Jane the Virgin

Máte nějaký oblíbený seriál, který se u nás zatím nevysílá? Napište jak by vypadal váš vysněný dabing. Třeba se toho jednou někdo chytne.
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5664
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jane the Virgin

Příspěvek od ReDabér »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

Gina Rodriguez (Jane Gloriana Villanuevová) - Vendula Příhodová / Irena Máchová / Jitka Moučková / Ivana Korolová (moje volba)
Andrea Navedo (Xiomara Villanuevová) - Irena Máchová (Nezapomeň na mě) / Terezie Taberyová (Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti) / Radka Přibyslavská
Justin Baldoni (Rafael Solano) - Michal Holán / Filip Švarc / Pavel Dytrt
Yael Grobglas (Petra Solanoová) - Jana Zajacová (Interview s Bohem) / Jitka Jirsová / Milada Vaňkátová
Brett Dier (Michael Cordero) - Daniel Krejčík / Robert Hájek / Filip Švarc
Yara Martinez (dr. Luisa Alverová) - Tereza Grygarová / Martina Šťastná / Ladislava Něrgešová
Jaime Camil (Rogelio de la Vega) - Zdeněk Mahdal / Martin Stránský / David Matásek
Bridget Regan (Rose) - René Slováčková / Jitka Ježková /Jitka Moučková
Anthony Mendez (vypravěč) - Zdeněk Maryška / Jan Šťastný / Jiří Ptáčník
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5664
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jane the Virgin

Příspěvek od ReDabér »

Problém je u hlavní představitelky a její matky. Mezi nimi je šestnáctiletý věkový rozdíl, takže by to chtělo na Jane dabérku s výrazně mladším hlasem (žádná stávající dabérka neodpovídá, proto jsem připojil svůj typ) a na matku někoho s hlasem čtyřicátnice (tomu odpovídá tak maximálně paní Máchová), aby tam přece jenom nějaký rozdíl byl. Na vypravěče jsem schválně vytvořil výběr tří (podle mého názorů) dabérů se sametovým hlasem, kteří často čtou titulky, aby opravdu vyzněla důležitá role vyprávění, které má působit smrtelně vážně.
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14176
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Jane the Virgin

Příspěvek od Mark LS »

Tak to jsem ani nevěděl, že tento americký seriál je remake známé a úspěšné venezuelské telenovely Juanin zázrak. :shock: :-: V tom případě by určitě bylo zajímavé, kdyby i tady dabovala hlavní postavu Jana Páleníčková.
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5664
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jane the Virgin

Příspěvek od ReDabér »

Není to remake, je to parodie na tuhle telenovelu a telenovely obecně. J. Páleníčková by na tuto postavu zněla docela staře. Herečce je 30 a postavě má být 20+.
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14176
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Jane the Virgin

Příspěvek od Mark LS »

Jana Páleníčková dokáže ještě pořád znít celkem mladě, což tedy z tvých návrhů Irena Máchová ne a Adéla Kubačáková už vůbec ne. :nesouhlas:
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5664
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jane the Virgin

Příspěvek od ReDabér »

Souhlas, jsou to volby z Gininých dabérek. Mohlo by to fungovat, ale musela by se zvolit starší dabérka pro matku, která je ve věkové kategorii všech tady zmiňovaných dabérek.
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Jane the Virgin

Příspěvek od Džejňulka »

To jsem ani nevěděla, že to taky někdo sledujete. Já jsem tomuhle seriálu teď propadla, takže si ani neumím představit, že by se to dabovalo. Petra a spol. by už asi nemohli být z Česka, já bych je dala do Ruska, stejně je tam dost směřujou, ale ta čeština je fakt vtipná, až to bolí.
Klidně bych dala Ivanu Korolovou na Jane, Máchovou nikdy! Na Xiomaru klidně, tam by mi nevadila. Ale jako vůbec nevim, koho třeba na Rafaela (to musí bejt někdo sexy), Rogelia (on je kapitola sama pro sebe) a vypravěče. Hlavně bez vypravěče by to vůbec nebylo ono, ale on má takový vyloženě "trailerovský hlas", v češtině mě ani nikdo nenapadá. Všichni tři navrhování pánové mi připadají až zbytečně vážní. Chtělo by to někoho, kdo by si uměl z toho udělat srandu.
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
fofo16
Příspěvky: 259
Registrován: 20 črc 2009 21:27

