Petr Pelzer

Máte svého oblíbence od P do T? Založte mu profil, třeba bude mít radost

Moderátoři: filip, ReDabér, palg, Pomajz

Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 940
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Petr Pelzer

Příspěvek od Pálkman »

Byl to můj nejoblíbenější dabér (po odchodu p. Brouska). Znal jsem ho z televize jenom z malých rolí, ale v dabingu dostával zaslouženě hlavní role. Nejvíc jsem si ho oblíbil v Pánu prstenů a Hobitovi (Gandalf) a vždycky mně velmi potěšilo když jsem ho v nějakém filmu s Ianem McKellenem znovu slyšel, protože se na něj hodil dokonale. Ale skvěle pasoval i na mnoho dalších rolí, herců. Např. perfektně zvládl dabing Richarda Harrise ve Strážci lvů a z poslední doby výborně daboval např. postavu letce (Jeff Bridges) v animovaném Malém princi nebo taky když nahradil p. Brouska napřed v seriálu Kung Fu Panda: Legendy o mazáctví a taky v Kung Fu Pandě 3. Postava Shifu (Dustin Hoffman) totiž zněla tak přirozeně, že jsem si na tu změnu okamžitě zvykl.

Zkrátka odešel další z nenahraditelných mistrů herců-dabérů (a tu cenu FF už měl podle mně dostat dávno za Gandalfa nebo jinou roli). Ať odpočívá v pokoji.


Upřímnou soustrast pozůstalým.
Naposledy upravil(a) Pálkman dne 05 črc 2017 22:27, celkem upraveno 1 x.
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Petr Pelzer

Příspěvek od Eleanor »

Zemřel další velký dabér. :( I když jsem Pána Prstenů sledovala (kromě prvního dílu) v originále, doteď si pamatuji některé Gandalfovy české repliky zpaměti kvůli jeho skvělému přednesu a moudrému, laskavému hlasu. Odpočívejte v pokoji, pane Pelzere.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2462
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Petr Pelzer

Příspěvek od Ištván87 »

Vynikající herec, jak divadelní, tak dabingový. Jeho hlas byl nezaměnitelný a jako Gandalf z mého pohledu dokonce předčil originál. Stejně tak byl vynikající ve druhém Thorovi. Já osobně jsem tajně doufal, že někoho napadne předabovat starší díly X-Menů a s konečnou platností na Magneta obsadit pana Pelzera, který byl největším tahounem dabované verze Budoucí minulosti. Je to obrovská ztráta, a to nejen pro fanoušky dobrého dabingu. :(
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9260
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Petr Pelzer

Příspěvek od filip »

A děkuji nejmenovanému studiu, že pro pana Pelzera loni vybojovali cenu za celoživotní mistrovství v dabingu, protože si to zasloužil, když už mu nedali cenu za roli Letce v Malém princi.
Ještě jednou RIP. :( :(
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Petr Pelzer

Příspěvek od bloom »

Díky za všechny skvělé dabingy. Ať odpočívá v pokoji.
Ritter5
Příspěvky: 1
Registrován: 05 črc 2017 23:25

Re: Petr Pelzer

Příspěvek od Ritter5 »

R.I.P.
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1871
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Petr Pelzer

Příspěvek od Manche »

Tak další skvělý dabér nás opustil, nechť odpočívá v pokoji... :( Díky za všechny jeho skvělé dabingy.
kelovy
Příspěvky: 2
Registrován: 07 led 2016 02:31

Re: Petr Pelzer

Příspěvek od kelovy »

Doplňte prosím Vykoupení z věznice Shawshank (1996)... Bill Bolender (Elmo Blatch). Ten dýchavčivý smiech je nenapodobniteľný.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Petr Pelzer

Příspěvek od palg »

Odpočívejte v pokoji...:( R. I. P.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Petr Pelzer

Příspěvek od Budy »

Profil by si zasloužil (i vzhledem k panu Pelzerovi) řádnou aktualizaci. Především co se formy týče.
18.05.2008 – 07.05.2015
Odpovědět

Zpět na „P-T - Profily dabérů a režisérů“