Vražda v Orient Expresu / Murder on the Orient Express

Zaujal vás v kině, nebo na netu nějaký film? Pomozte tvůrcům shromáždit dvorní dabéry herců, popřípadě vaše návrhy ...

Moderátoři: James55, Markus

Vražda v Orient Expresu / Murder on the Orient Express

Příspěvekod fabec122 » 03 čer 2017 14:07

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD

Kenneth Branagh (Hercule Poirot) - Otakar Brousek / Vladislav Beneš / Jiří Dvořák
Johnny Depp (Ratchett) - Saša Rašilov
Michelle Pfeiffer (Paní Hubbardová) - Ilona Svobodová / Dagmar Čárová
Penélope Cruz (Pilar Estravadosová) - Dana Černá / Vanda Hybnerová
Daisy Ridley (Mary Debenhamová) - Eva Josefíková
Josh Gad (Hector MacQueen) - Radek Kuchař / Martin Sobotka
Willem Dafoe (Gerhard Hardman) - Miroslav Etzler / Pavel Šrom
Judi Dench (Princezna Dragomirovová) - Hana Talpová / Alena Vránová
Derek Jacobi (Edward Masterman) - Dalimil Klapka / Jan Vlasák / Oldřich Vlach
Leslie Odom Jr. (Doktor Arbuthnot) - Petr Gelnar / Jiří Krejčí / Ondřej Kavan
Olivia Colman (Hildegarde Schmidtová) - Hana Ševčíková / Lucie Benešová
fabec122

Re: Vražda v Orient Expresu / Murder on the Orient Express

Příspěvekod jackb » 04 čer 2017 00:23

Vzhledem k filmovému studiu, je tedy už asi více méně jisté, kde a kdo bude dabing vyrábět - Barrandov a Petr Pospíchal.

Branagh tam vypadá s těmi prošedivělými vlasy a tím knírkem docela staře, takže David Novotný by zněl mladě. A za Sašu Rašilova bych byl hodně rád, ale ono to stejně dopadne - Branagh/Šrom, Depp/Holý, Ridley/Brousková, Odom Jr. nebo Gad/Tůma (černoch a herec trošku při těle, takže jedno z nich bude dělat určitě)
jackb

Příspěvekod fabec122 » 04 čer 2017 08:04

Davida Novotného jsem tam dal spíše kvůli jeho umístění u profilu herce, jinak podle traileru co je zatím veřejný, by se mi na Branagha hodil třeba i Vladislav Beneš
Pokud by se dělala na Barrandově, tak by na Jacobiho mohl vyjít třeba Karel Heřmánek
fabec122

Příspěvekod cenda » 07 čer 2017 17:12

No, kdyby se pan Pospíchal trefil do těch svých tvůrčích dnů, kdy dokáže velmi mile překvapit, tak by možná mohl na Jacobiho sehnat i pana Němce (já vím, je to spíš sci-fi) a na Judi Dench, po letech, zase paní Vránovou (tu bych si na ní moc přál slyšet) :)
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
cenda

Příspěvekod Eleanor » 19 čer 2017 02:46

Pro mě teda u Kennetha Branagha rozhodně Otakar Brousek ml.! David Novotný má tvrdší a nepříjemnější hlas, než Branagh v originále.
Eleanor

Příspěvekod bloom » 20 čer 2017 22:44

U Branagha je hlavně potřeba zvážit, že se jedná o roli Poirota, kde je potřeba, aby dabér zvládal alespoň trochu nějaký francouzský přízvuk. Za mě by asi byl nejlepší volba spjatý Otakar Brousek ml. a jako případná alternace by se mi z dosavadních Branaghových dabérů líbil Jiří Dvořák. Naopak David Novotný ani příp. Libor Hruška se mi pro tuto roli moc nezamlouvají.

U Dereka Jacobiho je pro mě nejlepší volba František Němec a myslím si, že by mu navíc role uhlazeného komorníka sedla i v tomto věku. Pan Klapka se mi na něj až tak nelíbí a ani návrhem Karla Heřmánka bych si nebyl příliš jistý - jako další volby mě napadají Jan Vlasák, příp. Oldřich Vlach.

Lucii Benešovou bych raději viděl na Mirandě Raison, ale je otázka, jak dlouho na plátně vydrží, její postava bude patrně hlavně ve flashbacích.

A u Odoma bych si dokázal představit nějakou lepší volbu (Ondřej Kavan? Jiří Krejčí?) než Petra Gelnara navrženého jen na základě nějaké vedlejší role v Zákonu a pořádku.

Jako fanoušek příběhů Agathy Christie doufám, že se dabing povede, protože ať už kvalita zpracování příběhů s Herculem Poirotem jakkoliv kolísala, vždy se dostala velmi dobrého dabingu.
bloom

Zpět na Na dabing čekající