Čestmír Řanda

Máte svého oblíbence od P do T? Založte mu profil, třeba bude mít radost

Moderátoři: ReDabér, Pomajz, palg

Čestmír Řanda

Příspěvekod palg » 12 pro 2009 19:06

Obrázek

Narozen: 05.12.1923 Rokycany, Československo
Zemřel: 31.08.1986 Praha, Československo
Povolání: herec, dabér

Ukázka dabingu:

(1971 - Tetovaný, autor palg)

Dabing:
FILMY
1986 Konvoj [kino] - Ernest Borgnine (šerif Lyle Wallace)
1985 Boj o Moskvu - Michail Uljanov (Georgij Konstantinovič Žukov)
1985 Daniel - Edward Asner (Jacob Ascher)
1985 Moji přátelé II - Adolfo Celi (profesor Sassaroli)
1985 Osudné dopoledne - Barry Kelley (Sam Packard)
1985 Podraz II [kino] - Karl Malden (Gus Macalinski)
1985 Soudcova Noc [kino] - Hal Holbrook (Benjamin Caulfield)
1985 Vzdálené vrcholky hor - Rossano Brazzi (Rána z Bhithóru)
1984 Věříme v boha? [kino] - Peter Boyle (Sebastian Melmoth)
1983 Ach, milý Harry! - Jacques Marin (Velebníček)
1983 Cukr, med a feferonka - Gianfranco Barra (soudce)
1983 Malý velký muž [ČST] - Martin Balsam (Merriweather)
1983 Smrt na Nilu [ČST] - Peter Ustinov (Hercule Poirot)
1983 Zlo pod sluncem - Peter Ustinov (Hercule Poitor)
1982 Agonija - konec Rasputina - Pjotr Aržanov (Goremykin)
1982 Hlavička - Hubert Deschamps (ředitel věznice)
1982 Chán Asparuch - Vasil Michailov (Chán Kubrat)
1982 Kapela ze Shillingbury - Miles Anderson (Fennel)
1982 Rozbité zrcadlo [kino] - Richard Pearson (doktor Haydock)
1982 Slaná růže - Bogusz Bilewski (malíř Hrůša)
1982 V týlu nepřítele - Ivan Lapikov (Jerofejev)
1981 Detektiv ze San Franciska - John Houseman (Jasper Blubber)
1981 Hotel "U mrtvého horolezce" - Karlis Sebris (pan Mozes)
1981 Rali - Shukur Burkhanov (Abu Talip)
1981 Tereza Raquinová - Richard Pearson (Michaud)
1981 Ukradli torzo Jupitera - Philippe Noiret (Antoine Lemercier)
1981 Zvíře - Julien Guiomar (Fechner)
1981 Kozoroh 1 [ČST] - David Huddleston (Hollis Peaker)
1981 Všichni prezidentovi muži [kino] - Martin Balsam (Howard Simons)
1981 Zpověď jen pro sebe - Henri Crémieux (děda Roussel)
1980 Africká královna [ČST] - Robert Morley (reverend Sayer)
1980 Ohrožení Britannicu [ČST] - Clifton James (Corrigan)
1980 Serpico [kino] - John Randolph (Sidney Green)
1980 Smrt darebáka - Julien Guiomar (Fondari)
1980 Velký balík peněz - Paolo Stoppa (don Michele Miletti)
1979 Jestli se rozzlobíme, budeme zlí [ČST] - John Sharp (šéf)
1979 Křidýlko nebo stehýnko - Julien Guiomar (Jacques Tricatel)
1979 Na černé listině [kino] - Zero Mostel (Hecky Brown)
1979 Nelítostný souboj [kino] - Julien Guiomar (Leodux)
1979 Něžné kuře - Philippe Noiret (Antoine Lemercier)
1979 Případ Gorgonová - Aleksander Bardini (advokát Axer)
1979 Soudce zvaný šerif - Jean-Marc Bory (Lucien Degueldre alias pan Paul)
1979 Svatý rok - Jean Gabin (Max Lambert)
1979 Tvrdý chlapský život - Vsevolod Kuzněcov (generálmajor Kuzma Nikodimovič Burych)
1979 Ve státním zájmu - François Périer (Prof. Marrot)
1978 Kentauři - Donatas Banionis (prezident Salvador Allende)
1978 Nenapravitelný - Julien Guiomar (Camille)
1978 Odborník na banky [ČST] - Clifton James (Streiger)
1977 Grand Prix - Adolfo Celi (Agostini Manetta)
1977 Ostrov pokladů [kino] - Orson Welles (John Silver)
1977 Potopa [ČST] - Wladyslaw Hancza (hejtman Radziwill)
1977 Věrní přátelé - Vasilij Merkurjev (Něstratov)
1976 Frajer Luke [ČST] - Clifton James (Carr)
1976 Sicilský klan [ČST] - Jean Gabin (Vittorio Manalese)
1975 Inspektor Colombo: Rozbuška [ČST] - James Gregory (David L. Buckner)
1975 Kam se poděla sedmá rota [kino] - Jacques Marin (hokynář)
1975 Neuvěřitelná dobrodružství Italů v Rusku [kino] - Gigi Ballista (doktor)
1975 Richard III. - Cedrick Hardwicke (Edward IV.)
1975 Tajuplný ostrov - Jess Hahn (Bonaventure Pencroft)
1975 Sedláci - Władyslaw Hancza (Matěj Boryna)
1975 Zlatá Marie a modrý Bello (král)
1974 Bezhlavý jezdec - Alejandro Lugo (Poindexter)
1974 Hospoda ve Spessartu - Herbert Hübner (Hrabě Sandau)
1974 Kriminálka na horách i na moři – Toma Caragiu (kapitán Panait)
1974 Největší událost od chvíle, kdy člověk vstoupil na Měsíc - Raymond Gérôme (Gérard Chaumont de Latour)
1974 Obchodník s deštěm - Wallace Ford (Howard Thomas)
1974 Spálené stodoly - Christian Barbier (velitel četníků)
1973 Báječní muži na létajících strojích - Robert Morley (Lord Rawnsley)
1973 Edison - Gene Lockhart (Taggart)
1973 Velký šéf [kino] - Paul Mercey (soused ze spodního podlaží)
1972-73 Osvobození – Vladislav Strželčik (A.I.Antonov 1-3 díl)
1972 Štvanice - Clifton James (Lem Brewster)
1972 Ukradená bitva - Rolf Hoppe (adjutant Josef Barody)
1972 Viva Max! - Jonathan Winters (generál Billy Joe Hallson)
1972 Z Andersenových pohádek (starosta)
1971 Báječná Angelika – Ernst Schröder (kapitán Châtelet)
1971 Král Lear - Karlis Sebris (hrabě Gloster)
1971 Smrtelný omyl [kino] - Rolf Hoppe (Allison)
1971 Tetovaný - Jean Gabin (Louis Marie de Montignac aka Legrain)
1970 Brouk v hlavě - Grégoire Aslan (Max , Majitel Hotelu " Coq Dor ")
1970 Kocour v botách [kino] - (Lucifer)
1970 Planeta opic [kino] - James Whitmore (president Tribunálu)
1970 Pokušení [kino] - Akim Tamiroff (policejní inspektor)
1970 Tvůj současník - Nikolaj Plotnikov (prof. Nitočkin)
1969 Hugo a Josefina - Beppe Wolgers (zahradník)
1969 Téměř slušná dívka - Martin Held (generální ředitel Steckler)
1969 Zásah v pravou chvíli - Edward Chapman (pan Grimsdale)
1968 Angelika a králMichel Galabru (Bontemps)
1968 Angelika, markýza andělůYves Barsacq (Prokurátor Fallot / Švagr Angeliky)
1968 Kdybych byl špión - Bernard Blier (Dr. Lefèvre)
1968 Prsten s nymfou - Sándor Pécsi (Salgó)
1968 Přátelé kopretiny - Francis Blanche (Inspektor Maurice Leloup)
1967 Milionová bankovka [kino] - (majitel restaurace)
1967 Vinnetou - poslední výstřel - Veljko Maricić (Vermeulen)
1966 100 000 dolarů na slunci - Gert Fröbe (Kastilec zvaný Řepa)
1966 Jeden navíc - Jevgenij Leonov (Travkin)
1966 Marty [ČST] - Ernest Borgnine (Marty)
1966 Občan Kane [ČST] - Orson Welles (Kane)
1966 Prachy a smůla - Albert Rémy (Etienne)
1965 Norimberský proces [kino] - Edward Binns (senátor Burkette)
1965 Sindbádova dobrodružství (sultán)
1965 Vinnetou - Niksa Stefanini (Bullock)
1965 Záhadný kontraband [kino] - Gert Fröbe (Karl Fehrman)
1964 Alibi - Martin Held (dr. Overbeck)
1964 Děti ráje - Pierre Renoir (vetešník)
1964 Království křivých zrcadel [kino] - Anatolij Kubatskij (král Kešuopap)
1964 Šest žen Jindřicha VIII - Charles Laughton (Jindřich VIII)
1963 Byt [kino] - Willard Waterman (Vanderhoff)
1963 Ďábel a desatero [kino] - Henri Vilbert (restauratér Alexandre)
1962 Poslední svědek - Martin Held (ředitel Rameil)
1962 Útěk z pekla - Erich Gerberding (Pierre Vaudrin)
1961 Okno dokořán - Armand Meffre (Bertrand)
1961 Paw - Asbjørn Andersen (statkář)
1960 Dvanáct rozhněvaných mužů [kino] - Edward Binns (porotce č. 6)
1960 Zelená kobyla - Bourvil (Honoré Haudouin)
19xx Hráč - Bernard Blier (generál Zagoriensky)

