Jan Schánilec

Máte svého oblíbence od P do T? Založte mu profil, třeba bude mít radost

Moderátoři: filip, ReDabér, palg, Pomajz

Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Schánilec

Příspěvek od Pomajz »

bloom píše:P.S. Nějaký "šikovný" redaktor Novinek samozřejmě do ukázek zařadil Ladislava Freje a Josefa Větrovce. :roll:
Tam už je to tradice viz pan Molčík :(, tam paradoxně dali ukázku pana Schánilce.
RETROFILM
Franklin
Příspěvky: 8
Registrován: 01 čer 2013 23:26

Re: Jan Schánilec

Příspěvek od Franklin »

Hlas Josefa Větrovce se dostal i do zpráv na ČRo 1 - Radiožurnálu. Velmi smutné.
Carney
Příspěvky: 534
Registrován: 14 zář 2008 09:26

Re: Jan Schánilec

Příspěvek od Carney »

Zajímavé je, že nikdo nezmiňuje Dannyho Glovera, toho přece taky daboval skvěle.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Jan Schánilec

Příspěvek od palg »

Ať odpociva v pokoji. pro mě osobně byl az na třetím místě za panem Zahajským a Zavřelem na Buda Spencera, ale i tak to byl skvělý herec i dabér. Bude nám chybět jeho zvučný baryton. Věděl jsem, ze pan Schánilec je vážně nemocný, ale tak brzký konec jsem necekal. V poslední době ta zubatá s kosou ŕádí. R.I.P.
konupka
Příspěvky: 58
Registrován: 10 kvě 2014 18:57

Re: Jan Schánilec

Příspěvek od konupka »

V panu Schánilcovi odešla jedna z posledních velkých person staré školy českého dabingu, odešel poslední spjatý hlas Buda Spencera, Maigret , medvěd Balú, nerudný otec ze seriálu Báječná léta a několik dalších tisíc postav, které nám tu zanechal. Přesto, že se všeobecně vědělo že je vážně nemocný, tak jsem pořád ještě doufal, že se z toho dostane a pár rolí ještě oddabuje (jako ty dvě poslední z roku 2011, kdy už se vědělo, že nedabuje, ale přesto je přišel udělat), nebo si na něj někdo vzpomene a on dostane nějakou epizodní roli v nějakým z těch nekonečných seriálů, jak se to teď se staršími herci dělá. Ten jeho drsný baryton s charakteristickým oddělováním retnic tu bude chybět :(. Přesto mě ve filmu Svatba jako řemen překvapilo jaký měl oproti pozdějším letům mladý a jemný hlas . Kdo si ho chce připomenout, ať si pustí film Černí Irové, kde podává jeden ze svých nejlepších výkonů.
O. dabéři: Jan Schánilec, Antonín Molčík, Jiří Zavřel, Rudolf Hrušínský, Soběslav Sejk, Petr Haničinec, Jan Kanyza, Jiří Plachý, Viktor Preiss

O. dabérky: Alena Vránová, Jana Preissová, Ivanka Devátá, Eliška Balzerová, Veronika Gajerová, Jana Hlaváčová
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Jan Schánilec

Příspěvek od HonzaXXII »

Další legenda je pryč. Ať mi tu už hlavně nikdo nekecá, že nás neopouštějí rychlejším tempem než předtím, v posledních letech je to opravdu šílený.

Sbohem, Balú :cry:
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Odpovědět

Zpět na „P-T - Profily dabérů a režisérů“