládl slušně, bohužel těch opravdu velkých měl minimum, natožpak že by získal nějakého spjatého herce. Přesto se díky své poctivé práci stal jeho hlas stejně známým jako Moravcův či Klapkův.

Ale i tak měl některé velké role, které se dobře pamatují. Vedle zmíněných Obyčejných lidí, Pattona, Gaunerů (btw. gauneři všeho druhu mu šli vůbec dokonale) a mladého Funése to byl samozřejmě Robin Williams v Dobré ráno, Vietname! Je opravdu škoda, že on je jediným kladem tohoto odfláknutého devadesátkového videodabingu. Kupodivu stále nevznikl nějaký solidnější redabing, pokud ano, drsnější sarkastičtější Pavlata by se i tak sem hodil více než spjatější, ale přece jen uhlazenější Viktor Preiss.
Odpovědět

Zpět na „P-T - Profily dabérů a režisérů“