SERIÁLY
1985 Strážce noci: Šogunova socha - Masadži Okuno (Kišii)
1985 Místo činu: Trimmel a Isolda – Edgar Hoppe (Krombach)
1984 Místo činu: Fluppyho trik – – Horst Schön (Wichmann)
1983 Kriminální příběhy: Kde je Betty Buchusová? - Victor Brooks (Holmes)
1982 Dobytí nebe - Franck Estange (Perez)
1982 Loupež Mony Lisy - Edoardo Toniolo (soudce)
1982 Neobvyklé příběhy: Cesta do nebe - Roland Culver (Foster)
1982 Posledních pět minut: Vydražená smrt - Armand Mestral (Robert)
1979 Komisař Moulin: Také ďábel má křídla - Michel Beaune (baron Planan de Pernet)
1968 Posledních pět minut: Květiny pro inspektora - Raymond Souplex (komisař Bourrel)
19xx Doktor v domě - Peter Bathurst (Uptonův otec) [dabing Barrandov]
Uživatelský avatar
palg
Správce ukázek
 
Příspěvky: 5205
Registrován: 06 led 2009 00:21
Bydliště: Senica

Re: Čestmír Řanda

Příspěvekod dopitak » 16 říj 2012 14:27

Kód: Vybrat vše
1966 Jeden navíc - Jevgenij Leonov (Travkin)


Chyba! Odkaz vede na film z roku 2005.
dopitak
 
Příspěvky: 79
Registrován: 17 srp 2011 19:26
Bydliště: před plasmou


Zpět na P-T - Profily dabérů a režisérů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků







Edna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály