Vražda v Orient Expresu / Murder on the Orient Express

Tady končí všechna témata určená do propadliště dějin. Máte poslední šanci rozloučit se s nimi a vzdát jim hold, než po 30ti dnech zmizí navždy.

Re: Vražda v Orient Expresu / Murder on the Orient Express

Příspěvekod bloom » 20 lis 2017 00:45

fabec122 píše:Ať už bude dělat hlavní roli kdokoliv, tka jsem zvědavý, jestli se budou obtěžovat s tím, že má Poirot výrazný přízvuk, nebo, jestli se na to vykašlou.

Já doufám, že se Poirotův přízvuk až na samozřejmé zařazení francouzských slovíček řešit nebude, protože by výsledek mohl dost dobře dopadnout jako parodie (jako např. Martin Štěpánek v jedné z verzí Smrti na Nilu). Podle mě bude bohatě stačit, když dabér trochu zjemní hlas jako Petr Kostka nebo Jaromír Meduna.

Celý film je postavený na Poirotovi a bude s ním stát i padat celý dabing. Myslím si, že Otakar Brousek ml. by byl skutečně vynikající a dokázal by vystihnout, jak Branagh tuto postavu pojal. Někohojiného si ani moc nedokážu představit.

Jinak po zhlédnutí přidávám pár komentářů k návrhu v úvodním příspěvku:
Cruz - rozhodně bych vyřadil Vandu Hybnerovou, na roli zakřiknuté misionářky vůbec nepasuje
Jacobi - pan Klapka (nebo zmiňovaný Karel Heřmánek) se na postavu podle mě moc nehodí, pánové Vlasák a Vlach mi přijdou lepší. Zcela nejlepší by byl stejně František Němec.
Odom - Petr Gelnar by postavě vůbec nedal potřebné charisma, naopak si myslím, že Ondřej Kavan by skutečně dobře seděl
Olivia Colman - Hana Ševčíková je IMHO celkem jasná (případně mě ještě napadla Jitka Sedláčková), naopak Lucie Benešová je typově úplně mimo. Dabérka postavy by navíc měla zvládnout pár německých vět.

Plus ještě přidávám návrhy na další postavy:
Tom Bateman (Bouc) - Filip Jančík ("Da Vinciho démoni")
Marwan Kenzari (Pierre) - Petr Stach / Jan Teplý
Manuel Garcia-Rulfo (Marquez) - Petr Lněnička
bloom

Příspěvekod Gareth » 21 lis 2017 18:35

Tak jsem konečně viděl film v kině a musím říct, že bych si moc přál, aby na Poirota vyšel Otakar Brousek. Jeho dabérské umění a kultivovaný projev by na Branagha v této roli byl vynikající. Věřím, že by si pan Brousek poradil i s přízvukem, aniž by musel Poirota zesměšňovat.

Na Michelle Pfeiffer by byla ideální Ilona Svobodová.

Co se týče Johnnyho Deppa, tak bych byl pro, aby obsadili někoho jiného než Sašu Rašilova (přijde mi, že v posledních letech Saša Rašilov dabuje "ironizujícím" stylem, že všechny postavy ironizuje projevem). Depp má celkem hrubý hlas a k celkovém pojetí postavy, aby to bylo co nejbližší originálu, by se skvěle hodil Jakub Saic, který už Deppa NAPROSTO SKVOSTNĚ nadaboval v původním dabingu prvního dílu Pirátů z Karibiku.
Gareth

Příspěvekod Eminem007 » 21 lis 2017 22:59

pan Teplý je už nějakou dobu po smrti, od 2007.
Eminem007

Příspěvekod TmavyCyklista » 21 lis 2017 23:08

bloom má na mysli Jana Teplého ml.
TmavyCyklista

Příspěvekod bloom » 21 lis 2017 23:49

Ano, myslím Jana Teplého ml.

Co se týče Deppa, podle mě by se na tuhle roli hodili všichni jeho častější dabéři kromě Filipa Čápa. Jakub Saic by to určitě zvládnul, ale jeho volbou by IMHO celkem ubylo na "star effectu", kvůli kterému byl Johnny Depp do filmu obsazen.
bloom

Příspěvekod fabec122 » 22 lis 2017 07:52

Moje chyba, nedošlo mi, že jeho otec měl vlastně stejné jméno
fabec122

Příspěvekod oberon » 24 lis 2017 22:54

Film jsem měl tu možnost vidět už minulý čtvrtek, ale bohužel jsem až do teď nenašel chvilku na to, sepsat sem svůj osobní názor :) . Klasicky, první jméno je nejvíc preferovaný adept...

Kenneth Branagh (Hercule Poirot) - Vladislav Beneš (pana Brouska úplně nezavrhuju, ale pro mě by to zkrátka nejlepší možnost nebyla)
Johnny Depp (Edward Ratchett) - Jakub Saic / Saša Rašilov
Daisy Ridley (Mary Debenhamová) - Hana Kusnjerová
Michelle Pfeiffer (Caroline Hubbardová) - Dagmar Čárová (v tomhle případě bych jí výjimečně dal přednost) / Ilona Svobodová
Penélope Cruz (Pilar Estravadosová) - Dana Černá
Willem Dafoe (Gerhard Hardman) - Tomáš Juřička / Pavel Šrom
Judi Dench (Princezna Dragomirovová) - Hana Talpová (i když v originále je jí paní Švormová IMHO hodně podobná :) )
Lucy Boynton (Hraběnka Elena Andrenyiová) - Malvína Pachlová
Leslie Odom Jr. (Dr. Arbuthnot) - Josef Pejchal
Derek Jacobi (Edward Henry Masterman) - Ladislav Frej / Bohuslav Kalva
Tom Bateman (Bouc) - Ondřej Brzobohatý / Marek Holý
Olivia Colman (Hildegarde Schmidtová) - ? / Hana Ševčíková (upřímně, moc se mi ta volba nelíbí, ale v tomhle případě jsem si stále neudělal vlastní názor)
Sergei Polunin (Hrabě Rudolph Andrenyi) - Oldřich Hajlich
Josh Gad (Hector MacQueen) - Radek Kuchař
Manuel Garcia-Rulfo (Biniamino Marquez) - Petr Štěpán
oberon

Příspěvekod Jirka007 » 24 lis 2017 23:22

no pokud jde o mě tak bych to obsadil takhle

Kenneth Branagh (Hercule Poirot) - Otakar Brousek ml. - Vladislava Beneše bych neobsazoval protože mě je známv tím že už seriálu daboval kapitána Hastingse
Johnny Depp (Edward Ratchett) - Saša Rašilov
Daisy Ridley (Mary Debenhamová) - Hana Kusnjerová
Michelle Pfeiffer (Caroline Hubbardová) - Ilona Svobodová
Penélope Cruz (Pilar Estravadosová) - Dana Černá
Willem Dafoe (Gerhard Hardman) - Pavel Šrom
Judi Dench (Princezna Dragomirovová) - Hana Talpová

ostatní bych tak vícemeně nechal ale vybral bych někoho jiného na Olivii Colman
Jirka007

Příspěvekod oberon » 25 lis 2017 00:28

No pokud je mi známo, tak i pan Brousek si v nějakém tom kousku s panem Suchetem někoho nadaboval. Tenhle film by s těmi staršími díly nic společného mít neměl a kdybychom měli brát ohled na to, kdo už tam někoho daboval, tak by v tomhle filmu nemohla dabovat půlka lidí :) . Ale stejně mám takový pocit, že to naše zdejší tlachání bude ve výsledku úplně zbytečné, jako vždy :) ...
oberon

Příspěvekod fabec122 » 25 lis 2017 08:16

Mě ještě teda napadlo, jestli k tomu nebudou tvůrci přistupovat ve stylu Poirot = J. Meduna, a nebudou chtít obsadit jeho.
U Batemana by se mi líbil taky O. Brzobohatý, ale mám problém s tím, že je hlasově až příliš podobný S. Rašilovovi a mám problém s tím, je slyšet v jednom dabingu, protože opravdu zní úplně stejně a kdekdo by si určitě myslel, že je to jeden a ten samý dabér
fabec122

PředchozíDalší

Zpět na Koš