Pavel Pípal

Máte svého oblíbence od P do T? Založte mu profil, třeba bude mít radost

Moderátoři: filip, ReDabér, palg, Pomajz

sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Pavel Pípal

Příspěvek od sud »

český dabing opět ztratil jednu ze svých legend. :cry: Kalibos, John Doe, Lucio Malaver...díky těmto (a mnoha jiným) postavám na jeho děsivě hluboký hlas nikdy nezapomenem.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2616
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Pípal

Příspěvek od Pan X »

Jak smutná zpráva, český dabing přišel o jeden výjimečný hlas :cry: ať odpočívá v pokoji :cry:
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1709
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Pavel Pípal

Příspěvek od Jack_6428 »

Dočetl jsem se to teprve dnes a musím říci, že mě to opravdu mrzí. Dabérů s takovým unikátním hlasem je čím dál tím méně a p. Pípala jsem si vždy poslechl rád. Byl to jeden z hlasů, ke kterým má člověk automaticky respekt, aniž by věděl o koho se jedná. Vždycky jsem si říkal, že zněl "cool". Je to pro mě podobné jako když zemřel M. Moravec. Teď už nám zbývají jen Z. Maryška, J. Přeučil a J. Plachý. Škoda, že všem už je tolik. Snad tu ještě nějakou dobu s námi budou :(
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Pavel Pípal

Příspěvek od kubik-dulik »

Také mě to moc mrzí. Mohla by Nova něco dávat na jeho počest...
Jeff
Příspěvky: 2
Registrován: 29 pro 2012 16:42

Re: Pavel Pípal

Příspěvek od Jeff »

Dozvěděl jsem se to bohužel až tohohle fóra, když jsem paradoxně hledal, jestli nedabuje v něčem novém, takže je pro mě šok, že zemřel ... a naprosto souhlasím, že byl legenda českého dabingu s naprosto nezaměnitelným hlasem ... mám spoustu rozhlasových her kde Pavel Pípal exceluje a vždy byla a bude radost ho poslouchat ... obrovská ztráta pro dabing i rozhlas!
Uživatelský avatar
Fifa.21
Příspěvky: 1299
Registrován: 12 dub 2009 11:19
Poznámka: Filip.Danilov@email.cz

Re: Pavel Pípal

Příspěvek od Fifa.21 »

Nyní dávali na ČT 1 pohádku Stříbrný a Ryšavec, kde Pavel hrál. Podle jeho charakteristického hlasu jsem ho hned identifikoval, takže kdo by chtěl vidět Pavla na barevné fotce z roku 1998, zde přikládám:

Obrázek
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Pavel Pípal

Příspěvek od palg »

pan Pípal zemřel??? no to je mi novina, proč se o tomhle dozvíídám až teď? vůbec jsem neměl tušení, nikde ani ťuk....dodatečně upřimnou soustrast rodině. Pan Pípal měl fakt famózní hlas, bude ho škoda. v poslední době odchází samí výteční herci a dabéři. :(
Uživatelský avatar
Snickors
Příspěvky: 10
Registrován: 28 pro 2016 11:41

Re: Pavel Pípal

Příspěvek od Snickors »

SERIÁLY:

1990-91 My z Kačerova / Kačeří příběhy / Ducktales - [epizoda 31. Zádrhel bermudského trojúhelníku] (kapitán Bounty)
Odpovědět

Zpět na „P-T - Profily dabérů a režisérů“