Re: Jane the Virgin

Příspěvek od fofo16 »

Ja na tomto seriáli fičím už dlho, podľa mňa je úplne perfektný! :-:

Popravde, návrh obsadenia sa mi moc nepozdáva, Irena Máchová na Jane je podľa mňa totálny prestrel (o Kubačákovej ani nehovorím - to akože fakt? :o :-? ) Jane má hlas mladý, svieži a energický, Máchová na mňa pôsobí dosť "unavene". Súhlasím s ReDabérom, že by to na Jane chcelo mladšiu dabérku, podľa mňa Ivana Korolová by bola úplne super.
Ďalší prestrel mi príde Nina Horáková alebo Vaňkátová na Petru. Petra (inak, moja najobľúbenejšia postava) má hlas dosť hlboký a vie neskutočne dobre podať ironické hlášky, Horáková s Vaňkátovou sú oproti nej také "milučké dievčatká", ktoré by sa skôr hodili na Jane. Mne na Petru napadla Martina šťastná :-?
Inak, na Rafaelovu sestru Luisu by bola podľa mňa perfektná Petra Hobzová, úplne ju v nej počujem. A súhlasím s Džejnulkou v tom, že najťažší oriešok by bol obsadiť rozprávača, nakoľko celý seriál na ňom v podstate stojí (Džejnulka, neviem či vieš, ale v záverečnej sérii, ktorá sa má vysielať, má byť divákom odhalená rozprávačova identita). Obávam sa, že by ho žiaden dabing neprekonal. A tiež som rozmýšľal nad tým, ako by vyriešili Petrin pôvod, keby sa to vysielalo v Česku, nakoľko Petra párkrát aj v seriáli rozprávala po "česky" :mrgreen: :mrgreen:

EDIT:
Tak som sa pokúsil dať dokopy nejaké moje obsadenie (obsadzovalo sa mi to ale veľmi ťažko)

Jane - Ivana Korolová (ale ani tá Nina Horáková by nemusela byť zlá)
Xiomara - možno Antonie Talacková alebo Kateřina Seidlová, ale ani s jednou z nich nie som úplne stotožnený :-? (Taberyová je totálny prestrel)
Rafael - Petr Lněnička
Petra - Martina Šťastná, Hana Kusnjerová (alebo aj Irena Máchová by sa na ňu možno celkom hodila :-? Určite viac ako na Jane)
Michael - Petr Neskusil, Michal Holán
Luisa - Petra Hobzová
Rogelio - Jakub Saic, ale aj Mahdal by mohol byť
Alba - tú asi ani nemá zmysel obsadzovať, väčšinou rozpráva po španielsky, sem-tam síce prenesie nejakú tú vetičku v angličtine, ale tú by asi nahovorila staršia dabérka, ktorá by v tú chvíľu bola po ruke...
Rozprávač - netuším (väčšinou rozprávačov robí Zbyšek Horák, toto by mu ale podľa mňa nesedelo)
Naposledy upravil(a) fofo16 dne 15 srp 2018 13:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Jane the Virgin

Příspěvek od Džejňulka »

Já jsem teprve v druhé sérii, tak prosím nic neprozrazovat :D. Ale tak to se těším, až odhalí identitu vypravěče, já mám od začátku jeden tip, tak jsem zvědavá, jestli správný, nebo je to blbost. :)
Je pravda, že Petra má hlas dost hluboký, tam taky nevím, komu bych to svěřila. A na její matku třeba Marcela Nohýnková, nebo Jaroslava Brousková?
Petra Hobzová sice nemá stejný hlas jako Louisa, ale když jsem si to představila, tak tam dobře sedí.
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
fofo16
Příspěvky: 259
Registrován: 20 črc 2009 21:27

Re: Jane the Virgin

Příspěvek od fofo16 »

Petrina mama je inak tiež perfektná :-: :-: :-: S dabingom by jej postava úplne stratila čaro vďaka prízvuku :( Ale Jaroslava Brousková by bola super, inak by mi ani nenapadla (inak, upravil som predchádzajúci príspevok, kde som pridal moje obsadenie). Neboj, nič ti neprezradím, ale máš sa ešte na čo tešiť! ;)
Odpovědět

Zpět na „Na dabing čekající“