Vražda v Orient Expresu / Murder on the Orient Express

Tady končí všechna témata určená do propadliště dějin. Máte poslední šanci rozloučit se s nimi a vzdát jim hold, než po 30ti dnech zmizí navždy.

Vražda v Orient Expresu / Murder on the Orient Express

Příspěvekod fabec122 » 03 čer 2017 13:07

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD

Kenneth Branagh (Hercule Poirot) - Otakar Brousek / Vladislav Beneš / Jiří Dvořák
Johnny Depp (Ratchett) - Saša Rašilov / Jakub Saic
Michelle Pfeiffer (Paní Hubbardová) - Ilona Svobodová / Dagmar Čárová
Penélope Cruz (Pilar Estravadosová) - Dana Černá
Daisy Ridley (Mary Debenhamová) - Eva Josefíková / Hana Kusnjerová
Josh Gad (Hector MacQueen) - Radek Kuchař / Martin Sobotka
Willem Dafoe (Gerhard Hardman) - Miroslav Etzler / Pavel Šrom / Tomáš Juřička
Judi Dench (Princezna Dragomirovová) - Hana Talpová / Alena Vránová
Derek Jacobi (Edward Masterman) - Dalimil Klapka / Jan Vlasák / Oldřich Vlach / Ladislav Frej / Bohuslav Kalva
Leslie Odom Jr. (Doktor Arbuthnot) - Petr Gelnar / Jiří Krejčí / Ondřej Kavan / Josef Pejchal
Olivia Colman (Hildegarde Schmidtová) - Hana Ševčíková / Lucie Benešová
Tom Bateman (Bouc) - Filip Jančík / Ondřej Brzobohatý / Marek Holý / Libor Bouček
Marwan Kenzari (Pierre) - Petr Stach / Jan Teplý ml.
Manuel Garcia-Rulfo (Marquez) - Petr Lněnička / Petr Štěpán
Lucy Boynton (Hraběnka Elena Andrenyiová) - Malvína Pachlová / Terezie Taberyová
Sergei Polunin (Hrabě Rudolph Andrenyi) - Oldřich Hajlich
fabec122

Re: Vražda v Orient Expresu / Murder on the Orient Express

Příspěvekod jackb » 03 čer 2017 23:23

Vzhledem k filmovému studiu, je tedy už asi více méně jisté, kde a kdo bude dabing vyrábět - Barrandov a Petr Pospíchal.

Branagh tam vypadá s těmi prošedivělými vlasy a tím knírkem docela staře, takže David Novotný by zněl mladě. A za Sašu Rašilova bych byl hodně rád, ale ono to stejně dopadne - Branagh/Šrom, Depp/Holý, Ridley/Brousková, Odom Jr. nebo Gad/Tůma (černoch a herec trošku při těle, takže jedno z nich bude dělat určitě)
jackb

Příspěvekod fabec122 » 04 čer 2017 07:04

Davida Novotného jsem tam dal spíše kvůli jeho umístění u profilu herce, jinak podle traileru co je zatím veřejný, by se mi na Branagha hodil třeba i Vladislav Beneš
Pokud by se dělala na Barrandově, tak by na Jacobiho mohl vyjít třeba Karel Heřmánek
fabec122

Příspěvekod cenda » 07 čer 2017 16:12

No, kdyby se pan Pospíchal trefil do těch svých tvůrčích dnů, kdy dokáže velmi mile překvapit, tak by možná mohl na Jacobiho sehnat i pana Němce (já vím, je to spíš sci-fi) a na Judi Dench, po letech, zase paní Vránovou (tu bych si na ní moc přál slyšet) :)
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
cenda

Příspěvekod Eleanor » 19 čer 2017 01:46

Pro mě teda u Kennetha Branagha rozhodně Otakar Brousek ml.! David Novotný má tvrdší a nepříjemnější hlas, než Branagh v originále.
Eleanor

Příspěvekod bloom » 20 čer 2017 21:44

U Branagha je hlavně potřeba zvážit, že se jedná o roli Poirota, kde je potřeba, aby dabér zvládal alespoň trochu nějaký francouzský přízvuk. Za mě by asi byl nejlepší volba spjatý Otakar Brousek ml. a jako případná alternace by se mi z dosavadních Branaghových dabérů líbil Jiří Dvořák. Naopak David Novotný ani příp. Libor Hruška se mi pro tuto roli moc nezamlouvají.

U Dereka Jacobiho je pro mě nejlepší volba František Němec a myslím si, že by mu navíc role uhlazeného komorníka sedla i v tomto věku. Pan Klapka se mi na něj až tak nelíbí a ani návrhem Karla Heřmánka bych si nebyl příliš jistý - jako další volby mě napadají Jan Vlasák, příp. Oldřich Vlach.

Lucii Benešovou bych raději viděl na Mirandě Raison, ale je otázka, jak dlouho na plátně vydrží, její postava bude patrně hlavně ve flashbacích.

A u Odoma bych si dokázal představit nějakou lepší volbu (Ondřej Kavan? Jiří Krejčí?) než Petra Gelnara navrženého jen na základě nějaké vedlejší role v Zákonu a pořádku.

Jako fanoušek příběhů Agathy Christie doufám, že se dabing povede, protože ať už kvalita zpracování příběhů s Herculem Poirotem jakkoliv kolísala, vždy se dostala velmi dobrého dabingu.
bloom

Příspěvekod Eminem007 » 11 črc 2017 18:43

já bych tu režií dal pouze jenom dvom lidem, a to zvlášť panu Balcárkovi nebo panu Žďánskému, ani já už tomu
panu Pospíchalovi nevěřím, poslední době mu to moc nejde. kdyby to dědál Žďánský, tak ten by rozhodně pana Brouska a Josefíkovou obsadil, jelikož je za poslední dobu obsazuje. bojím se toho, jak dopadne dabing.
Eminem007

Příspěvekod Maximas » 27 říj 2017 11:47

Nemá někdo info,zda film půjde do kin s dabingem ? :)
Maximas

Příspěvekod fabec122 » 27 říj 2017 13:22

Neměl by, dabing až na DVD
fabec122

Příspěvekod fabec122 » 18 lis 2017 13:03

Tak mám zkouknuto z kina. Ať už bude dělat hlavní roli kdokoliv, tka jsem zvědavý, jestli se budou obtěžovat s tím, že má Poirot výrazný přízvuk, nebo, jestli se na to vykašlou.
Většina ostatních postav toho tolik nenamluví, nejvíc to bude chtít sehnat někoho vhodného u Michelle Pfeiffer a Joshe Gada
fabec122

Další

Zpět na Koš